Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Jako że jestem nowy w zagadnieniu audio, to chcę Was prosić o pomoc. Otóż póki co nie stać mnie na zakup porządnego zestawu stereo, ale cenię sobie dobrą jakość odtwarzanej muzyki. I mam komputer. I chciałbym go jakoś wykorzystać.
Moja jest więc do Was prośba o podpowiedzi, jak mógłbym poprawić jakość odtwarzanej muzyki z PC. Nie znam się co prawda na elektronice, ale już na podstawie wiedzy licealnej zdaję sobie sprawę, że wszystkie komponenty komputera generują silne zakłócenia, nawet sama karta dżwiękowa wytwarza pole elektro-magnetyczne a komponenty używane do produkcji napędów optycznych są podobnoż niskiej jakości. Może jednak istnieje szansa przyzwoitego odsłuchu?Nadmienię tylko, iż pomijam kwestię głośników na rzecz słuchawek. I tak lubię za głośno słuchać i sąsiedzi już mnie nie za bardzo lubią. Dotychczas używam Sennheiserów HD 280pro i muszę przyznać, że jestem z nich zadowolony, w połączeniu z odtwarzaczem IAudio X5L. Dżwięk mnie zadowala, choć nie ma tu wcale dużego wzmocnienia. Pliki zgrywane są przez znajomego do postaci nieskompresowanej. No i właśnie chciałbym móc na własnym PC zgrywać płyty i odsłuchiwać je także.
Jakie są Wasze sugestie odnośnie zakupu napędu, karty dżwiękowej? Może są także inne możliwości poprawy jakości odtwarzanego dżwięku za pomocą komputera? Z góry dziękuję za Waszą pomoc. Odnośnie kwestii finansowej to uważam, że nie ma tu co oszczędzać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzna karta USB zapewni brak szumu od podzespołów komputera. Dalej będzie kwestia DAC - przejścia z cyfry na sygnał analogowy. Liepiej będzie jak z karty wyprowadzisz sygnał cyfrowy przez S/PDIF do lepszego DACu, można też skorzystać z amplitunera. Chyba w tym przypadku nie będzięsz kupował jeszcze wzmacniacza słuchawkowegoo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zewętrzna zawiera DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Poneważ jest na zewnątrz, to do sygnał po DACu nie przedostaną się zakłócenia od podzespołów komputera. Pozostaje kwestia jakości DAC i wzmacniacza słuchawkowego, które w niedrogich kartach zewnętrznych są niskiej lub średniej jakości. Wyższą jakość dają DAC i wzmacniacze słuchawkowe jako osobne urządzenia, ale to już jest kwestia budżetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...