Skocz do zawartości

Kino domowe tylko do filmów i koncertów do 10tyś


grzechottnik

Recommended Posts

Witam serdecznie, postanowiłem napisać nowy post bo większość, które przeczytałem dotyczące KD do 10tyś miały służyć również do słuchania muzyki. Pomieszczenie to ‚kinowa sypialnia’ 6x5. Oglądanie będzie w pozycji siedzącej opartej na ścianie naprzeciwko telewizora. Zastosowanie tylko do filmów i koncertów. Chciałbym,żeby brzmiało fajnie w pełnej głośności, czasem zagrało ciszej do snu ale nadal z zachowaniem dynamiki i szczegółowości. Nienawidzę dudnienia wiec jeśli subwoofer to raczej bardziej dynamiczny, a bez, myśle że przy filmach zabraknie tąpnięć. Nie wiem czy dla mojego zastosowania jest sens w pakowanie się  w przednie stojące, chociaż wizualnie bardzo mi leżą :) Skosy na suficie raczej nie pozwolą odbić żadnych Atmosów, a i za głową niczego nie zamontuje wiec 5.1 raczej max. i tak dwie będą przy samych głowach. Wstępnie widziałem często polecaną Yamahe v685 ale czy jest sens dopłacać do 7.1 jeśli nigdy go nie użyje? A głośniki to mam już mentlik Meldika/Aurora/Taga. Nigdy ich nie słyszałem. Wiem, że Bose mają tutaj słabą opinie ale kiedyś w jakimś salonie je słyszałem i przy niewielkiej głośności miały świetną dynamikę i wyrazistość (koncert). Chętnie bym posłuchał wszystkich proponowanych na forum ale firma nie pozwala mi podjechać w ciągu dnia i soboty, chyba że ktoś jest chętny otworzyć w niedziele lub późnym wieczorkiem to bardzo chętnie skorzystam (Łódź, Wrocław) Z kaucja na odsłuch w domu też nie będzie problemu ale zamawiać 4-5 zestawów to kłopot dla obu stron. Miałem zmówić cokolwiek za 2-3tyś ale jak postanowiłem kupić coś fajniejszego, zaczęły się schody. Pomożecie?  :)

9F8431B7-AF88-4034-A8DC-06EF36A97852.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Krotko i zwięźle bo opisy masz w sieci :P

Yamah 685 + Cyrus ONE + Heco Aurora 700 set 5.1

Na razie nie kombinuj z 7.1 i Atmosami. Zacznij od 5 kanałów. ale solidnie.

Takie kino da ci optymalny system kinowy i na prawdę klasę grania w stereo.

Zapraszam po wyceny na odsłuch i wypożyczenie

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że jeśli kupie 7.1 a będę słuchał na 5.1 to będzie grał soczyściej? jesteś pewien?. Transformator pewnie będzie miał więcej luzu ale myślałem, że każda końcówka mocy jest oddzielnie wysterowana, nie ma wpływu jedna na drugą (oczywiście to tylko moje domysły) Jeśli chodzi o pozycję słuchania to będzie siedząca (rysunek artystycznie uprościłem) ale jednak opierać będziemy się plecami o oparcie przykręcone do ściany. Domyślam się, że efekt będzie mniej spektakularny niż głośniki za głową ale widziałem takie projekty, z głośnikami z boku np sofy. Łóżko nie do ruszenia wiec trzeba szyć pod to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wyższe modele amplitunerów to nie tylko większa ilość kanałów, są to inne konstrukcje mocniejsze co przekłada się na lepsza dynamikę, do filmów i koncertów warto zwrócić uwagę również na Marantza model SR5014, który w połączeniu z kolumnami Monitor Audio z nowej serii Bronze 6G dają spójny, przestrzenny i dynamiczny dźwięk. Wybór jest spory i nie ukrywam że odsłuch byłby wskazany, na który serdecznie zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po prostu bez Cyrusa. I już.

30m to dośc sporo nie widzę problemu na zastosowanie tam kolumn podłogowych.

Cyrus odciąża zasilanie z amplitunera. Więc połączenie tego typu owszem pomaga w stereo ale ma tez plusy w kinie.

No chyba że ma być jeden klocek to Onkyo RZ840 na przykład. Ma gorszą kalibrację. Ale jest wydajniejszy.

Jeśli chcesz montować system na mniejszych kolumnach. To nowe Monitor Audio Bronze 100 / FX to dobry pomysł ewentualnie przestrzenne Magnat Signature 503. Tylko w takim przypadku polecał bym lepszego suba. REL 1205 albo nawet 2x 1003.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Amplitunerami nie widzę problemu wypożyczyć Marantz, Yamahe, Denona i porównać sobie w warunkach domowych. To byłoby nawet fajne doświadczenie i nareszcie wyrobiłbym sobie własne zdanie, bo czytając forum można zwariować ;) Ale wypożyczyć zestaw Bronze, Heco Aurora, Melodica i Klipch to już mała ciężarówka :) A korzystając z okazji, wysyłane jest to kurierem, Panowie macie jakieś własne transporty, czy odbiór własny? Na codzień mam do czynienia z paczkami od kurierów i chyba niechciałbym tak transportować mojego przyszłego sprzetu za 10k ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz tylko fronty. nie musisz mieć kompletu.

Zestawy mają to do siebie że całe komplety graja takim samym dźwiękiem. Więc jeśli wokale będą Ci odpowiadać w muzyce z frontów To będą też z głośnika centralnego. Jesli przestrzeń z frontów będzie ok. To tył także Ci ją zapewnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...