Skocz do zawartości

subwoofer


seba s3

Recommended Posts

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

Do muzyki to raczej jakiś zamknięty. Jeśli może być tylko jeden to np. SvS SB3000, Rel T9i, Monitor Audio Silver W12. Polecałbym jednak kupić dwa, wtedy mogą być mniejsze, np. dwa SvS SB2000, albo Rel T7i, czy Monitor Audio Bronze W10 albo Radius 390.

T7i, T9i to nie są konstrukcje zamknięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yahoo111 napisał:

Polecałbym jednak kupić dwa, wtedy mogą być mniejsze, 

No wlasnie dwa.!

Ja caly czas poluje na dwa subki (bo to malenstwa), czyli 2x rel quake :D

w pomieszczeniu schodza nizej niz moje florstandy i to mi pasuje a ze mocy nie maja jakiejs niewyobrazalnej to nic. Wazna jest jakosc, szybkosc i zejscie.... pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam REL  T 9i  dobry szybki bas ale 2 razy za mało. Potrzebuje poczuć bas w klatce i to mocno  mocnego SVS

 

kwota ok 5000 lub więcej  lubie dużo basu dobrego 

 

bo nie wiem czy dokupienie drugiego rela t 9i da dobry efekt pewnie tylko uzupełni braki

 

myśle o svs sb 3000 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, seba s3 napisał:

mam rel t9i tylko nie czuje na klatce uderzenia

Bedac na koncercie heavymetalowym czułem uderzenia stopy perkusji na klatce piersiowej. Tego nie otrzymasz w domowych warunkach. Potrzeba naprawde duzej membrany niekoniecznie nisko schodzacej. Raczej na sztywnym zawieszeniu i szybkie impulsy jak np. Z perkusji inaczej to bedzie taki odczowalny rezonans/buczenie z duzym poziomem glosnosci a nie "uderzenie". Pytanie tylko po co tak przeciazac narząd słuchu? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale na koncertach metalowych wiekszosc sie bawi w "zatyczkach do uszu"!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka różnych sprzętów grających, zaczynałem od belki JBL Bar 5.1 (rozwiązanie tymczasowe przed zakupieniem kina domowego). Subwoofer w tym zestawie był niezbyt muzykalny, ale uderzenia rzeczywiście dawały się mocno odczuć.

W kinie zaczynałem od subwoofera Radius 370HD i już tego uderzenia w nim nie było czuć, ale jednocześnie bardzo dobrze zgrał się z kinem (po wyłączeniu od razu czuć było brak dołu). W końcu się zepsuł i teraz mam subwoofer Radius 390, który również dobrze się zgrywa, ale nadal nie ma tego uderzenia (czasem jest jakaś namiastka, ale nieprzesadna, i tylko po mocnym podbiciu głośności). Każdy z tych subwooferów jest inny. W zestawie JBL był z bas refleksem, 370HD był zamknięty, a 390 jest z membraną bierną. Odnoszę wrażenie, że może to mieć znaczenie, chociaż nie do końca rozumiem mechanizm w pomieszczeniu zamkniętym z dość wysoką częstotliwością Schroedera.

Być może bierze się to z tego, że to uderzenie to fala o ostro narastającym zboczu, a więc nie tylko z częstotliwością bazową, ale także wyższymi, które są blokowane przez subwoofer, a które mogą być obecne w ścieżce LFE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...