Skocz do zawartości

Wzmacniacz do KEF IQ50


Longi

Recommended Posts

Witam,

noszę się z zamiarem kupna kolumn + wzmaka za ok 3000 zl. Pokój ma ok 17m2, muzyka głownie elektroniczna, reggae, kapelki w stylu Enigmy czy Deep Forest. Po odsłuchu (KEF IQ50, JBL E80, Dali - nie pamiętam już jakie) wybór padł na KEFy. Zastanawiam się jaki dobrać do nich wzmacniacz. Były odsłuchiwane na jakimś wyższym modelu NAD'a, niestety nie pamiętam dokładnie jakim. Jeśli chodzi o fundusze pozostaje mi ok 1000 PLN. Zastanawiam się nad NAD C315BEE, Cambridge Azur 540A, Cambridge Azur 340A. Z uwagi na usytuowanie mieszkania (blok) nie zależy mi na dużej mocy - kolumny będą grały raczej cicho. Z którym ze wzmacniaczy kolumny powinny zagrać najlepiej? Może jakaś inna propozycja w tej cenie. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jednak wybór padł na NAD C315BEE. W tym przedziale cenowym jakoś najbardziej przypadł mi do gustu. Na chwilę obecną zastanawiam się nad zakupem źródła. Słyszałem opinie, że "NAD z NADem dla konkurencji jadem" wiec rozważam zakup odtwarzacza tej firmy - nie wiem jednak jaki model. Myślalem też na DVD Philipsa 9000S bo było też sporo pozytywnych opinii o tym odtwarzaczu. Kabelki to IMG. Źródło najlepiej używane, zadbane do ok 500zl. Z góry thx.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF IQ 70 to już nie takie małe kolumienki, czy ten w sumie podstawowy model NADa wystarcza w pełni aby je dobrze wysterować ??? Mógłbyś opisać swoje wrażenia ??? Pytam ponieważ mam gabarytowo podobne kolumny Monitor Audio rs6 i obawiałbym się, że ten NAD może nie być dla nich wystarczający ale mogę się mylić. Słuchałem za to 325 i było ok ale 315 nie miałem przyjemności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kompletowałem swój sprzęt też miałem takie obawy tym bardziej że nie miałem szans na odsłuch,lecz po przeczytaniu kilku recenzji i podpowiedzi kolegów z tego forum zaryzykowałem.Powiem szczerze że ten wzmacniacz jak na najniższą półkę NAD-a jest NIESAMOWITY MOCĄ icon_evil.gif do tego dochodzi również bardzo dobra dynamika i ciepło jakie wydobywa się z kolumn daje bardzo duża frajdę ze słuchania muzyki icon_lol.gif .Dodam jeszcze jeśli chodzi o moc wzmacniacza że potencjometr zaszedł u mnie najdalej do godziny 10 i jest naprawdę bardzo głośno(pomieszczenie około 28m),więc wydaje mi się że z twoimi kolumnami poradzi sobie bez problemu.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...