Skocz do zawartości

B&W 706 S2...i co dalej czynić ?


MMarek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

21 godzin temu, Ma_ki napisał:

Najlepiej byłoby posłuchać kupującemu i wtedy zadecydować

I gdyby to zrobił. Ciekawe jaką by miał minę. :)

A no to oczywiście. Klient już nie raz mnie zaskoczył. Ale każdo razowo jeśli dokonuje zakupu sam to ja się cieszę :)

 

19 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A tam czepiasz sie.... :P o Chiny mi chodziło.

 

Tannoy nigdy nie był robiony w Japonii.

Wegry, Chiny i Szkocja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja wiedział, co będzie dobre dla mnie, to bym nie zadawał laickich pytań .

Chyba jednak, skracając męki me, zdecyduję się na NADa C368 w konfiguracji z B&W 706S2 /najwyżej będzie na Krafta za te B&W, a także na Bogusława z niedalekiego W/.

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardzo głupie wydawać te kilka tys bez odsłuchu. Znanych jest wiele przypadków kiedy ludzie po pewnym czasie bardzo żałowali i pisali kolejne posty o ratunek. A ogólnie tego połączenia słuchałem i dla mnie było bardzo dobrze ale nie wiem czy nie będzie męcząco i jak to będzie grało przy niskich poziomach głośności. 

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Strongly recommended odsłuch przed ostatecznym zakupem.

Dziękuję za rekomendację. Osłuch był, niestety moje ucho nie jest audiofilskie. Porównywałem z N803 i N870D i w moim przekonaniu było najlepiej.

 

4 godziny temu, Jurek5551 napisał:

 A ogólnie tego połączenia słuchałem i dla mnie było bardzo dobrze ale nie wiem czy nie będzie męcząco i jak to będzie grało przy niskich poziomach głośności. 

Też niezła rekomendacja. Ewentualnie przy niskim poziomie głośności, podbiję sobie soprany.

Zaskoczony jestem jakością odtwarzania z Youtuba przez bluetooth z tabletu Samsung S5e, tych utworów. Nie mam pojęcia, czy tylko mi się wydaje, czy faktycznie jest znakomicie ?

Czy może ktoś zweryfikować moje subiektywne odczucia ?

Jakie kable głośnikowe polecacie, oczywiście niezbyt drogie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu przypomniał mi się dowcip

Siedzi robak w chrzanie  i głośno się chwali:

Jak mi tu dobrze. Jakie mam doskonałe jedzenie i życie.

Drugi robak przechodząc obok słucha i odpowiada.

Durniu bo nigdy w marchwi nie siedziałeś.

4 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Zaskoczony jestem jakością odtwarzania z Youtuba przez bluetooth z tabletu Samsung S5e, tych utworów. Nie mam pojęcia, czy tylko mi się wydaje, czy faktycznie jest znakomicie ?

Na lepszym sprzęcie poprawa jest na wszystkim co słuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że szukasz po prostu takiego brzmienia i to że na YouTube nie masz możliwości odtwarzania plików nie skompresowanych to nie znaczy że one ci sie nie podobają. Często są odpowiednio obrobione. Pewne pasma są podbite dlatego słucha się tego na prawdę dobrze.

Ale sprzęt przed zakupem odsłuchaj bo jednak jasność dźwięku potrafi męczyć. Jeśli nie odbierzesz tego jako jasnego dźwięku to znaczy że sprzęt jest dla ciebie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) . Napisałem tylko że jeśli kiepskie nagrania brzmią zawsze dobrze, to świadczy głównie o tym że sprzęt kreuje swoje brzmienie i może to być odbierane jako zaleta. Jeśli mamy do czynienia z urządzeniami o dużej przezroczystości i są one dobre to odczujemy różnice pomiędzy różną jakością nagrań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest taka możliwość. a dźwięk o którym już piszesz uzyskasz właśnie w połączenia tego wzmacniacza z tymi kolumnami więc nie wiem czy jest sens eksponować to jeszcze bardziej kablami. ja mam swoje zdanie na ten temat ale widzę że twój głos jest odmienny od mojego więc najlepiej jest po prostu sprawdzić dwa kable moim zdaniem sprawdź kimber kable albo chord clearway.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banalne pytanie, ale wole się upewnić. Czy chcąc porównywać dwie pary kabli głośnikowych, mogę je podłączyć do wyjść wzmacniacza A i B i oczywiście do głośników, a następnie przełączać we wzmacniaczu wyjście A lub B.  Wzmacniacz to NAD C368, z przełącznikiem elektronicznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...