Skocz do zawartości

Poszukuję sprzętu stereo do 20tys.


Sajdor22

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję waszej pomocy w znalezieniu dobrego sprzętu do 20 tys. Najlepiej używane głośniki jak i wzmacniacz. Aktualnie posiadam zakupione rok temu HECO AURORY 700 oraz AMPLITUNER STEREOFONICZNY YAMAHA 803d. Muzyka, której najczęściej słucham to Led Zeppelin, Lao Che oraz nowości ze spotify. Proszę o pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem długą drogę poszukiwań początkowo od zestawu 5.1 do 10k do zestawu samego stereo za ponad 20k - bardzo dużo zależy od indywidualnych upodobań.

Słuchałem trochę sprzętu i w moim odczuciu powinieneś sprawdzić Fyne Audio F502 + wzmacniacz Naim XS3. 

Nie podszedł mi Roxan Caspian,

Moon 240i przegrał Naimem. 

Nie słuchałem B&W 702 które też były polecane. 

Jednak żeby zachować funkcje sieciowe potrzeba dużo sprzętu - szukając rozwiązań all in one zamiast DAC/Streamer/pilot uniwersalny - wziąłem na testy Naim Unity Nova. 

Jak na razie wygrywa prostotą 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie to salon w mieszkaniu M4 56m2. Jednak do kilku lat napewno przeprowadzka na dom. Wtedy salon będzie odpowiednio większy. Uwielbiam, aby wysokie tony były czyste i czasem nawet dominowały nad reszta. Pierwszym moim sprzętem był marantz i monitory audio m6. Mam nieodparte wrażenie, że ten marantz a był to wzmacniacz który był tani, nie jakiś topowy model, grał dużo lepiej z tymi głośnikami HECO od tej Yamahy. Niestety żona kazała mi go sprzedać. Zależy mi bardzo na opcjach sieciowych. Jaki np. wzmacniacz polecalibyście do tych HECO 700? Czy dobry rozwiązaniem byłoby dokupienie 2 wzmacniacza tak aby płyty grały na jednym wzmacniaczu, a funkcje sieciowe uzyskiwać dzięki drugiemu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie 56m2 Heco 700 na 100% nie wydrygają, obawiam się, że nawet 1000 nie dadzą rady. W tym metrażu musi już być konkretny wzmacniacz i kolumny, a funkcje sieciowe to odpowiedni odtwarzacz sieciowy do tego, oczywiście są też i inne opcje. No może od biedy się wyrobisz w 20 tys. Ale to już poczekaj na propozycje od branży.

Edytowano przez Artsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli chcesz sprzęt używany to nie będzie Cie od niego odciągał. Dostaniesz znakomity sprzęt z tej półki.

Moim zdaniem kilerem wśród wzmacniaczy jest używany Roksan Caspian M2. Znakomita integra. Świetny dźwięk. 

Jeśli nie on to poszukał bym pewnie Denona serii PMA 2000 lub modeli późniejszych. To też łatwo dostępne i fajne klocki.

Co do kolumn to nie wiem co obecnie jest ciekawe na rynku wtórnym.

Ale Magnat 1009s / Bowersy Diamond. Widze że są akurat 804D2 / ProAC 3.8 / z Audio Physic też się coś znajdzie na pewno.

Co będzie źródłem u Ciebie?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku rozwiązaniem mógłby się okazać Vincent SV227mk w połączeniu z kolumnami Audio Academy Hyperion IV Plus. Uzyskujemy brzmienie dynamiczne, z bliższą średnicą i mocnym, dobrze kontrolowanym dołem. Jako streamer mógłby posłużyć Audiolab 6000a lub Cambridge Audio CXN V2.2 Alternatywą mogą być Audio Physic Classic 8 w połączeniu z Arcam SA30, który nada większej lekkości oraz trójwymiaru. Arcam posiada już na wyposażeniu DAC oraz streaming z obsługą Tidal MQA.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie chcę być złośliwy, ale po co drugi wzmacniacz skoro żona kazała Ci już jeden sprzedać? Lepiej kupić jeden dobry wzmacniacz z funkcjami i po kłopocie.

Amplitunery grają można powiedzieć ciemniej w górze pasma są mniej szczegółowe i detaliczne niż wzmacniacze ja bym powiedział, że grają tak choćby przykryte pod kocem.

Doprecyzujmy szukamy sprzętu do 20K czy szukamy wzmacniacza do Heco (jaki budżet)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta złośliwość rozumiem, bo trochę to chaotyczne co pisze. Powodowane jest to moja frustracja, że wydałem koło 7 tys złotych na sprzęt rok temu, a nie spełnia moich oczekiwań. Zasugerowałem się pewna opinia i tak w tym tkwię. Biorę pod uwagę obie opcje, dla mnie najważniejsze jest aby sprzęt grał czysto i przyjemnie dla ucha. Niestety te odczucia to dla każdego subiektywna sprawa. Co do ceny wzmacniacza do kolumn HECO, nie chciałbym do niego kupować super wzmacniacza np. Za 15 tys skoro wiem, że wąskim gardłem będą kolumny. Myślę że wzmacniacz do Heco do kwoty 10 tys, a zestaw wzmacniacz z kolumnami 20-24 tys. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś sprzęt po opinii bez odsłuchu w salonie lub w domu tz. wypożyczyłeś?

Spoko nie jesteś pierwszą osobą która zaliczyła wtopę ze sprzętem, a uwierz mi były o wiele gorsze porażki. Skoro jesteś świadomy ograniczeń tych kolumn to myślę, iż wzmacniacz w kwocie do 5K spokojnie je wysteruje. W kwocie do 10K możesz zakupić naprawdę fajny sprzęt a to co masz sprzedać, ale wtedy jesteś dużo w plecy.

Co do drugiej opcji sprzętu tego droższego to warto z tym poczekać ponieważ będziesz się przeprowadzał i tam będą całkiem inne warunki akustyczne niż masz obecnie. Inaczej mówiąc to co będzie dobrze grać w bloku to niekoniecznie musi być tak samo po przeprowadzce do domu. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wyglądało to następująco. Kupiłem Yamahe, bo brakowało mi współczesnych funkcji, spaliłem w głośnikach Monitor Audio wysokotonowe głośniki... 2 razy i postanowiłem kupić głośniki dostosowqne mocą do Yamahy. Poczytałem na forum, że najlepsze głośniki do Yamahy to HECO 700. Teraz wiem że może to najlepsza propozycja do Yamahy, ale yamaha to niekoniecznie najlepsza propozycja do Heco. Biorę pod uwagę modernizację starego, bądź zakup nowego. Patrząc na to trzeźwym okiem, zacząłbym od wypróbowania lepszego wzmacniacza do Heco i jeśli nie będzie większej różnicy, to wtedy zakup nowego zestawu. Jestem z Jastrzębia-Zdrój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie na odsłuch. Jeśli coś Ci przypadnie do gustu to wypożyczysz sobie do domu i zobaczysz czy dane rozwiązanie spełnia Twoje oczekiwania. Może się okazać, że z zakładanych 20k zł zostanie Ci jeszcze dużo wolnej gotówki, ponieważ cena nie do końca jest wyznacznikiem jakości i dla każdego słowo lepsze oznacza to samo. Najlepiej przekonać się samemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażemy ci połączenie z Magnatem CXA81, Atollem, Cyrusem, Roksanem

Ale potem dla kontrastu z Moonem czy Naimem. Zobaczysz czy wzmacniacz czasem 3 krotnie droższy gra 3 krotnie lepiej. Podłączymy tez inne kolumny.

Na spokojnie. Teraz wypoczywaj a jak wrócisz to się odzywaj do mnie i umówimy termin odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...