Skocz do zawartości

Aurora 700 + wzmak


renoxd

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja całość doszlifowałem odpowiednimi kablami ale jeśli od początku nie gra jak trzeba to raczej nic to nie da. A no i najważniejsze to odpowiedni materiał z odpowiedniego źródła.

A i jeszcze jedno, daj magnatowi trochę pograć, posłuchaj ze dwa dni.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nowy123 napisał:

No i zobaczcie jak to jest, mam te same kolumny miałem nada i magnata jednocześnie i u mnie ewidentnie magnat zagrał przejrzyściej i bardziej rozdzielczo niż nad, choć sugerując się komentarzami obawiałem się tego właśnie maślanego charakteru a tu nic z tych rzeczy. To tylko potwierdza że wszystkie rady typu posłuchaj tego czy tamtego są o kant d..py rozbić, samemu trza posłuchać.


@Nowy123
Z tym, że ja nie napisałem że Magnat gra mniej rozdzielczo niż NAD a że Cyrus tutaj nie miał konkurencji w moim subiektywnym odczuciu.
Magnat jest po prostu bardziej maślany i nie czuje w nim tego czegoś czego czuje w NADzie. Przez maślany mam na myśli mniej energiczny co mocno czuć przy muzyce elektronicznej i popie. Góra i środek są zbyt "ciemne" jeśli mogę je tak określić.  Dźwięk mimo iż rzeczywiście jest szerszy i maluje trochę ładniej, to nie pasuje do muzyki której słucham.

Dlatego też nie uważam, że NAD, pomimo iż mi się go dobrze słucha, chyba nie jest jeszcze optymalnym wyborem. Póki co wypada najlepiej ale chyba warto szukać dalej. Mam nadzieje, że się na mnie nikt nie zdenerwuje za brak zdecydowania, ale ponoć właśnie o to chodzi aby "znaleźć swoje brzmienie" :)
Tym bardziej, że wydanie tych 5000 - 5500 total, to dla mnie sporo przy wszystkich kredytach i problemach (kto ich nie ma)


Jestem nowy w świecie audio, wcześniej miałem głośniki komputerowe. Wydawało mi się, że wiem czego chcę ale najwidoczniej nie jest to takie proste. Dlatego zawsze też proszę o wypożyczenie sprzętu używanego, gdyż nie chce nikogo narażać na koszta w związku z późniejszym odsyłaniem sprzętu. Jeśli Branża decyduje się na wysłanie sprzętu nowego, to już decyzja branży. Na pewno na końcu coś wybiorę! Na Aurorki już się zdecydowałem na 100% z S4home. Jeśli nie znajdę nic lepszego od NADa to NAD także wjedzie!

Szukanie wzmacniacza ciąg dalszy. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kn1234 napisał:

No szukaj dalej,coś w końcu przypasuje,co myślicie o Arcamie a29,ktoś słuchał?

Opis z testu na audio com w sumie wpasowuje się w moje potrzeby ale ciężko go kupić z tego co widzę + wydaje mi się, że są lepsze w kwocie do 3300.
Z ciekawością zobaczę co na to forum.

3 godziny temu, Ars_Poland napisał:

Jeśli masz możliwość to odsłuchaj jeszcze z tymi kolumnami cxa80 , audiolab 6000a. Z używanych które mogą bardzo zaskoczyć z tymi kolumnami to Rotel 980 albo Sony 550es. 

Z tego co czytam cxa60 jest bardziej muzykalny a dalej bardzo przejrzysty. Poza tym do mojego małego pokoju cxa80 nie jest potrzebny. Dodatkowo jest trochę za drogi
Natomiast fajnie, że ma wejścia zbalansowane bo mógłbym bo połaczyć w ten sposób z moim Toppingiem. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nowy123 napisał:

Testy w większości są sponsorowane a to wyklucza obiektywność takiego testu.

Patrze się nie tyle na to jak bardzo wychwalany jest dany sprzęt a co go charakteryzuje. W końcu trzeba się czymś minimalnie podpierać
 

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

A ktoś słuchał Primare I15? Z opisów bardzo żywe ale nie suche granie. 

Cenowo trochę za wysoko, 7k ...


Jeśli chodzi o dynamikę , szczegółowość i kontrolę basu to pierwsza propozycja S4home była dla mnie najlepsza - Cyrus one. Tego basu było odrobinę za dużo ale może bym sobie z nim jakoś poradził poprzez zatykanie bass reflex albo poprzez EQ + jakiś dywan ;). Problem leżał w średnicy i górnej części pasma, która była dla mnie tak sucha i niemuzykalna, że nie mogłem tego przełknąć. 

NAD 356BEE byłby super wyborem gdyby nie grał tak gęsto, przez co cierpi dosyć mocno szczegółowość. Ilość basu i jego kontrola jest ok.  Muzykalność elegancka. W kawałkach gdzie ilość dźwięków granych w tym samym czasie nie jest spora - jest dobrze. Tam gdzie dźwięków jest wiele, niestety potrafi mocno się zgubić.  Nie słyszę tego czego powinienem. Wszystko jest wtedy zlane w jeden masywny dźwięk.
Czy to nie znaczy, że mimo wszystko muszę szukać bardziej równego tonalnie wzmacniacza i nie brać pod uwagę tych z wysuniętym środkiem (pomimo iż jest to przyjemne w odbiorze)? Jesli środek będzie wysunięty, jak w NADzie, to chyba nie będzie się dało słyszeć za dużo szczegółów bo góra będzie schowana.

Równowaga Tonalna i szczegółowość Magnata mi odpowiadały. Problem leżał w trochę zbyt mało kontrolowanym basie oraz w zbyt ciemnym brzmieniu całościowo. Dynamika też jakaś nie ta. Przyjemnie się tego słuchało ale na "przyjemnie" bym się zatrzymał. 


Proszę wszystkich bardziej doświadczonych o pouczanie mnie i ewentualne napisanie, że piszę totalne bzdury, jeśli je piszę w którymś momencie. 
Wiadomo, że niektóre kwestie nie są do poprawnego określenia ponieważ mogą być to subiektywne odczucia. Jeśli natomiast piszę jakieś farmazony, które 
nie są już subiektywną oceną a brakiem podstawowej wiedzy to walcie śmiało. Nie obrażę się a wezmę to jako lekcję :) 

 




 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, michal40 napisał:

yamaha as701 ?

 

54 minuty temu, MobyDick napisał:

To taki wzmacniacz który wydaje się najrozsądniejszym połączeniem dla Auror 700 lub amplituner Yamahy 803d


Jak czytam o tej Yamaszce to rzeczywiście może być to dobry strzał. Brzmieniowo ponoć lepszy od yamaha as701.
Ma też funkcję korekcji akustyki YPAO co może się okazać bardzo pomocne, ponieważ akustyka u mnie kuleje i to mocno (a przynajmniej tak mówią :D)
Słyszałem jedynie że ma potężny bas, ale może ta korekcja to zniweluje.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

Amplituner Yamahy 803d jest oparty o ten sam wzmacniacz co model 701 + dodatkowe funkcje takie jak YPAO. Jedni twierdzą że grają identycznie, a inni że ponoć czysty wzmacniacz odrobinę lepiej. Oczywiście przy porównaniu samych wzmacniaczy bez włączonego YPAO w amplitunerze.

No tak, nie ma co kierować się testami i zawartymi w nich ocenami bo są opłacane. Już raz słyszałem. Teraz się może utrwali :) 
Chyba, że ocena końcowa uwzględniała kalibrację.

Czyli w moim przypadku na dzień dzisiejszy płaciłbym 1000 więcej za kalibrację + za streaming sieciowy, który obecnie nie jest mi potrzebny, ale może kiedyś się przyda przy przemeblowaniu. 


@MobyDick
A co myślisz o tym Audiolabie 6000A czy Cambridge CXA 60?



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dopiero teraz sobie zobaczyłem jak te kolumny grają z moim Toppingiem w trybie przedwzmacniacza gdy ustawie NADa na końcówkę mocy. 
Ale się robi przestrzeń oO. Wiadomo, wokale się trochę cofają i może dźwięk nie jest taż tak angażujący ale bardziej przejrzysty i szerszy. 
W kawałkach, których wcześniej się gubił. W trybie końcówki mocy się nie gubi! Separacja jest bardzo dobra

Jeśli z Roona przez Toppinga wysyłam w bardzo wysokiej jakości sygnał do NADA to czy NAD w pełni przyjmuje taki sygnał i przesyła go w niezmienionej formie do kolumn w trybie końcówki mocy?
 

 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomijasz przedwzmacniacz w wzmacniaczu NAD-a, to jest mniej zmieniony niż gdy idzie przez przedwzmacniacz. Co najwyżej  jeśli czułość końcówki mocy ma większą wartość niż czułość wyjściowa DAC-a Toppinga, to może to ograniczyć maksymalną moc na wyjściu wzmacniacza. Jeśli jednak nie występują problemy z możliwością uzyskania potrzebnej głośności, to nie ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli pomijasz przedwzmacniacz w wzmacniaczu NAD-a, to jest mniej zmieniony niż gdy idzie przez przedwzmacniacz. Co najwyżej  jeśli czułość końcówki mocy ma większą wartość niż czułość wyjściowa DAC-a Toppinga, to może to ograniczyć maksymalną moc na wyjściu wzmacniacza. Jeśli jednak nie występują problemy z możliwością uzyskania potrzebnej głośności, to nie ma problemu.

Czyli różnica może być jedynie w poziomie głośności, ale nie w jego jakości, jeśli dobrze to rozumiem.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MobyDick napisał:

Absolutnie nie :) . Przepuszczenie przez przedwzmacniacz zmienia dźwięk. Nie tylko głośność. Preampy w klasycznych NAD-ach są znane z tego że mocno modyfikują dźwięk. To one są w dużej mierze odpowiedzialne za ich charakterystyczne brzmienie.

Nawiązuje cały czas do używania NADa  jako końcówki mocy. Pomijając jego przedwzmacniacz. Różnica to tylko poziom głośności? 
Tak zrozumiałem Twój wcześniejszy wpis. Chodzi mi o różnicę w sygnale wysyłanym przez zewnętrznego DACa a tym jak on wygląda gdy wysyłany jest już z kocówki mocy do kolumn


Właśnie po około godzinie grania NAD przeszedł sam w tryb standby. Termometr leży na nim i pokazuje 38 stopni. Chyba w normie jak na niego. Mniej więcej utrzymuje taką właśnie temperaturę cały czas gdy gra.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...