Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw stereo


mt1

Recommended Posts

Cześć,

planuję zakup budżetowego stereo do pokoju ~30m2 z aneksem kuchennym. Z uwagi na rozmiar pokoju szukam kolumn podłogowych z przednim BassReflex, tak by dostawić je możliwie blisko do ściany. Planuję przeznaczyć ok 4k zł - docelowo jest to sprzęt na ok 3-4 lata. Do tego czasu planuję się przeprowadzić do domu, w którym będę poszukiwał kolejnego zestawu audio.

Wymagania:

Sprzęt nowy (nie znam się, więc nie chce ryzykować z używanymi)

Zgodność z AirPlay 2

Podłączenie do TV oraz konsoli

Muzyka: głównie rap, rock, czasem pop

Pokój: 30m2 z aneksem kuchennym

Głośniki w okleinie drewnianej (najlepiej kolor Orzech)

 

Po wstępnych poszukiwaniach wybrałem gotowy zestaw składający się z Yamahy RX-V485 wraz z kolumnami Indiana Line Tesi 561 (lub Indiana Line Nota 550). Czy warto iść w gotowy zestaw czy dobrać coś samemu? Czy z tym amplitunerem lepiej zagrają Pylon Audio Pearl 27 lub inne (droższe) głośniki? O ile miałoby to sens w ogóle patrząc realistycznie na planowany czas eksploatacji.

Czy ewentualnie jakiś inny amplituner, choć ciężko znaleźć coś co obsługuje AirPlay2.

Edytowano przez mt1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GleNinja napisał:

jeśli ma to być do odsłuchu stereo - to nie pchaj się w amplituner 5.1 itd

amplituner stereofoniczny 2.1 z radiem - będzie lepszym rozwiązaniem.

Niestety nie znalazłem żadnego ze wsparciem AirPlay2, na którym mi zależy. Wiec musiałbym do tego dołożyć jeszcze jakiś odtwarzacz multimedialny. Chyba, że to rzeczywiście byłoby lepsze rozwiązanie?

 

E: Znalazłem amplitunery stereo Denon RCDN-10 lub droższy Marantz NR1200 (dużo droższy, ale może warto?)

Edytowano przez mt1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha RXV485 to amplituner wielokanałowy, który nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepszą opcją byłaby Yamaha RN602 w połączeniu z ciepło brzmiącymi Indiana Line Tesi 561 lub dynamiczniejszymi Pylon Audio Pearl 27. Marantz NR1200 to żyleta i należy przed zakupem koniecznie posłuchać, jest mocny nacisk na górne pasmo i w wielu przypadkach może być za ostro. Także byłbym ostrożny. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha 602  albo onkyo 8250  -  ojciec ma nizszy model onkyo i przyjemnie gra- trzeba tylko troszke bardziej basowe kolumny znaleźć

yamaha - ma cieplejsze brzmienie - i tam w drugą stronę z kolumnami 

ale to tylko teoria - jak masz mozliwosc - podjedz do jakiegos salonu audio i odsluchaj - porównaj  - jesli będą jakieś pytania - to wal śmiało. mamy tutaj aktywnych branżowców audio - i na pewno ci doradzą - a ceny też na pewno dobre zaproponują :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nie ma cieplejszego brzmienia od Onkyo. Raczej na odwrót. Chyba że porównujesz do wyższych modeli AS 1100 w górę.

Yamaha RN 602 + Aurora 700 bezpieczny wybor. Dasz trochę więcej ale masz system na lata i z glowy.

Co do bass reflexu z przodu to mit. Już nie chce mi się tego wklejać. Bo to kwestia która pojawia się kilka razy w tygodniu.

Pożyczamy sprzęt. Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem zależy mi na wsparciu AirPlay2, którego RN602 nie ma i z tego co wiem, to nie będzie mieć. Jednocześnie chyba jednak skłaniałbym się do amplitunera stereo lub wzmacniacza ze zintegrowanym AirPlay, a nie w osobnym odtwarzaczu multimedialnym. Zdecydowanie ułatwi mi to całą integrację z HomeKit oraz ułatwi korzystnie z audio.

 

Zajrzałem do sklepu Q21 w poszukiwaniu zestawu z Marantz'em NR1200 i widzę, że zestawiony jest z Wilsonami Raptor 5 lub 7. Rozumiem, że to optymalne połączenie i zagra lepiej niż wielokanałowy RXV485? Szkoda tylko, że nie ma okleiny drewnianej na kolumnach. Spróbuje znaleźć miejsce, gdzie będę mógł posłuchać takiego zestawu.

 

Znalazłem jeszcze Onkyo TX-8270, które też ma wsparcie AirPlay2. Bo jak rozumiem Denon RCDN-10 raczej się nie sprawdzi?

Edytowano przez mt1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...