Skocz do zawartości

Podłączenie piecyka gitarowego pod pre-out


Recommended Posts

Z technicznego punktu widzenia, takie połączenie nie jest problemem i grało będzie. Przed chwilą zerknąłem, można kupić przejściówkę gniazdo RCA - jack 6,3, a nawet gotowy kabel. Nasuwa się jednak pytanie po co? :) Piec gitarowy (rozumiem, że kombo) zupełnie nie nadaje się do odtwarzania muzyki. Będziesz miał dość po 3 minutach (o ile nie przesadzisz z głośnością ;) ) Nawet jeżeli chcesz użyć tylko wzmacniacza, to i tak będzie... nie znajduję innego słowa jak lipa.

W drugą stronę, tzn użycie pre z amplitunera (bo chyba o tym mowa, skoro w dziale "kino domowe") jako elementu zmieniającego w jakiś sposób brzmienie gitary wg mnie też nie jest dobrym pomysłem i raczej nic ciekawego z takiego połączenia nie uzyskasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za odpowiedź, sam piecyk chce podłączyć że ta powiem eksperymentalnie, nie zamierzam ciągle słuchać w tej konfiguracji. Chciałbym sprawdzić na własnej skórze jak takie coś gra w szczególności w muzyce z gitarę elektryczną. https://allegro.pl/oferta/kabel-wt-cinch-wt-duzy-jack-6-3mono-3m-vitalco-8898107606 czyli do podłączenia będę potrzebował takiego typu kabla? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...