Skocz do zawartości

Kolumny i amplituner do muzyki i kina


Michał Flis

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, Michał Flis napisał:

to czym wzmocnić te hyperiony w stereo?

Wzmacniaczem stereo , integrą lub dzielonym.

Wariant pierwszy jest bardziej przyszłościowy , będziesz miał już jakąś bazę do stereo , ale by nie było tak pięknie to za to nie będziesz miał KD , bo bez suba to będzie substytut KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh mam mętlik w głowie 😛 będę starał się w przyszłym tygodniu coś odsłuchać. Problem w  tym że mam do kupienia w dobrej cenie hyperion iv razem z głośnikiem centralnym i to jest mój poziom wyjścia. Do tego amplituner i budżet się kończy :) dla tego zastanawiam się nad tym czy nie darować sobie tych hyperionow , kuoic jakieś tańsze monitory Ale za to z subwofera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zestawienie da Ci możliwość odsłuchu koncertów czy kina o większej dynamice, tkz. kina akcji.

Natomiast cześto buduje się kina typowo na monitorach. Ale to rozwiązanie jest 99% kinowe.

I w większych pomieszczeniach często wsparte jest dwoma subami. Wówczas powiem że ta różnica się zaciera.

Może tak. A o jakim subie myślałeś?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie:

Zostawiam opcje 5.0 z hyperionami iv na przodzie....

wariant 1

Kupuje denon x3600 (4400zł)

wariant 2

kupuje onkyo nr 696 (2300zł) i zostaje mi jeszcze 2 tyś na wzmocnienie frontów do stereo.

Co sądzicie? Czy onkyo 696 zagra dużo gorzej w kinie od denon x3600 i czy za te 2 tysiące bede wstanie dokupić coś ma sens i zagra lepiej w stereo niż x3600

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2020 o 09:24, Stolarz napisał:

Szczerze? Spróbuj najpierw z samym amplitunerem. Wzmak możesz dokupić po ewentualnym stwierdzeniu, że brakuje mocy.

Jestem laikiem, wybieram z podobnego zestawu amplitunerów i pytanie Yamaha V685 nie ma standradowych wyjść pre out jak a880 czy denon 3600h, jak w takim układzie podłączyć wzmacniacz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopytam jeszcze i będę wdzięczny za doradzenie, jak wspomniałem dopiero zbieram informacje i jestem początkujący, mam nietypowy zestaw głośników 5.1 (jak poniżej w linkach), wszystko jest w suficie, fronty kątowe, tył standard. Generalnie głośniki relatywnie dużej mocy jak na sufit. Rozważam ewentualnie w przyszłości postawienie 2x mocniejszych frontów kolumnowych na podłodze, dlatego opcja ze wzmacniaczem dla Yamahy V685 jest dla mnie interesująca. Generalnie 90% to kino, do tej pory rozważałem Yamahę V685, A880, Donon 2600h, 3600h (lub poczekać na wersje 2700, 3700). Yamaha V685 na tą chwilę wygrywa, widze sporo wpisów, że nie opłaca się dopłacać do A880 i do kina Yamaha będzie lepsza. Będę wdzięczny za opinie czy to dobry wybór czy może jeszcze zweryfikować inne modele?   

Front & Center:
http://www.earthquakesound.eu/home-audio/in-ceiling-speakers/ecs-ss-82.aspx 
Back:
http://www.earthquakesound.eu/home-audio/in-ceiling-speakers/ecs-80.aspx
SUB:
http://www.earthquakesound.eu/home-audio/subwoofers/minime-p12-v2.aspx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nadz-e niczego nie rozpinasz / choć oczywiście możesz poeksperymentować/ , bo jak odłączysz pre od końcówki i nadal źródła będziesz miał wpięte w amp. KD lub on będzie źródłem, to taka konfiguracja niczego nie zmienia w stereo w stosunku do samego amplitunera, bez tego NAD-a. Sens ma jedynie rozdzielenie systemów , źródła stereo wpięte pod NAD-a , wspólne fronty dla kina ,

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przepinanie kabli... to się nazywa pro rodzinne rozwiązanie dla każdego domownika w domu a wygoda mmmm... kable to chyba też nic nie kosztują :)

Jeśli już chce korzystać z wzmacniacz i wpiętych do niego źródeł dźwięku to szukaj innego wzmacniacza który umożliwia szybkie przełączanie pilotem/guzikiem trybu wzmacniacz/końcówka mocy, i takie rozwiązanie polecam.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Ja bym powiedział że w kinie zagra nawet lepiej. Tracisz na dobrej kalibracji. Jeśli Twoje pomieszczenie nie jest trudne to jest to lepsza opcja.

 

 

Dzięki za pomoc, 2k różnicy to sporo przy A880 jeżeli nie ma dużej wartości dodanej, a to już jakiś budżet się zaczyna robić na wzmacniacz. Pomieszczenie mam nietypowe salon z aneksem kuchennym ok 55m w salonie na srodku wydzielony obszar na kino domowe, ok 3,5 m odległość od TV.

Czyli kupuje Yamaha RX-V685 :)

Moje głośniki które wymieniłem mogą być trochę prądożerne i tak żebym dobrze też dobrze zrozumiał:
1. W przybliżeniu Yamaha V685 ma ~145 W na kanał, co liczone jest przy stereo, co daje ~290 W całej mocy AV, czyli przy 5.1 gdzie Sub ma swoje zasilenie, zostaje do podziału po ok 50 W na kanał. Jeżeli dorzuce jakiś wzmacniacz na fronty, załóżmy po 100 W na kanał, to amplituner pozostałą moc rozdzieli na resztę głośników? 
2. Wykorzystanie będzie głównie z ARC, czyli na TV załóżmy Netflix i sygnał do AV, pytanie czy w takim modelu nie będzie jakiś dodatkowych problemów, np. tak jak już tu było wspomniane telewizor wybudza AV -> AV wybudza wzmacniacz. Na coś trzeba szczególnie zwrócić uwagę? 

Jeżeli piszę herezje to z góry przepraszam :) szukałem troche informacji na forum i w necie i jest dużo rozbieżności dlatego chciałbym to podsumować a widzę, że sporo osób na tym forum dobrze zna się na rzeczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jasiek88 napisał:

I przepinanie kabli... to się nazywa pro rodzinne rozwiązanie dla każdego domownika w domu a wygoda mmmm... kable to chyba też nic nie kosztują

Jasiek 88 , kosztuje niestety wszystko , a niektórych rzeczy nie da się przez wi-fi :)

Z tym przepinaniem to też niekoniecznie , przez lata miałem rozdzielone systemy stereo od KD czymś takim / i mam jeszcze nawet dwa takie switche w szufladzie /

https://www.conrad.pl/p/przelacznik-audio-cinch-speaka-professional-sp-5741548-4-porty-na-1435387

obecnie mam też rozdzielone systemy Beresfordem

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

i niczego nie przepinam , żona się nauczyła , że jak chce po wieczornym oglądaniu TV , rano włączyć radio to należy nacisnąć jeden przycisk i tyle :)

Oczywiście można znaleźć wzmacniacz z wbudowaną i załączaną pilotem funkcją pracy jako końcówka mocy i jest to wygodne , choć wtedy wybieramy wzmacniacz pod katem funkcjonalności , a nie dźwięku , a chyba nie o to chodzi.

IMG_0696 (2).JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marek B napisał:

1. W przybliżeniu Yamaha V685 ma ~145 W na kanał, co liczone jest przy stereo, co daje ~290 W całej mocy AV, czyli przy 5.1 gdzie Sub ma swoje zasilenie, zostaje do podziału po ok 50 W na kanał. Jeżeli dorzuce jakiś wzmacniacz na fronty, załóżmy po 100 W na kanał, to amplituner pozostałą moc rozdzieli na resztę głośników? 
2. Wykorzystanie będzie głównie z ARC, czyli na TV załóżmy Netflix i sygnał do AV, pytanie czy w takim modelu nie będzie jakiś dodatkowych problemów, np. tak jak już tu było wspomniane telewizor wybudza AV -> AV wybudza wzmacniacz. Na coś trzeba szczególnie zwrócić uwagę? 

Punkt pierwszy , olej moc końcówek amplitunera , w kinie będzie dobrze .

Punkt drugi , ARC to loteria , ale w większości przypadków działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

W Nadz-e niczego nie rozpinasz / choć oczywiście możesz poeksperymentować/ , bo jak odłączysz pre od końcówki i nadal źródła będziesz miał wpięte w amp. KD lub on będzie źródłem, to taka konfiguracja niczego nie zmienia w stereo w stosunku do samego amplitunera, bez tego NAD-a. Sens ma jedynie rozdzielenie systemów , źródła stereo wpięte pod NAD-a , wspólne fronty dla kina ,

 

 

Amplituner będzie głownym źródłem. Słucham muzyki z spotyfi oraz pliki FLAC. 

Dla czego nie będzie lepszego efektu w stereo. Wiele osób poleca takie rozwiązanie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Michał Flis napisał:

Dla czego nie będzie lepszego efektu w stereo. Wiele osób poleca takie rozwiązanie? 

Bo nie zmieniasz obróbki sygnału przez preamp amplitunera , w którym stereo jest tylko dodatkiem i nikt się nie wysila by było dobrze, bo nacisk idzie na DSP , procesor , strefy , kalibrację  bo niby po co ma się wysilać skoro klient kupuje AMPLITUNER KINA DOMOWEGO i o ile umie czytać , to chyba wie co kupuje . To coś jak by wymagać od konstruktorów samochodu osobowego , by można było jeszcze zmieścić kanapę i dwa fotele , nie to przeznaczenie :) 

36 minut temu, Jasiek88 napisał:

Ponieważ przedwzmacniacz w amplitunera(w tych cenach) i jego jakość analogowych złącz jest średnia,

W tych drogich jest tak samo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...