Skocz do zawartości

KD 5.1 (5.1.2) do 5-6 tyś do muzyki i filmów, ciepło brzmiący wzmacniacz


Kudłaty

Recommended Posts

Cześć!

Chciałem się zapytać o porady. Naczytałem się mnóstwo a propos wzmacniaczy i kolumn zarówno tutaj na forum, jak i ogólnie w internecie, ale im więcej czytam tym mam wrażenie, że jestem bardziej skonsternowany.

Udam się na odsłuch oczywiście ale chciałbym to zrobić mając już jakiś podstawowy zamysł co wziąć, żeby nie spędzić w sklepie całego dnia i słuchać wszystkiego co jest w sprzedaży.

Chciałbym stworzyć kino domowe do muzyki i filmów. Wiem, że nie ma idealnego połączenia do tego i tego ale 2 zestawów nie kupię. Chciałbym zamknąć się w 5 tys, z wzmacniaczem i subwooferem, ale jeżeli wg. Was będzie to warte to jestem w stanie przeczekać i zwiększyć budżet do 6 tysięcy.

Początkowo chcę zacząć od zestawu 5.1, chciałem rozwinąć zestaw do 5.1.2 ale z głośnikami, które odbijają dźwięk od sufitu, ale widziałem tu na forum opinie, że takie głośniki nie mają sensu.
Tu się pojawia moje pierwsze pytanie - mają sens czy raczej nie?

Jeżeli chodzi o preferencje dźwiękowe. Ogólnie zależy mi na ciepłym i potężnym brzmieniu z duża ilością detali, żeby góra była wyraźna ale stonowana, a subwoofer dawał ładnie basem a nie "robił hałas":
Muzyka - słucham ciężkiego rocka i metalu. Zależy mi na dobrych detalach w zarówno niskim jak i wysokim paśmie. Bardzo dużo góry, solówki gitarowe i wysoki wokal. Chciałbym, żeby zwłaszcza np. przy solówkach dźwięk był wyraźny ale nie kłuł w uszy, żeby nie było tego efektu, że kiedy wchodzi solóweczka to masz ochotę to ściszyć. Z drugiej strony, żeby sekcja rytmiczna, bas i centrala perkusji,  były wyraźnie słyszalne.

Film - wyrazistość przy dialogach (niesamowicie irytuje mnie jak dialogi są takie nienaturalnie mega basowe), bardzo zależy mi na efekcie surround tylnych głośników. Jeżeli chodzi o efekty takie jak np. wybuchy, żeby czuć było w piersi ale żeby nie kłuło w uszy.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz zależy mi, żeby miał ciepłe brzmienie, dekodowanie 4k, dolby atmos, dts:x, żebym film 4K z pendrive mógł podpiąć pod wzmacniacz, upscaling filmów do 4K. Muzyki słucham wysokiej jakości z Spotify i Tidal. (Yamaha RX-V585?)

Odległości i kształt pomieszczenia zamieszczam na zdjęciu. Filmy oczywiście oglądamy tylko z sofy, natomiast muzyki słuchamy generalnie "działając" w domu.

Bardzo dziękuję za wszelkie porady i informacje.

 

20200706_181401.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzmacniacz tylko amplituner to raz, dwa żaden amplituner na świecie od odtwarza plików wideo żadnych.

Ogólnie masz oczekiwania tak duże ale nie uzyskasz tego z amplituner za 2 tys, no i niestety siedzisz pod ścianą więc efekt surr nigdy nie będzie taki jak oczekujesz podobnie bass będzie podbity przez ścianę która jest blisko głowy. 

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz muzykalniejszego brzmienia, które sprawdzi się zarówno w kinie domowym jak i w systemie stereo to warto zwrócić uwagę na amplituner Denon S950h w połączeniu z kolumnami Tannoy Mercury 7.4+7.1+7C + Klipsch r12sw. Alternatywą może być Marantz ~SR5014 + Pylon Audio Pearl 27 + Sat + Center + Klipsch R12sw. Jest to zestaw o dynamiczniejszym brzmieniu z szybsza prezentacją basu oraz bardziej przestrzennym dźwięku. 
Atmos na zasadzie odbicia nie za każdym razem się sprawdza i w mojej ocenie lepiej jest postawić na lepszy zestaw 5.1.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

Nie wzmacniacz tylko amplituner to raz, dwa żaden amplituner na świecie od odtwarza plików wideo żadnych.

 

Ze strony TopHiFi o amplitunerze Yamaha Rx-V585:

"HDMI® (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video (HDR10, Dolby Vision, HLG)

RX-V585 zapewnia obsługę najwyższej jakości wideo 4K Ultra HD dzięki wysokiej przepustowości na poziomie 4K60p. RX-V585 obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowsze standardy Dolby Vision, HDR10 i Hybrid Log Gamma. Specjalny układ poprawia jakość obrazu dzięki zwiększeniu szczegółowości w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Dodatkowo urządzenie spełnia zalecenia dla producentów określone w wytycznych BT.2020 , dzięki czemu obsługuje szerszą gamę koloru, co przekłada się na wysoką jakość wyświetlanego na ekranie telewizora obrazu. Ogromnym udogodnieniem wprowadzonym w modelu RX-V585 jest funkcja skalowania do 4K materiałów wideo przesyłanych za pośrednictwem HDMI®. Złącza HDMI amplitunera obsługują HDCP 2.2 - cyfrowy standard ochrony praw autorskich."

Czyli chyba się da?

Dziękuję @Q21, zerknę sobie na takie zestawy. Jesteście też w Krakowie czy tylko w Oświęcimiu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żaden amplituner nie odtwarza plików video. To jedynie przesył po HDMI. Kiedyś odtwarzały także zdjęcia. Jak jest teraz nie wiem bo dawno nei sprawdzałem złącz USB

2. My jesteśmy w oświeceniu ale ja jestem z Krakowa. Co potrzebujesz to Ci przywiozę na odsłuch.

3. Yamaha 685 + zestaw Tesi 561 + sub 302A

Yamaha 685 + Tannoy 7.4 set

Ewentualnie trochę dołożyć ale nie zawiedziesz się w polskie Melodika BL 40 MKIII

Podwieść Ci do domu na odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już rozumiem, myślałem, że amplituner dekoduje te sygnały video i puszcza do TV.

W takim razie w zestawie z Samsung Q70R, który dekoduje to co potrzebuję, czy jest sens brnąć w amplituner, który przepuszcza w.w. sygnały video?

@S4Home Bardzo fajnie, że jest taka możliwość. Chciałbym posłuchać kilku zestawów, nie wiem ile mógłbyś przywieźć. Jest kawałek do Oświęcimia, ale nie wiem czy po prostu nie lepiej byłoby się wybrać "na wycieczkę" i na spokojnie w salonie przesłuchać kilka zestawów.
Jeżeli chodzi o sub 302a. Bardzo często się on pojawia tutaj na forum. Wcześniej proponowałeś Klipsch, jest kilka stówek różnicy w cenie między tymi dwoma, ale czy w tym wypadku cena ma odwzorowanie w jakości?

Czy Pylon Audio Pearl 27 zestawiłby się dobrze z DenonS950h, albo z Yamaha 485/585/685? Czytałem też dobre opinie o 485, czy brzmienie będzie lepsze z wyższych modeli czy jest to już kwestia po prostu ilości funkcji i wyjść?

Edytowano przez Kudłaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśle gówniany dźwięk, za przeproszeniem.

Twój tv obsługuje ARC czyli max co możesz wysłać do amplitunera to DD+/DTS i czasem w zależności jeśli urządzenia się dogadają atmosa z netflix czyli dd+atmos, nie jest to atmos jaki znajduje się na na płytach lub plikach z internetu kopii filmów czyli truehd+atmos.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2020 o 23:19, Kudłaty napisał:

Ze strony TopHiFi o amplitunerze Yamaha Rx-V585:

"HDMI® (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video (HDR10, Dolby Vision, HLG)

RX-V585 zapewnia obsługę najwyższej jakości wideo 4K Ultra HD dzięki wysokiej przepustowości na poziomie 4K60p. RX-V585 obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowsze standardy Dolby Vision, HDR10 i Hybrid Log Gamma. Specjalny układ poprawia jakość obrazu dzięki zwiększeniu szczegółowości w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Dodatkowo urządzenie spełnia zalecenia dla producentów określone w wytycznych BT.2020 , dzięki czemu obsługuje szerszą gamę koloru, co przekłada się na wysoką jakość wyświetlanego na ekranie telewizora obrazu. Ogromnym udogodnieniem wprowadzonym w modelu RX-V585 jest funkcja skalowania do 4K materiałów wideo przesyłanych za pośrednictwem HDMI®. Złącza HDMI amplitunera obsługują HDCP 2.2 - cyfrowy standard ochrony praw autorskich."

Czyli chyba się da?

Dziękuję @Q21, zerknę sobie na takie zestawy. Jesteście też w Krakowie czy tylko w Oświęcimiu?

Jesteśmy w Pabianicach koło Łodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...