Skocz do zawartości

Zestaw z gramofonem dla poczatkujacego w granicach 5k


Recommended Posts

Witam.

Moja przyjaciolka chce wejsc w swiat adapterow i mysle o pierwszym zestawie stereo dla Niej. Oryginalnie chciala podlaczyc adapter do kina domowego, ale odradzilem Jej ten pomysl i poradzilem aby kupic skromny bo skromny, ale osobny zestaw stereo. Tak wiec szukam czegos do 5k, adaptek i kolumny nowe, wzmacniacz moze byc uzywany.

Na adapterach nie znam sie zupelnie, jako ze moje audio zawsze mialo zrodlo cyfrowe, ale przegladajac oferty znalazlem adaptery firmy Rega. Firme znam z czasow mojego pierwszego odtwarzacza CD, moj diler zarzekal sie ze ciezko pobic ta firme jesli chodzi o stosunek jakosci do ceny. Po tym jak nieco poczytalem, przyszedl mi ponizszy zestaw do glowy, ale niestety jeszcze bez odsluchu. Tak wiec jak ktos moze cos doradzic jako pierwszy analogowy zestaw dla zupelnie poczatkujacej osoby, to chetnie wyslucham.

To co mi przyszlo do glowy to nastepujacy zestaw:

1. adapter Rega Planar 1
2. kolumny Monitor Audio Bronze 2
3. wzmacniacz uzywany Musical Fidelity A3, lub A3.2 z wbudowanym przedwzmacniaczem Phono MM i MC (uzywalem obu przez wiele lat i jestem ogromnym fanem brzmienia tych wzmacniaczy, acz jestem otwarty na propozycje)

Z gory dziekuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jeżeli rozważasz zakup niedrogiego gramofonu, śmiało możemy polecić Regę Planar 1. Masz dwa warianty, wersja zwykła bez przedwzmacniacza oraz Planar 1 Plus z wbudowanym przedwzmacniaczem. Alternatywą może być jeszcze austriacki Pro-Ject Debut III Esprit (obecnie w bardzo dobrej cenie) Co do głośników to tutaj sugerowałby posłuchać kilku par i dobrać brzmienie pod siebie. Z tańszych poza MA Bronze 2 polecam jeszcze Heco Aurora 300. Grają bardziej analogowo od MA. Na temat używanych wzmacniaczy się nie wypowiem, tu już zależy co i w jakim stanie się trafi. Z nowych, niedrogich wciąż najlepszych pod kątem brzmienia będzie Nad C 326. Alternatywą może być Denon PMA-800.

 

 

Pozdrawiam,

Q21.r

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q21 napisał:

Dzień dobry,

Jeżeli rozważasz zakup niedrogiego gramofonu, śmiało możemy polecić Regę Planar 1. Masz dwa warianty, wersja zwykła bez przedwzmacniacza oraz Planar 1 Plus z wbudowanym przedwzmacniaczem. Alternatywą może być jeszcze austriacki Pro-Ject Debut III Esprit (obecnie w bardzo dobrej cenie) Co do głośników to tutaj sugerowałby posłuchać kilku par i dobrać brzmienie pod siebie. Z tańszych poza MA Bronze 2 polecam jeszcze Heco Aurora 300. Grają bardziej analogowo od MA. Na temat używanych wzmacniaczy się nie wypowiem, tu już zależy co i w jakim stanie się trafi. Z nowych, niedrogich wciąż najlepszych pod kątem brzmienia będzie Nad C 326. Alternatywą może być Denon PMA-800.

 

 

Pozdrawiam,

Q21.r

 

 

 

Dziekuje bardzo za podpowiedzi, nie wiedzialem ze jest Rega Planar z przedwzmacniaczem, bardzo dobra opcja. Defionitywnie bedziemy chcieli posluchac przed zakupem, chcial bym miec jakas zawezaona liste tego czego szukac. Dziekuje !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...