Skocz do zawartości

Czy warto kupić inny amplituner albo kolumny ?


szpila

Recommended Posts

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie wymiana amplitunera na mocniejszy lub jeszcze lepiej na jakiś wzmacniacz.

1) Jakim dysponujesz budżetem (szukasz nowe czy używane)?

2) Jak wielkie masz wielkie pomieszczenie?

3) Jak nie będzie to problem to wrzuć zdjęcie, aby sprawdzić akustykę bo może tu leży problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie większym problemem jest wzmacniacz i tutaj warto byłoby zacząć szukać problemu. W kwocie 1500zł będzie bardzo ciężko coś znaleźć. NAD C326BEE lub Pioneer A40AE byłyby lepszym rozwiązaniem niż obecnie posiadany amplituner. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby NAD C356BEE czy Vincent SV500 ale w obu przypadkach budżet zostałby znacznie przekroczony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za ich cene to są ok. Chcesz wymienić na coślepszego to musisz dołożyć nawet do uzywanych. 1500 zł za uzywki to możesz zacząć szukać.

A amplituner to bez sensu wymieniać na kolejny amplituner. Musiał byś iśc w 8390 albo RN 803 aby poczuć różnice a to więcej niż 1500 zł.

Może lepiej używany wzmak, mocny jak Harman HK 680 czy Deon PMA 1060 + sieć jako Yamaha WXAD 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są w porządku i na pewno potrafią więcej zaoferować ale na lepszym wzmacniacza. Jeśli miałby to być amplituner to warto zwrócić uwagę na Onkyo 8390 lub dynamiczniejszą i bardziej szczegółową Yamahę RN803d ale w obu przypadkach musiałbyś wstrzymać się z zakupem, ponieważ są poza zakładanym budżetem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Cambridge gra jak inne produkty tej firmy to te dwa klocki grają zupełnie inaczej. Przy Cambridge’u dość istotne według mnie jest odpowiednie dobranie kolumn. One’a miałem trochę w domu i według mnie fajny wzmacniacz. Ale wszystko rzecz gustu a jeżeli chodzi o wyposażenie to ten amplituner jest „wszystkomający” i gdyby podczas odsłuchu okazało się że jest OK i zgrywa się z kolumnami  to bym go brał. Posłuchaj @szpila i tyle. One dźwięk gęsty, dociążony po cieplej stronie, Cambridge te które słuchałem CXA60, CXA80 i jakieś stare ( ale o nich nie gadamy) bardziej delikatne, detaliczne z zaznaczoną górą pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szpila napisał:

Czyli cambridge lepszy ?

No tego nie pisałem 🙂 napisałem że zachodzi dość spore prawdopodobieństwo że grają zupełnie inaczej. Jezeli chodzi o wyposażenie to ma zdecydowanie więcej ten Cambridge. Posłuchaj, koledzy z forum mogą Ci testowego Cyrusa przysłać do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...