Skocz do zawartości

B&W 706 S2...i co dalej czynić ?


MMarek

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Zakochałem się w opisie kolumn B&W 706 s2 przez kolegę Krafta i innych forumowiczów. Lata swoje już mam i szukam efektu "WOW".

Załączam zdjęcie pokoju. Czy gdyby stały tak jak stare Yamahy, nie będzie za wąsko ? Odległość od środków głośników to tylko 126 cm. Ewentualnie mogę trochę odsunąć witrynę i szafkę z TV

w kierunku ściany i okna, stawiając w te wnęki, oczywiście stosując standy /niezbyt mi to odpowiada, że względu na koszty/, ewentualnie pójść w podłogówki o podobnym efekcie "WOW"....tylko jakie ? Odległość zwiększy się do 176 cm. Pokój ma około 25 m2.

Odległość fotela z głową słuchacza do głośników około 280 cm.

Wzmacniacz Marantz NR1200, Magnat MR780, Który będzie bardziej odpowiedni ? Brałem pod uwagę także Yamahę N803D, ale jakaś taka wielgachna :)

Zdjęcie oddala perspektywę, ponieważ jest robione obiektywem szerokokątnym. W rzeczywistości z miejsca odsłuchu jest bliżej do głośników.

Dziękuję.

Pokoj.thumb.jpg.f79635c75e118d2db0d11598c99dc58d.jpg

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

25 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Zakochałem się w opisie kolumn B&W 706 s2 przez kolegę Krafta i innych forumowiczów.

Tylko pamiętaj, że ja ich jednak nie kupiłem (choć tego nie wykluczam). Są to kolumny bardzo specyficzne. Mają zalety, ale i wady. Odsłuch przed ostatecznym zakupem jest w ich przypadku absolutnie konieczny.

25 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Czy gdyby stały tak jak stare Yamahy, nie będzie za wąsko ?

Będzie za wąsko. A może złączyć te dwie niskie szafki. TV bardziej na środku, a kolumny po bokach?

25 minut temu, Marek Muszyński napisał:

ewentualnie pójść w podłogówki o podobnym efekcie "WOW"....tylko jakie ?

O takie "WOW", jak z 706 będzie trudno. Może uda mi się jeszcze przetestować Audio Physic Classic 5, to napiszę, czy grają podobnie efektownie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Będzie za wąsko. A może złączyć te dwie niskie szafki. TV bardziej na środku, a kolumny po bokach?

Musiałbym fotel przesunąć w prawo, a tam jest stół /niewidoczny na zdjęciu/. Mogę zsunąć szafki i witrynę i umieścić po bokach. Ale czy to będzie dobre ustawienie, nie za szeroko ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Załączam zdjęcie pokoju. Czy gdyby stały tak jak stare Yamahy, nie będzie za wąsko ? Odległość od środków głośników to tylko 126 cm. Ewentualnie mogę trochę odsunąć witrynę i szafkę z TV w kierunku ściany i okna, stawiając w te wnęki, oczywiście stosując standy /niezbyt mi to odpowiada, że względu na koszty/, ewentualnie pójść w podłogówki o podobnym efekcie "WOW"....tylko jakie ? Odległość zwiększy się do 176 cm. Pokój ma około 25 m2.

U mnie 706S2 graja w podobnym gabarytowo pomieszczeniu tj. 23m2. W zupelnosci starcza. Tak jak pisze Kraft na tej szafce bedzie za wasko. Polecam jednak standy.

Co do wzmacniacza odradzam Yamahe 803. U mnie bylo za jasno. Znacznie lepiej zagralo z Magnatem MR780. Teraz gram na Naim 5SI. Moim zdaniem te kolumny sa dosc wymagajace co do elektroniki, pomieszczenia etc. Troche trzeba sie napracowac zeby bylo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, S4Home napisał:

Scena będzie za wąska.

126 miedzy kolumnami a 280 do słuchacza? To zagra z jednego miejsca. Bez sensu wydana kasa.

 

Scenę już powiększyłem do 260 cm. przesuwając telewizor w lewo. Po prawej stronie tv powstało miejsce na postawienie kolumny. Odległość do słuchacza /aktualnie 280 cm./mogę regulować przesuwając fotel.

Na stronie znanego sklepu są sprzedawane B&W 706 S2 w komplecie z Yamaha MCR-N870D. Trzeba przyznać, że ta Yamaszka mi się podoba. Ale czy to ma sens ? Czy to skrojone pod amatorszczyzny/ę  jak ja ? Cena 8 kawałków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pójść i posłuchać a nie kupować sugerując się opinią innych. Po co Ci te bardzo dobre kolumny do raczej przeciętnego zestawu? Czy one z yamahą nie będą grały za ostro? Trzeba to obadać na własnych uszach i posłuchać też innych konfiguracji, także droższych.

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
B&W 706 s2 to bardzo udane kolumny, które potrzebują wzmacniacza o muzykalniejszej barwie. Dlatego odradzam Yamahę RN803d czy Marantz NR1200, ponieważ będzie za dużo góry. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby Magnat MR780, który nada lekkości i barwy. Alternatywą może być Audiolab 6000a, który zapewni bardziej przestrzenne brzmienie z barwniejszą górą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz wypożyczenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Ja też, chociaż obawiam się, że wokalem to te AP nie oczarują Krafta. A może jednak... 

A czym mają szansę mnie oczarować?

W sumie słuchałem AP Classic 8 w sklepie i wypadły ogólnie dobrze. Niestety nie potrafię już z pamięci rozbić ich brzmienia na poszczególne składowe i je zanalizować. Wiem, że było dobrze, ale czy wokale były namacalne, to nie pamiętam. Za krótki odsłuch i zbyt stresujące warunki, żeby wszystko się poukładało w głowie. Dlatego chcę pożyczyć do domu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

A czym mają szansę mnie oczarować?

W sumie słuchałem AP Classic 8 w sklepie i wypadły ogólnie dobrze. Niestety nie potrafię już z pamięci rozbić ich brzmienia na poszczególne składowe i je zanalizować. Wiem, że było dobrze, ale czy wokale były namacalne, to nie pamiętam. Za krótki odsłuch i zbyt stresujące warunki, żeby wszystko się poukładało w głowie. Dlatego chcę pożyczyć do domu.

Bardzo czekam na Twój test, nie będzie ściemy. A bierzesz na testy AP C5 czy większe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kraft napisał:

AP C5. Po taniości. Jeśli brać pod uwagę C8 to kwota rośnie na tyle, że w tych pieniądzach pojawiają się kolejni wartościowi gracze i wszystko zaczyna się od początku. Trzeba by ich także wypróbować, bo może są jeszcze lepsi. A mi się już nie chce.

 

Doskonale Cię rozumiem. No nic, czekam na wrażenia z odsłuchu APC5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Onkyo 8390 to będzie taki w miare wybór ale all in on do tych Bowersów.  Czego Ci brakuje w Magnat MR 780? Chodzi o HDMI?

Ja na pewno nie łączył bym ich z NADem nowym 368 czy nawet 388

Lampa kojarzy mi się z rasowym audiofilem, a ja takim nie jestem. Trzeba będzie dojrzeć do zakupu tego sprzętu...kto wie.

Chyba nabędę te Bowersy, a potem będę się martwił pozostałymi elementami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2020 o 08:12, Marek Muszyński napisał:

Na stronie znanego sklepu są sprzedawane B&W 706 S2 w komplecie z Yamaha MCR-N870D. Trzeba przyznać, że ta Yamaszka mi się podoba. Ale czy to ma sens ? Czy to skrojone pod amatorszczyzny/ę  jak ja ? Cena 8 kawałków.

Nie jest to dobre połączenie i może być męczące szczególnie przy długich sesjach oraz dłuższym użytkowaniu sprzętu.

8 godzin temu, Marek Muszyński napisał:

Chyba nabędę te Bowersy, a potem będę się martwił pozostałymi elementami.

Pamiętaj iż kolumny mają największy wpływ na brzmienie systemu i ciężko je będzie skorygować innym elementem toru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...