Skocz do zawartości

KD do pokoju 20m2 - 5.1 + ewentualny atmos


santino

Recommended Posts

Ok mam temat troche posuniety do przodu jesli chodzi o moj zestaw

Czekam na dostawe denona 6500

jako sygnal 4k BR jest ps5

Setup mam 5.1 czyli rp6000 rp504 i rp500 sub to r115 (mam tez drugiego r115 ale jeszcze nie podlaczony, czekam na amplituner)

jako sufitowe zdecydowalem sie na uzywane klipsche aw525 czyli mozna powiedziec outdoor seria zobacze czy to bedzie zdawac egzamin

ale nadal mnie kusi zeby dokupic bipole rp402s i stwozyc 7.2.2 na ta chwile jedynie co to jak wrzucalem symulacje mojego pokoju do programu to wychodzilo mi ze musial bym przesunac kanape o dodatkowe pol metra do przodu, czego wolal bym uniknac bo tworzy mi sie za duzo nie uzytkowej przestrzeni za kanapa, a z przed juz sie robi ciasnawo.

Aktualnie mam 1m od miejsca odsluchowego do sciany, 500m maja 25cm dlugpsci czyli jak bym je dal jako tylu to juz zostaje mi 70cm do miejsca odsluchowego.

No i tak kombinuje zeby sprzedac moze 500m, dokupic 402s jako boczne i np serie rp240d onwall jako tyły, maja one 6cm grubosci i wydaje mi sie ze w tym ukladzie moglo by to przejsc bez przesuwania kanapy w przod. 

Biorac pod uwge to wszystko czy jest to gra warta swieczki i czy rp240d nie beda zbytnio odstawac od reszty zestawu

1619531047528.jpg
1619531047536.jpg
Opera-Zrzut-ekranu-2021-04-11-144050-www
fotka usuń konto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi Panowie 

jesli szedl bym w 7 glosnikow glownych, to staral bym sie robic jak na wizualizacji czyli boczne centralnie po bokach jeden na standzie przed zaslona a drugi powieszony na scianie przed regalem, jedynei co to mam dylemat co do tylnich bo tam jest dosc malo miejsca a raczje nie chcial bym przesuwac dodatkowych 50cm kanapy w przod, dlatego tez wlasnie moje kombinacje nt rp240d i ich montarzu na scianie tylnej zeby stwozyc im jak najwiecej miejsca do punktu odsluchowego ktory jest aktualnie 1m od sciany tylnej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie to po co 7 zamiast prawidłowych 5?

Dnia 5.05.2021 o 08:38, santino napisał:

jedynei co to mam dylemat co do tylnich bo tam jest dosc malo miejsca a raczje nie chcial bym przesuwac dodatkowych 50cm kanapy w przod

 

Dnia 4.05.2021 o 08:31, S4Home napisał:

Zwłaszcza że boki i tyły będą w tym samym miejscu ? Albo praktycznie obok

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 4.05.2021 o 08:31, S4Home napisał:

Zwłaszcza że boki i tyły będą w tym samym miejscu ? Albo praktycznie obok

Też budował bym 5.

Piotr

Boki beda po bokach jak bozia przykazała, a tyły na tylniej scianie za kanapa zamiast w roku, tylko no wlasnie musial bym isc na jakis kompromis co do tych tyłów, mogłbym dać obecne 500m na tył no ale sa strasznie głebokie, stad moje pytanie czy ta lina glosnikow od klipscha onwall tzn rp240d nie bedzie zbytnio odstawac od reszty zestawu, czy jako tyły sobie jakos poradzi.

imageproxy.jpg

Dnia 6.05.2021 o 14:38, Adarkar napisał:

Chłop wywalił kilo kasy na x6500 zamiast na x4500 + wzmak stereo to musi jakoś wykorzystać te kanały.

Tak sie złożyło ze kupiłem go w cenie w jakich na olxach czy ebayach chodza 4500 to szkoda bylo nie brac, ogolnie zauwazylem ze muzyki nie slucham za czesto, a jesli bedzie mi brakowac z czasem to dokupie i jakas wzmacniacz tylko pod stereo

Edytowano przez santino
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...