Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Khedron

Wzmacniacz potrzebny od (niemal) zaraz

Recommended Posts

Pokrótce - kupiłem nowe kolumny Polk Audio RTiA9. Początkowo chciałem je odesłać, ba , wciąż z tym walczę, ale momentami zdradzają one taki potencjał, że chciałbym żeby zostały . W międzyczasie posłuchałem trochę kolumn (Heco XE901, Heco GT720, Focal Aria 926) i za każdym razem wzrastał mój podziw dla Polków . Sądzę, że z odpowiednim wzmacniaczem zdziałają cuda. Obecnie pracują u mnie z Denonem AVR-X2600h z kina domowego i Sony TA-F830ES. Niestety, nawet po podłączeniu gramofonu, dźwięk z obu wzmacniaczy (kolejny skrót) jest w zasadzie jednakowy - detaliczny, ale bez urywania dupska, z lekko wycofanym wokalem, Leonardem Cohenem brzmiącym jakby ktoś go udawał itp ... Zatem - Deonon zostaje bo sprawdza się świetnie w kinie domowym i taka ma być jego rola, ale wzmacniacz do muzyki chciałbym wymienić. Sony , mimo całej mojej do niego miłości, pójdzie na sprzedaż ... 

Szukam czegoś co doda muzyce charakteru, wyciągnie wokale z tła, będzie muzykalne i dostatecznie mocne do napędzenia tych kolumn - od cichego słuchania w nocy po nieco mocniejsze w dzień . Po przejrzeniu internetu znalazłem obiecujące typy (budżet mam napięty, więc nic idącego w dziesiątki tysięcy nie wchodzi w grę). 

- Rega Elex-R - fajna, chwalona, z przedwzmacniaczem gramofonowym, ale obawiam się, że może być nieco za słaba ?

- NAD 375BEE - też zbiera dobre opinie no i ma sporo mocy 

- Roksan K3 - dużo mocy i muzykalności, choć podobno mocno podkolorowanej... No, ale może to zwróci mi "przytup" w muzyce?

- Atol in200SE - trzeba by dokupić przedwzmacniacz, ale zdjęcia "bebechów" są interesujące , recenzje bardzo przychylne .. 

- Xindak 6800 II - wygląda imponująco, moc spora, recenzje wskazują na dobre podkreślenie wokali ... Przedwzmacniacz do dokupienie 

-Xindak XA-6950 - czytałem recenzje o doskonałej średnicy i wokalach .. Przedwzmacniacz by się dokupiło ....

Co z powyższych byście polecali ? A może coś jeszcze innego ? 

Moja Polkowa huśtawka opisana w tym wątku :

(Błagam , jak ktoś imperatyw przymuszania świata do przyjęcia jego poglądów w tematach wizualnych to niech nie zaśmieca tego wątku swoją misją)

Witaj,

rzeczywiście obydwa Twoje wzmacniacze niestety nie są w stanie w pełni wykorzystać potencjału kolumn. Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, jest kilka dobrych rozwiązań. Na pewno warto posłuchać Roksan Kandy K3 Integra, koniecznie spójrz na integry Musical Fidelity od modelu M3si w górę, koniecznie posłuchaj hybrydy lampowe Vincent, model SV-227 MK będzie idealny. A może dobra lampa - spójrz na Tsakiridis Theseus. 
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Jeżeli tylko gramofon wypada słabo, to dokup przedwzmacniacz gramofonowy. Możesz też zastanowić się nad wymianą wkładki w gramofonie. Jaki masz gramofon i wkładkę? 

Pozdrawiam 

Po wysłuchaniu mnóstwa wzmaków i wnikliwej analizie ... nie kupiłem żadnego z powyższych. No niemal, bo zdecydowałem się na Atolla in200 Signature. I nie żałuję :)

Dnia 31.08.2020 o 07:55, S4Home napisał:

No i jak to się zgrywa z Polk A9? Jest petarda w dźwięku! Co :)

Zgrywa się cudowanie. Tak jakby stworzono je dla siebie, przynajmniej w moim guście. Niezwykle detalicznym i analitycznym Polkom Atol nadaje niesamowitej muzykalności. Do tego ma tyle mocy by radzić sobie z nimi od samego dołu - można słuchać muzyki cichuteńko i już ma się pełnię przyjemności. Polki po wygrzaniu odmieniły się na tyle, że nawet z Denonem 2600h grają bardzo fajnie, ale Atoll przy nim jak Porsche przy Dacii . W duecie grają tak, że prócz zachwytu człowiek co chwilę łapię się na myśli - dlaczego to była takie tanie ? :) . Wady ... Jak już wspomniałem gdzieś wcześniej na tym forum - teraz wszystko inne kaleczy uszy. Przedtem byłem więcej niż zadowolony z systemu audio w moim samochodzie, teraz ... Gra, melodia się zgadza, ale cała reszta zmieniła się w tragedię . Niemniej , jakby ktoś szukał, takie zestawienie mogę szczerze polecić .

Dzieki za opinie :) Ja znam to połączenie. Zapamiętałem je jako torpeda. Ale właśnie jak piszesz nawet od niskiego poziomu Volume.

Dnia 4.09.2020 o 07:10, S4Home napisał:

Dzieki za opinie :) Ja znam to połączenie. Zapamiętałem je jako torpeda. Ale właśnie jak piszesz nawet od niskiego poziomu Volume.

Jak się ma małe dzieci i dzień zajęty do wieczora to jest to cecha naprawdę bezcenna.