Skocz do zawartości

KD do pokoju 20m2 - 5.1 + ewentualny atmos


santino

Recommended Posts

Witajcie

Poczytałęm troche rożnych wątków i jednak kilka moich watpliwosci nie zostalo rozwianych

Na wstepnie dodam ze nie jestem audiofilem, obecnie mam tv 65 samsunga mu8002 podpiete pod ps4pro, (w planach ps5 i pozniej ewentualna zmiana tv na cos wiekszego + hdmi 2.1)

Moj pokoj to 4,2 x 4,7 w zasadzie moze byc podporzadkowany audio-video. niestey pomieszczenie nie jest jakies super 

room.jpg

Zestaw audio nadaje sie do zbudowania od nowa (archaiczne ampli bez hdmi + stare kolumny)

Na wstepie chciał bym zainwestowac w zestaw 5.0 (60% filmy-netflix, 30% konsola, 10% muzyka raczej puszczana z youtube)

Chciał bym zainwestowac w cos co mi posluzy kilka lat, czyli cos co obsluzy najnowsze formaty audio. mocno kusi mnie atmos bo wydaje sie by standardem ktory zostanie na dluzej

I teraz pytanie czy isc w 5.1.2 z dzwiekiem odbitym od sufitu czy zabudowac glosniki sufitowe za sluchaczem

Moja pierwsza mysl to zakup sredniej półki zestawu 5.0 melodiki z surroudami dipolowymi, ale teraz to juz sam nie wiem

Tak wiec zwracam sie z prośba o porade w jaki ampli isc z zamyslaem zeby moglo obsluzyc atmosa+ps5, no i jakie kolumny

Dziekuje pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie tak. 5.1 ale lepsze da więcej frajdy

Onkyo 686 albo Yamah 685 + system Meldiki BL 40 MKIII o którym psiałeś albo Indiana Line Tesi 561 .

Do tego sub Magnat 302A i masz system.

O ile przemawia do mnie fakt kupna sprawdzonych komponentow, tak kiedy zaczałem zagłebiac sie w temat dochodze do wniosku ze z elektroniki chyba najlepsza opcja jest wstrzymanie sie z zakupami do konca roku, chec zmiany systemu u mnie podyktowana jest wejsciem ps5, i zapowiada sie na to ze niesie to za soba wejscie nowych standardow w telewizorach i amplitunerach, ktore zostana z nami na nastepne lata

Denon zaprezentowal juz nowosci w postaci na ta chwile najbardziej pasujacych pode mnie avr-x2700 i avr-s960, u reszty graczy narazie cisza moze warto wyczekac az wyjdzie konkurencja od Onkyo/Yamaha i pierwszych testow? o Ile proponowane onkyo686 kosztuje obecnie 1800zl, to yamaha 2600zl a stad juz niedaleko do nowosci od denona czyli 3200

Nie chciał bym kupic teraz sprzetu ktory bede wymienial za rok, ze strata wartosci jako uzywany jak juz zabieram sie za modernizacje KD

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nowsze amplitunery nie zawsze są lepsze brzmieniowo od poprzedników, zmienia się wyposażenie i oprogramowanie. W twoim przypadku na początek zainwestowałbym w system 5.1, który jest bazą do ewentualnej rozbudowy. Warto zwrócić uwagę na aktualne modele Denona np. AVR-S750H lub AVR-S950H i głośniki  Wilson Raptor, takie połączenie zapewni zarówno szczegółowość, naturalność, ale i dynamikę. Wybór sprzętu w obecnej chwili jest bardzo duży, dlatego swój wybór najlepiej poprzeć odsłuchem na który serdecznie zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie dziekuje za typy jesli chodzi o konkretne modele ampli i kolumn, na pewno przy wyborze bede sie na nich skupiał

Druga kwestia czy nie jest tak ze z wyborem 5.1 lepiej wstrzymac sie do momentu az bede zdecydowany na jakies konkretne ampli?

Akurat na 8k sie tutaj nie nastawiam, ale z tego co zdarzylem wyczytac to obsluga 8K/60Hz i 4K/120Hz, Obsługa kanału zwrotnego audio (eARC), coraz wiecej gier ma HDR a wiec "Obsługa najnowszych formatów HDR, w tym HDR10, HDR10+ (nowość w 2020 roku), HLG, Dolby Vision, a także Dynamic HDR (nowość w 2020 roku)" "Wciągające wrażenia w grach wideo: Dzięki rozdzielczości 4K/120Hz, zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), automatycznemu trybowi niskiego opóźnienia (ALLM) i szybkiemu transportowi klatek (QFT), możesz cieszyć się grami z niesamowitym obrazem, a także ze zmniejszonym opóźnieniem i zwiększoną płynnością."

O ile telewizor byl bym sklonny zmieniac co 2-3lata to amplituner i kolumny juz niekoniecznie, wiadomo ze z tym czekaniem na nowe modele to bledne koło. 

A skoro mamy tutaj kolegów z branży to moze podzielicie sie info kiedy mozna sie spodziewadz dostaw nowych denonow oraz ewentualne testy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, santino napisał:

A skoro mamy tutaj kolegów z branży to moze podzielicie sie info kiedy mozna sie spodziewadz dostaw nowych denonow oraz ewentualne testy

Modele już są. Na razie nie zamówiliśmy.

Małe zainteresowanie.

Jak chcesz to ściągnę dla ciebie.

21 godzin temu, santino napisał:

Druga kwestia czy nie jest tak ze z wyborem 5.1 lepiej wstrzymac sie do momentu az bede zdecydowany na jakies konkretne ampli?

Moim zdaniem najpierw kolumny a później amplituner.

21 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Kolejny rok od teraz to będzie testowanie ludzi... 

Dokładnie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz lub masz TV który ma port HDMI 2.1 i obsługuje wspomniane wcześniej ficzery (np lg c9) to nie potrzebujesz tego w ampli. Ampli łączysz z TV by wysłać dźwięk więc arc/earc mile widziane i to tyle, jak TV zmienisz szybciej niż ampli to tak jak piszesz nie tracisz funkcjonalności (stąd małe zainteresowanie najnowszymi ampli?). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, seba3002 napisał:

Tak trochę może poza tematem. Ja tam osobiście od 4k wolę swoją stara, poczciwa plazmę Panasonica. I dopóki będzie świecić póty nie wymienię jej na nic innego. 

Ja mam to samo!

To co obiecują to nie ma znaczenia. Wiesz jak jest przecież wybory za pasem.  :P

Ważne że jest HDR. Niech tłum się zadowoli :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witajcie

Wracam do tematu, jestem po odsłuchach, i zdecydowalem ze bardzo podoba mi sie dzwiek Klipscha mimo ze wczesniej odrzucal mnie ich design

i niestety stalo sie to czego sie obawialem czyli polkniety bakcyl i przekroczylem zakladany budzet kilka razy i konca nie widac ;)

Tak wiec aktualnie kupilem do mojego pokoju fronty RP6000, central RP504 i tył RP500 do tego suba R115

Kanapa odsunieta od sciany i obecnie siedze 3,5m od tv i 1m od tylniej sciany, postawilem na przygotowanie pokoju, na sciane z oknem balkonowym powedrowaly grube zaciemniajace zaslony, dywan na podloge i bede robic diy panele akustyczne

 

Na ta chwile mam to podpiete pod moja stara yamahe rv-x1500, i nastepnym krokiem to kupno ampli, podobalo mi sie polaczenie z denonami dlatego na ta chwile stawiam na dwie wersje

Denon 4500 + atoll in100

lub

Denon 6500

Stawiam na kupno sprzetu uzywanego z wazna gwarancja, rozgladam sie w rynku cen od miesiaca i 4500 moglbym wyrwac z odrobina cierpliwosci i szybkiego dzialania za 3k + 2,5k za atolla, lub 4,5 za 6500

opcja z atollem bardzo fajnie by sie sprawdzila z ewentualym odtwarzaniem muzyki, z koleji kupno ampli z wyzszej półki nie powiem bo kusi, i teraz pytanie do Was co dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie pytanie czy to glosnikow sufitowych atmos sa wyznaczony zakres czesctotliwosci?

Chcial bym potestowac czy bedzie efekt wow zanim kupie drozsze kolumny typu rp500sa

mam okazje kupic klipsch Reference Theater Pack 5.0 za tysiaka i myslalem zeby 4 satelitki uzyc jako wlasnie sufitowych, sa dosc kompaktowe i mozna by latwo je powiesic i skierowac beposrednio w strone sluchacza, oraz beda pasowac dzwiekiem i wygladem z reszta zestawu :)

Jak myslicie dobrze kombinuje?

poniezej parametyr satelitek z tego zestawu

 

Moc krótkotrwała/długotrwała 200 W / 50 W

Pasmo przenoszenia 110Hz – 23kHz +/– 3dB

Skuteczność91dB @ 2.83 volts / 1 m

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...