Skocz do zawartości

Kolumny i amplituner do muzyki i kina


Michał Flis

Recommended Posts

Witam, mam możliwość kupienia w dobrej cenie używanej pary kolumn audio academy hyperion IV albo pylon audio diamond 25. Muszę się szybko decydować A nie mam możliwości odsłuchu.

1) Co wybrać? Kolumny mają grać w kinie domowym Ale też przyzwoicie w stereo. Narazie będzie bez subwofera więc muszą mieć troszeczkę mocy ale bas musi być dobrze kontrolowany. Lubię wyrazisty przestrzenny dzwiek.

2) Jaki amplituner polecacie do tych głośników? Które najlepiej się zgodzą z tymi głośnikami? Mysle o marantz 5014, yamaha 880, denon x3600, inne.... budżet jest ograniczony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,
Potężniejsze brzmienie uzyskasz w przypadku Audio Academy Hyperion IV. Dodatkowo w przyszłości będziesz mógł zrobić upgrade do IV Plus. Jeśli chodzi o amplituner to w przypadku tych kolumn stawiałbym na Marantz 5014 lub cieplej brzmiącego Denona X3600. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to wykonać przez nas. Wyślemy kolumny do producenta, który dokona upgrade.  Jeśli chciałbyś wykorzystać w przyszłości głośniki sufitowe to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby Denon 3600h.  
Niestety ale jeszcze nie znamy wszystkich szczegółów odnośnie Marantza 5015 ale cenowo na pewno będzie wyżej niż obecny 5014. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza nie bierz. Jeśli oczekujesz kina ze stereo to ok. Ale w kinie ten amplituner nie pokazuje pazura.

Moim zdaniem wyższe modele Yamahy są po prostu ciekawsze. Tak jak RZ840 od Onkyo.

Denon X3600 jest fajny bo prędzej czy później dokupisz do niego prosta końcówkę albo tanią integrę. Dużo to da.

Po ile masz te używane kolumny? Może warto polować na coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem wyższe modele Yamahy są po prostu ciekawsze. Tak jak RZ840 od Onkyo.

Denon X3600 jest fajny bo prędzej czy później dokupisz do niego prosta końcówkę albo tanią integrę. 

Jezeli chodzi yamahe to chodzi o model 880? Zastanawiam się czy nie zwiększyć troche budzetu i nie dołożyć do tego marantza. Ale chciał bym ampli które pokaże pazura z tymi hyperionami i da rade w stereo niczego już nie dokupujac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli yamaha 685 zagra lepiej w kinie od marantz 5014? Ciekawa propozycja bo ta yamaha kosztuje 2700 czyli sporo mniej od marantz. 

Czy między yamaha 685 a yamaha 880 i denonem 3600h jest duża różnica? Czy warto dopłacać? 

No i jak na tle tego wszystkiego wypada onkyo rz840? Jest najdroższy Ale czytam o nim dużo dobrego. 

Budżet mam ograniczony Ale coraz częściej się zastanawiam żeby zaszaleć. Jednak jest to zakup na parę lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha zagra lepiej w kinie, Marantz zagra lepiej w stereo 🤪. I bądź tu człowieku mądry. Też stałem przed takim dylematem. I niestety moim zdaniem koniec końców, żeby pogodzić te dwa światy trzeba kupić i amp AV i integre. Możesz co prawda szukać rozwiązań typu amp KD za grube pieniądze, ale ja uważam, że lepiej kupić przyzwoity amp AV a do tego wzmak, który w KD pracuje jako końcówka mocy. Wtedy masz i fajne stereo i dobre kino. Poczytaj forum. Sam się przekonasz, że każdy po przesiadce z amplitunera AV na wzmacniacz w stereo byl więcej niż zadowolony. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kubad napisał:

@Michał Flis Na początku musisz zacząć słuchać bo Seba musiał robić zestaw na 2 ale nie oznacza to że w twoim przypadku będzie tak samo. I np amplituner AV załatwi temat dopóki nie posłuchasz to jest takie gadanie na sucho. 

Nie rozbiłem zestawu na 2 a jedynie zbudowałem na jednych kolumnach zestaw do kina i stereo, gdzie w kinie wzmak służy za końcówkę mocy a w stereo za integre, do której podlaczony jest streamer. Ale zgadzam się, że może być tak, że koledze w stereo w zupełności wystarczy sam amp KD. Ale żeby się o tym przekonać trzeba czegoś najpierw posłuchać. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Flis napisał:

Staram się wybrać 2-3 amplitunery które potem wypozycze i ostatecznie wybiorę w domu. Dla tego na podstawie opinie chce dokonać wstępnej selekcji :)

No i super najlepiej testować w domowych warunkach, przy własnej akustyce. Zdecydowałeś się juz z jakimi kolumnami chcesz testować amplitunery? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę o audio academy hyperion iv. Mogę je kupić w dobrej cenie razem z głośnikiem centralnym. A monitory które aktualnie mam chce dać na tyly. Chociaż nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie bo mam MA RX2. Są to duże monitory i nie wiem czy nie lepiej wymienić je na jakieś mniejsze kolumny stworzone do grania sorround. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michał Flis napisał:

Czyli yamaha 685 zagra lepiej w kinie od marantz 5014? Ciekawa propozycja bo ta yamaha kosztuje 2700 czyli sporo mniej od marantz. 

A ja nie boję się takiego porównania i powiem TAK.

22 godziny temu, Michał Flis napisał:

Czy między yamaha 685 a yamaha 880 i denonem 3600h jest duża różnica? Czy warto dopłacać? 

Do A880 bym nie dopłacał X3600 ma więcej HDMI i lepszą kalibrację.

22 godziny temu, Michał Flis napisał:

No i jak na tle tego wszystkiego wypada onkyo rz840? Jest najdroższy Ale czytam o nim dużo dobrego. 

Dzwiękowo będzie najlepszy. Kinowa torpeda. Przeciętna kalibracja. Ale nadrabia jakością i dynamiką dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi :)

Dzisiaj wpadł mi jeszcze jeden pomysł. Jak uważacie które rozwiązanie bedzoe lepsze?

Aktualnie posiadam monitor audio rx2. Są to dość spore monitory.

I tak:

Wariant a) 

Tak jak już pisałem w tym wątku, przekładam te monitory na tył i dokupuje głośnik centralny i hyperion iv. Ale narazie bez suba bo już nie będzie kasy. Mam za to mocne kolumny na tyle i o klasę wyższe i mocne kolumny na przodzie.

Wariant 2:

Zostawiam te monitory na przodzie, dokupuje centralny i jakieś monitory na tył i kupuje subwofer :)

co o tym sądzicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...