Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 pomoc przy wyborze wzmacniacza stereo


mirekmmm

Recommended Posts

Witam.
Od kilku lat jestem posiadaczem zestawu Dali Zensor 7,1,central,sub e12f napędzanego przez Yamahę RX-V775. Myślę nad ulepszeniem stereo, z wykorzystaniem Dali Zensor 7 + wzmacniacz. Słucham Blues, muzyki elektronicznej, Indie Rock, klasyczny Rock. źródłem są serwisy streamingowe (Spotify, radio internetowe), server NAS, gramofon Lenco L-3867USB (na początek może w przyszłości zmienię na lepszy).

Pokój około 20m2, kwota 5000zł.
Proszę o opinie czy dodanie wzmacniacza ma sens?
Moje typy (ze względu na opinie z forum i recenzje) oraz możliwość połączenia z Yamahą RX-V775:
AudioLab 6000A PLAY ma w sobie funkcje sieciowe więc Yamaha RX-V775 tylko do kina 
Atoll in100
Cyrus One
funkcje sieciowe z Yamahy RX-V775 lub dokupienie odtwarzacza sieciowego.
Proszę o opinie co do mojego wyboru i sugestie, nie chciałbym zmieniać kolumn (ale tego nie wykluczam).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. rozumiem że do wzmacniacz podłączone jest źródło (CD czy jakis strumieniowiec) i do wzmacniacza podłączone sa kolumny? A tylko w przypadku oglądanai TV/Video wzmacniacz jest traktowany jako końcówka mocy ?

(tak chyba miałem kiedyś podłączone)

Tak poprawi, ale w jakim zakresie tego ci nie powiem te jamaszki grają całkiem nieźle.

Sprawa bardziej rozbija sie o akustykę pomieszczenia. Jak pomieszczenie jest słabe akustycznie to ta zmiana może nie być tak duża jak oczekujesz. To jest szalenie indywidualny problem u każdego jest inaczej.

Generalnie należy oczekiwać dość znacznej poprawy

Ja dawno temu miałem audiolaba 8200 podłaczonego do jamaszki 665(yyy chyba - już nie pamietam) ale audiolab do zensorów i bluesa - raczej nie polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz źródłem jest Yamaha RX-V775 z funkcjami sieciowymi ( NAS, Spotify), do niej podłączony jest gramofon (ma wbudowany przedwzmacniacz), konsola, odtwarzacz DVD. Ma wbudowany PRE AMP, z którego chciałem się połączyć ze wzmacniaczem i z niego zasilić Dali Zensor 7 ( do słuchania stereo).

Co możesz polecić jeżeli chodzi o wzmacniacz i kolumny. Może Zensory zostawię do kina a dokupię jakieś monitory i wzmacniacz do stereo.

Dodaję rysunek pomieszczenia 5x4 m2

Przepraszam za pomyłkę miałem na myśli PRE OUT

Bez tytułu.png

Edytowano przez mirekmmm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Cyrus pasuje do Zensora i jest znacznie tańszy od zakładanego budżetu.

Jeśli koniecznie chcesz go wykorzystać to lepszy dźwięk uzyskasz z Atolla 100tki. i Cambridge CXA81. Mimo że akurat i Atoll i Cambridge to dwie skrajne szkoły grania to obie pasują. Wyciągasz z kolumn po prostu inną charakterystykę.

Ewentualnie Roksan K3 który będzie z nich najlepszy. Warto jednak odsłuchać czy po prostu pułap Cyrus nie jest wystarczający.

Zapraszam po wypożyczenie wzmacniaczy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem w Twoim przypadku może być Audiolab 6000A Play lub Cyrus One. Zensory to dobre kolumny i warto podłączyć je do dobrego wzmacniacza. Na Yamasze niestety nie wysterujesz kolumn w 100% i jest ona w chwili obecnej najsłabszym ogniwem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Jak decyzja o zakupie dojrzeje na pewno będę prosił o wypożyczenie na odsłuchy wzmacniacze, ale z tego co się orientuję to Cambridge CXA81 nie ma wejścia na końcówkę mocy. Audiolab 6000A PLAY ma funkcje sieciowe i DAC. Dla innych wzmacniaczy polecacie wykorzystanie mojej YAMAHY jako źródło (spotify, NAS), czy np: PIONEER N-30AE, Yamaha WXAD-10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz zensorow (co prawda piątek) i Cyrusa One potwierdzam to co mówi branża. Też przez długi czas kolumny te grały u mnie z ampem AV ale dopiero cyrus pozwolił im w stereo rozwinąć skrzydła. Proponuję wypożyczyć go od jednego z salonów i przetestować w domowych warunkach domowych. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...