Skocz do zawartości

Biurkowy streaming Android-> WiFi-> Windows 10-> DAC-> monitory


Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym móc strumieniować muzykę ze smartfona z Androidem (z Tidala i Youtube Vanced) do tabletu z Windows 10, do którego przez USB jest podłączony Audiotrak Prodigy Cube BE.

Schematycznie miałoby to wyglądać tak:

Clipboard012.jpg.7cb6e85cb37dda0f221c38e5c88fd29f.jpg

 

Ogólnie chodzi o:

- przesłanie muzyki ze smartfona (komfort bezprzewodowego sterowania + wszystko w 1 urządzeniu)

- możliwie małe rozmiary (chcę mieć na biurku tylko smartfon, DAC i monitory - dlatego nie chcę odtwarzać np. z laptopa (mój służbowy na to nie pozwala) ani z tabletu (Tablet Lark 7i jest niewygodny ze względu na powolny interfejs użytkownika)

- możliwie niedrogo (mam wszystkie komponenty pokazane na obrazku)

Czy można to zrealizować przez DLNA/uPnP?

Czy w ogóle można to zrealizować i jeśli tak, to jak? Czy dam radę z mojego WiFi zrobić HiFi? :D

Mógłbym kupić DAC z BT (aptxHD, LDAC) (np. Topping D50s), ale wówczas stary dobry Audiotrak pójdzie w odstawkę, a poza tym będzie to stratna transmisja Bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tidalem nie ma problemu, ale musi być uruchamiany przez aplikację BubbleUPnP. Na tablecie z Windowsem uruchamiasz Foobara 2000 z wtyczką foo_upnp.
Uruchamiasz Tidala w aplikacji BubbleUPnP i wybierasz foobar2000 Renderer jako odtwarzacz. Plik z Tidala będzie pzesłany do Foobara bezstratnie przez wi-fi. Możesz w ten sposób odtwarzać też pliki z Qobuza lub lokalne z pamięci smartfona oraz dostępne w sieci z serwera NAS.
Natomiast nie znam sposobu na przesłanie muzyki z Youtube bez zrootowania smartfona.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapoznałeś się już z BubbleUPnP, to jest lepszy sposób na odtwarzanie Tidala. W opisanej konfiguracji strumień z Tidala jest odbierany przez smartfon i przesyłany dalej do tabletu. Ale jest możliwe, aby strumień z Tidala był odbierany bezpośrednio na tablecie. W tym celu zainstaluj na tablecie BubbleUPnP Server. Teraz aplikacja BubbleUPnP na smartfonie będzie tylko sterownikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biurku mam te Kali LP-6, a w salonie Edifier R2730db.

W salonie też czasami słucham, zazwyczaj nie sam. Te Edifiery są całkiem ok i myślę, że warto im dać lepsze źródło niż tylko ich wbudowany Bluetooth (na kodeku podstawowym, SBC). Idąc tym tropem mógłbym podłączyć Prodigy Cube do Edifierów i okazjonalnie odpalać je tam z laptopa.

Do Kali na biurku mógłbym wtedy dokupić coś, co poda im sygnał zbalansowany (na ich wejscie XLR/TRS). Myślę nad SMSL M200. Ma wyjscia XLR i bluetooth 5.0 kodekami aptX HD i LDAC. A przez wejście USB* można korzystać z niego bezstratnie.

obraz.png.ede607bee3c4b8304f6628a1270314e7.png

*W tygodniu pracuję na laptopie służbowym przy tym samym biurku, na którym w weekendy/popołudnia stawiam swojego prywatnego laptopa. W czasie pracy słuchałbym ze smartfona przez BT, a po pracy mógłbym podpiąć laptop.

@marecki myślisz, że przez tego SMSL (przez USB) można zauważyć poprawę względem Audiotraka (jeśli by każdy z nich testować na Kali LP6)?

Bo jeśli nie warto wymieniać Audiotraka na SMSL to może jakoś załatwię żeby na służbowym laptopie zainstalowali mi Tidala i wtyczkę blokującą reklamy na Youtube, wtedy podepnę pod niego Audiotraka, a jego do Kali przez RCA.

...tylko w salonie zostanę z Edifierami z kodekiem SBC.

 

Zaczynam zauważać, że tylko pozornie wiem, czego chcę. A im dłużej szukam, tym bardziej się gubię xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...