Skocz do zawartości

B&W 706 S2...i co dalej czynić ?


MMarek

Recommended Posts

https://www.hfc.com.pl/test/4286,b-w-706-s2.html

Co więcej, bas schodził bardzo nisko, co było dla mnie największym zaskoczeniem. Pod tym względem monitory 706 S2 mogą z powodzeniem rywalizować z większością konstrukcji podłogowych pod warunkiem, że nie ustawimy ich w pomieszczeniu większym niż ok. 20 metrów kwadratowych.

hmm..... czy ja już o tym nie pisałem a było to ..... yyyye -- w okolicach  8,09,2017  https://www.audiostereo.pl/topic/134265-wymiana-wzmacniacza/?do=findComment&comment=4183831 

kawał czasu...   na szczęście ...testy to indywidualna/subiektywna ocena.  Pewnie @Kraft wie o czy pisze, tym bardziej teraz, po kolejnych testach/doświadczeniach swoich testach.

No nic... a ja nadal ustawiam swój set "na ucho", może.... jakoś będzie to grało finalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 7.07.2020 o 14:44, Marek Muszyński napisał:

Lata swoje już mam i szukam efektu "WOW".

Witam.

Przypomina mi to moje zakupy. Też myślałem o kolumnach podstawkowych. bo nie mam miejsca.

Mój syn powiedział mi żebym kupił raz bo będę żałował. Wtedy potroiłem budżet i kupiłem kolumny podłogowe. Bo będą lepiej grały (bezdyskusyjnie). Stanęło na B&W 803.

Uważałem że się nie zmieszczą.  Ale poradziłem sobie w pokoju 25m2. Jak kupisz i wierz, że zagrają to na pewno ustawisz i się zmieszczą. Ja ustawiłem je w małym pokoju nie w salonie bo chcę słuchać muzyki kiedy ja mam ochotę a nie jak jest wolny salon. Tam mam inny zestaw stereo - gorszy.

Na twoim zdjęciu ten zestaw stereo psuje wygląd pomieszczenia. Jak masz wątpliwości to kup takie kolumny żebyś się zastanawiał czy na pewno reszta pasuje i jest potrzebna.

Zobaczysz jak bardzo słuchanie muzyki sprawia przyjemność.

 

Edytowano przez Ma_ki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w bezinteresowność kolegi Krafta.

W wątku "Yamaha R-N803 - test mało subiektywny" twierdzi, że nie ma znaczącej różnicy w brzmieniu wymienionej Yamahy i jego wzmacniacza Marantz...coś tam. Wcześniej testował B&W 706S2, i było bardzo o.k,  to z Yamahą N-803 i wymienionymi B&W powinno być też bardzo o.k. Oczywiście znawcy i branża odradza takie zestawienie, ale z kolei inna "branża"  sprzedaje taki komplet. Jak wcześniej pisałem, zależy mi na efekcie WOW. Nie słucham godzinami muzyki, aby odczuwać efekt "poranionych uszów" czy jakoś tak :)

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma taki zestaw ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek Muszyński napisał:

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma taki zestaw ?

Miałem ten zestaw. Efekt WOW był przez pierwszy tydzień. Potem przyszło zdziwienie, że zaczynam omijać pewne, kiedyś bardzo lubiane płyty, a słucham w sumie w kółko kilku dobrze zrealizowanych i brzmiących wydawnictw. Z RN803 wytrzymałem może z pół roku. Brakowało mi dociążenia, góra była zbyt jasna. Chociaż trzeba uczciwie przyznać, że YPAO u mnie pomagało i to znacznie. Także zacząłem szukać innego wzmacniacza. Magnat MR780 grał na moje ucho w tym połączeniu znacznie lepiej od Yamahy. Wybrałem jednak Naima.

Dużo zależy od akustyki, repertuaru. U mnie jest to rock, metal oraz jazz. Myślę że musisz wypożyczyć i przekonać się we własnych warunkach. Mogę tylko powtórzyć za starszymi stażem kolegami z forum: szkoda czasu na czytanie, trzeba słuchać. Nie ma innej drogi:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lechique napisał:

Dużo zależy od akustyki, repertuaru. U mnie jest to rock, metal oraz jazz. Myślę że musisz wypożyczyć i przekonać się we własnych warunkach. Mogę tylko powtórzyć za starszymi stażem kolegami z forum: szkoda czasu na czytanie, trzeba słuchać. Nie ma innej drogi:)

Ja z kolei moge dodac ze kupujac moj zestaw mieszkałem w innym domu. Zmieniajac lokum troche bałem sie że bede musial cos zmienić w systemie bo inna akustyka, a tu taki bonusik. Jest jeszcze lepiej. Wieksze wyrafinowanie dzwieku, nizsze zejście basu, polepszenie efektów 3d. Ale zaznaczam ze nowe lokum ma wiekszy metraż i to pewnie sprawiło poprawe miedzy innymi w niskich rejestrach.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Eeeetam. Mieszkam w bloku i nie lubię głośnej muzyki.

Podłogowe kolumny to nie głośność. Tu chodzi o brzmienie. Idź do dobrego sklepu i poproś o podłączenie dwóch par kolumn o innej kubaturze. Posłuchaj ich cicho i zobaczysz różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MobyDick napisał:

To nie jest zasadą. Często mniejsze kolumny w tej samej cenie co podłogowe mogą zdziwić pod tym względem.

Racja.! Co ciekawe w tych samych warunkach dynaudio emit20 - monitory w tych samych akustycznych warunkach pod wzgledem basu wciagnely nosem moje podlogowki Tannoy ale z innymi aspektami brzmienia juz nie miały przewagi. Tzn chodzi mi nie tylko o ilosc ale i jakość basu.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

A te podłogówki są w podobnej cenie do dynaudio emit20 ?

Gdy je kupowałem cena wynosiła £999, ale to było kilka lat temu. Porownanie robiłem calkiem niedawno, chęcią zmiany ale jednak Tannoy został. Roznica co najmniej 5lat. Technologia i rozwiazania techniczne pra do przodu caly czas.

Screenshot_20200721-222224_Chrome.jpg

Nowe m20 tansze o dokladnie £400 od moich podlogowek gdy je kupowałem, a brzmienie basu lepsze.

Screenshot_20200721-222749_Chrome.jpg

To te podlogowki nieprodukowane juz.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak te Tannoye to droższe kolumny. Często niesłusznie porównuje się tanie kolumny podstawkowe ze znacznie droższymi kolumnami podłogowymi. Z drugiej strony, gdy trzeba głośno grać w dużym pomieszczeniu wybór potencjalnie gorszych lecz większych kolumn jest koniecznością. Przy przeciętnych pomieszczaniach mieszkalnych dobre niezbyt duże kolumny dają radę zejść odpowiednio nisko i z głośnością również nie ma problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

Z drugiej strony, gdy trzeba głośno grać w dużym pomieszczeniu wybór potencjalnie gorszych lecz większych kolumn jest koniecznością.

Wlasnie najlepsze jest to ze te Tannoy-e graja gorzej od Emitow przy wiekszych poziomach glosnosci i tu raczej winilbym moj wzmacniacz ktory im glosniej daje czadu tym gorzej sie robi pod wzgledem dzwieku. Tannoy potrafi zabrzmiec pelnym pasmem od najnizszych poziomow glosnosci... no chyba ze mam taka akustyke ktora to uwypukla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marek Muszyński napisał:

Wierzę w bezinteresowność kolegi Krafta.

W wątku "Yamaha R-N803 - test mało subiektywny" twierdzi, że nie ma znaczącej różnicy w brzmieniu wymienionej Yamahy i jego wzmacniacza Marantz...coś tam. Wcześniej testował B&W 706S2, i było bardzo o.k,  to z Yamahą N-803 i wymienionymi B&W powinno być też bardzo o.k. Oczywiście znawcy i branża odradza takie zestawienie, ale z kolei inna "branża"  sprzedaje taki komplet. Jak wcześniej pisałem, zależy mi na efekcie WOW. Nie słucham godzinami muzyki, aby odczuwać efekt "poranionych uszów" czy jakoś tak :)

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma taki zestaw ?

Tylko ta branża która je sprzedaje jako komplet na forum to odradza :P Weź to przemyśl :P

Tannoy nigdy nie grał basowo. To specjalnie tak zestrojona kolumna. Ale nasyceniem średnicy Dynaudio na pewno nie wygrało. I tak to prawda pod kątem basu mogło być lepiej. Lepiej to jednak wrażenie dla każdego inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Co ciekawe w tych samych warunkach dynaudio emit20 - monitory w tych samych akustycznych warunkach pod wzgledem basu wciagnely nosem moje podlogowki

Nie wiem jaki to model Tannoy. Ale jeżeli chodzi o bas to obie kolumny mają podobnej powierzchni głośnik niskotonowy. Tannoy maję większą kubaturę a Dynaudio otwór w obudowie. Więc bas podobny (różnica niewielka). Tannoy mają głośnik średnio tonowy więc tu lepiej.

9 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Technologia i rozwiazania techniczne pra do przodu caly czas.

Sumarycznej powierzchni głośników + odpowiednia skrzynia niczym tego nie zastąpisz.

 

Dali Opticon 8 lub B&W 603 nie dadzą tym zestawom szans. I będzie efekt WoW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ma_ki napisał:

Nie wiem jaki to model Tannoy. 

Tannoy dc6t se

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ale nasyceniem średnicy Dynaudio na pewno nie wygrało. 

Tutaj delikatnie rzecz ujmujac, nie pokazal tego co mial do zaoferowania szkocki wyrób (klepany oczywiscie w kraju kwitnacej wisni jak większość produktow w tej cenie) :P

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...