Skocz do zawartości

Ile wat??


grzegorz464

Recommended Posts

Przy kompie? Nie widziałem jeszcze kompa z 200 watowym wzmaniaczem??? Chyba, że zasilaczem.
Do czego miałby być stosowany tak mocny wzmacniacz? Do plastykowych głośników???
Jeśli wieża (obojętnie jaka jest) ma max pobór prądu 80 wat, to nijak nie będzie więcej oddawać jak napisałem. Nawt, jeśli wzmacniacz pracowałby w kl. D.
To, że wieża "hałasuje" jak trzeba nie znaczy, że ma jakąś niebotyczną moc. Jeśli wszystko jest zgrane (odpowiednie głośniki, wydajność prądowa) - 2x30 W wystarczy, żeby zrobić wrażenie. Edytowano przez muzyczny_gość
Funkcja "odpowiedz" - dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam osobno podłączony. icon_smile.gif Czyli tym sprzętem nie dam rady zaopatrzyć w dobrą muzykę sali 40m2?? icon_cry.gif Dodam że to na osiemnastke a nie jakiś zjazd. Kasa poszła w błoto?? icon_mad.gif Da się jeszcze coś z tym zrobić żeby to starczyło??? Może nie 2 oryginalne głośniki a 4 słabsze w każdym rogu sali?? icon_confused.gif Pomoże?? icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle! Ciekawe, jak długo to pogra? Mam trochę doświadczenia w tym temacie icon_smile.gif i wiem, że na imprezie z minuty na minutę robi sie głośniej, a tym samym trzeba podkręcać gałkę na wzmacniaczu...
Ratunek? Stary, mocny amplituner (Pioner, Yamaha, Sanyo) + wysokoskuteczne kolumny estradowe. Będzie CZAD!
http://www.allegro.pl/item533266497_yamaha...amplituner.html
http://www.allegro.pl/item525333783_amplit...koszt_400w.html
http://www.allegro.pl/item527210026_akai_a...e_receiver.html
Są i mocniejsze, ale dużo droższe.
Jak nic nie zmienisz to daj choć znać, do której grało?
Powodzenia! Edytowano przez muzyczny_gość
Funkcja "odpowiedz" - dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla twojej wiadomości gra to już 4 lata. :cool:Nie wierzysz to dawaj na kawe. Sam zobacz icon_smile.gif Ja pytałem o wieże Sony HCD-RG220 a nie o wzmacniacz, który mam przy kompie. icon_mrgreen.gif


Wierzę! Jak gra już 4 lata, to pewno niejedną imprezę nagłaśniała! Więc i następną przetrzyma!
Wrzuć jakieś zdjecia, chociaż się poogląda to "cudo". W necie są tylko linki - serwisówki do naprawy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sprzęt raczej stary a zaliczył 2 imprezy. Nie biorę go bo musiałbym brać cały komputer, który dziele z rodzinką a laptopa nie posiadam. Dlatego chciałem brać tą wieżę ale jak mówicie że nie dam rady nagłośnić sali 40m2, gdzie chcę zrobić osiemnastkę to lipa. A przy kasie to teraz nie jestem. icon_neutral.gif

Może jakby dał nie 2 oryginalne głośniki a 4 jakieś inne w każdym rogu sali?? Pomoże to coś?? Jeśli tak to jakie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbys ten wzmak 200w podlaczyl do wierzy i zabral kolumny co graja z tym 200w?????? ta miniweiza naglosni 40m muzyke bedzie slychac ale na dyskoteke z bassem przemieszczajacym wnetrznosci nie licz:) widzialem taka miniwieze w duuzej sali muzyka byla slyszalna. Podlaczanie kolejnych glosnikow nic nie da.
łopatologicznie

WIERZA BIERZE JAKIES 80W, ODDAJE PO 30 W NA GLOSNIK BO POZOSTALE 20W IDZIE NA CIEPLO I INNE. JAK PODLACZYSZ KOLEJNE 2 GLOSNIKI BEDZIE POTRZEBA 120W A WIERZA DAJE 60, WIEC JAK?????? MOZESZ PODLACZYC 100 GLOSNIKOW I NIC TO NIE ZMIENI!

AUTO KTORE MA NP 100km JEDZIE Z PRZYCZEPA ZALOZMY MAX 120KM/H JESLI PODLACZYSZ KOLEJNA PRZYCZEPE TO JUZ NIE POJEDZIE 120KM/H

KON Z CIEZAREM 2T BEDZIE SZEDL WOLNIEJ NIZ Z CIEZAREM 1T, CZY 2 RAZY WOLNIEJ NIE WIEM.

TWOJA WIERZA NIE UCIAGNIE 4 GLOSNIKOW BO NIE MA TYLE SILY! A JESLI PODLACZYSZ 4 MNIEJSZE TO ZAGRA JAK Z 2 WIEKSZYMI.

KUP NAJTANSZY WZMAK STEREO + STX ALBO AUDIO OMEGA I MASZ PO PROBLEMIE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wzmacniacza nie da rady podłączyć do tej wieży. Nie ma należytych gniazd. Chyba będzie trzeba kupić inny, tylko czy się w ogóle da podłączyć?? Są tam 3 gniazda na cinch. Tam powinienem podłączyć?? Napisane jest video in, out.

Jak to jest?? icon_neutral.gif Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tego wzmacniacza nie da rady podłączyć do tej wieży. Nie ma należytych gniazd. Chyba będzie trzeba kupić inny, tylko czy się w ogóle da podłączyć?? icon_neutral.gif Są tam 3 gniazda na cinch. Tam powinienem podłączyć?? Napisane jest video in, out.


Wieża ma w sobie wzmacniacz, dlatego nie ma możliwości podłączenia do niej następnego, zewnętrznego wzmacniacza. Wieży do wzmacniacza raczej też nie podłączysz. Musiałaby mieć gniazdo pre/out. Jeśli jest video in/out (2 "dziury" na dźwięk - lewy-prawy, jedna na obraz - czy tak?), to jakieś źródło dźwięku i obrazu możesz podłączyć do wieży:) lub samego dźwięku.
Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wieża ma w sobie wzmacniacz, dlatego nie ma możliwości podłączenia do niej następnego, zewnętrznego wzmacniacza. Wieży do wzmacniacza raczej też nie podłączysz. Musiałaby mieć gniazdo pre/out. Jeśli jest video in/out (2 "dziury" na dźwięk - lewy-prawy, jedna na obraz - czy tak?), to jakieś źródło dźwięku i obrazu możesz podłączyć do wieży:) lub samego dźwięku.



A dokładniej?? Telewizor chyba raczej nie bo próbowałem i wieża nie dostaje dźwięku icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Przeczytaj sobie w instrukcji ile wieża konsumuje prądu.i wtedy się okaże że to perpetum mobile ,jej moc bierze się z niczego.



a powiedz mi z laski swojej jak mam amplituner 7.1 i ma on 7 niezaleznych kanalow 7 x 170Wat a z tylu na tabliczce jest tylko 480 Wat. To ile on ma w rzeczywistosci powiedzmy przy ustawieniu 5.1 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest bardzo prosta - nie ma cudów i producenci przesadzają! icon_mrgreen.gif
A już szczególnie w bezfirmowych miniwieżach o mocy pięcio-dziesięciokrotnie wyższej od prawdziwej (lub podają moc szczytową, która nie ma nic współnego z mocą ciągłą).

A przede wszystkim zerknij na testy sprzętu w AUDIO!
Jak myślisz - z jakiego powodu Redaktorzy sprawdzają moc przy obciążeniu 1 kolumną, dwiema, trzema ... pięcioma?
I nagle się okazuje, że zasilacze w mplitunerach KD są za słabe, by osiągnąć takie wzmocnienie.
Przykładowo - ampli ma mieć 5x120W przy 8 omach, a wychodzi: 1x130W, 2x 105W, ... i w końcu 5x60W.

Jest to oczywiście przykład, ale te dane pokazują rzeczywistość.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowiedź jest bardzo prosta - nie ma cudów i producenci przesadzają! icon_mrgreen.gif
A już szczególnie w bezfirmowych miniwieżach o mocy pięcio-dziesięciokrotnie wyższej od prawdziwej (lub podają moc szczytową, która nie ma nic współnego z mocą ciągłą).

A przede wszystkim zerknij na testy sprzętu w AUDIO!
Jak myślisz - z jakiego powodu Redaktorzy sprawdzają moc przy obciążeniu 1 kolumną, dwiema, trzema ... pięcioma?
I nagle się okazuje, że zasilacze w mplitunerach KD są za słabe, by osiągnąć takie wzmocnienie.
Przykładowo - ampli ma mieć 5x120W przy 8 omach, a wychodzi: 1x130W, 2x 105W, ... i w końcu 5x60W.

Jest to oczywiście przykład, ale te dane pokazują rzeczywistość.

Pozdrawiam




UUUU to nie za ciekawie!
Hmm... A powiedz mi jeszcze prosze bo slyszalem i widzialem gdzies w necie, ze radia samochodowe standardowo zasilane sa napieciem 12-14 Volt i z tego napiecia da sie uzyskac 4x 17Watt RMS ale niektore firmy wkladaja jakies przetwornice napiecia i wtedy sa w stanie uzyskac nawet 30Watt rms. Myslalem ze takie rozwiazania sa tez w wzamcniaczach domowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...
Dnia 20.01.2009 o 20:21, tench88 napisał:

a jakbys ten wzmak 200w podlaczyl do wierzy i zabral kolumny co graja z tym 200w?????? ta miniweiza naglosni 40m muzyke bedzie slychac ale na dyskoteke z bassem przemieszczajacym wnetrznosci nie licz:) widzialem taka miniwieze w duuzej sali muzyka byla slyszalna. Podlaczanie kolejnych glosnikow nic nie da.
łopatologicznie

WIERZA BIERZE JAKIES 80W, ODDAJE PO 30 W NA GLOSNIK BO POZOSTALE 20W IDZIE NA CIEPLO I INNE. JAK PODLACZYSZ KOLEJNE 2 GLOSNIKI BEDZIE POTRZEBA 120W A WIERZA DAJE 60, WIEC JAK?????? MOZESZ PODLACZYC 100 GLOSNIKOW I NIC TO NIE ZMIENI!

AUTO KTORE MA NP 100km JEDZIE Z PRZYCZEPA ZALOZMY MAX 120KM/H JESLI PODLACZYSZ KOLEJNA PRZYCZEPE TO JUZ NIE POJEDZIE 120KM/H

KON Z CIEZAREM 2T BEDZIE SZEDL WOLNIEJ NIZ Z CIEZAREM 1T, CZY 2 RAZY WOLNIEJ NIE WIEM.

TWOJA WIERZA NIE UCIAGNIE 4 GLOSNIKOW BO NIE MA TYLE SILY! A JESLI PODLACZYSZ 4 MNIEJSZE TO ZAGRA JAK Z 2 WIEKSZYMI.

KUP NAJTANSZY WZMAK STEREO + STX ALBO AUDIO OMEGA I MASZ PO PROBLEMIE

Ta wieża ma na prawdę 2 x 60W RMS spokojnie !!!  Z tyłu pisze 80 W ale to jest średni pobór nie maksymalny !!! Podłącz watomierz do gniazdka i sprawdź na volume max , spokojnie pociągnie ponad 200 W z sieci !!! sam sprawdzałem.

Nie kupuj najtańszego wzmacniacza bo będzie gówniano grało . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tmek napisał:

Ta wieża ma na prawdę 2 x 60W RMS spokojnie !!!  Z tyłu pisze 80 W ale to jest średni pobór nie maksymalny !!! Podłącz watomierz do gniazdka i sprawdź na volume max , spokojnie pociągnie ponad 200 W z sieci !!! sam sprawdzałem.

Nie kupuj najtańszego wzmacniacza bo będzie gówniano grało . 

LoL , odpowiedź po 10 (słownie dziesięciu) latach , brawo za 1 post ... :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...