Skocz do zawartości

B&W 706 S2...i co dalej czynić ?


MMarek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Banalne pytanie, ale wole się upewnić. Czy chcąc porównywać dwie pary kabli głośnikowych, mogę je podłączyć do wyjść wzmacniacza A i B i oczywiście do głośników, a następnie przełączać we wzmacniaczu wyjście A lub B.  Wzmacniacz to NAD C368, z przełącznikiem elektronicznym.

Podłączając to w ten sposób, w który opisałeś to nie do końca. O ile od strony wzmacniacza, ok, to jeśli od głośników to masz tam terminalne "góra i dół" -pomimo tego, że są tam blaszki i teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, gdzie wylądują kable, -to moje wspomnienia na podstawie głośników CM1 mówią, że "górne" i "dolne" grały trochę inaczej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. U mnie wpinajac w gorne byl "deczko" inny dzwiek niz w dolne wiec zastosowalem bi-wire i śpie spokojnie ;) chociaz chciałem kiedys poeksperymentowac i podłączyć tylko pod basowe a na wysokie jakieś super cieniutkie linki zastosowac wyprowadzając z terminali LF. Najlepiej srebrzone.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co filozofowac :) podepnij pod kolumny oba kable jedne na wysokie drugi.na niskie i zmieniaj w wzmacniaczu A/B. Jesli boisz sie ze dzwiek jest rozny na roznych terminalach to po 1 fazie testów kabli zamien po prostu na kolumnie kabel z wysokich na niskie a drugi analogicznie do pierwszego. To powinno rozwiac Twoje watpliwosci @Marek Muszyński

19 minut temu, Ma_ki napisał:

Najbardziej jak niechcący zewrzesz.

No właśnie lepiej dmuchac na zimne

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie możesz tak podłączyć. Bo od strony kolumn musiał byś wyjąć zworki. Wówczas prąd trafi zpowrotem na wyłączony terminal.

Kable trzeba przepinać. Raz słuchasz na jednym raz na drugim. Jak nie będzie różnicy to masz sprawę prostą i weźmiesz tanszy. 

To teraz jestem już zupełnie skołowany. Na mój chłopski rozum, jeśli rozłączenie następuje po stronie wzmacniacza / A lub B/, to jakie znaczenie będzie miało, że zworki pozostaną na swoim miejscu. Przecież tymi rozłączonymi kablami prąd nie będzie płynął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworki zdejmuje się do połączenia dwoma kablami równocześnie. Ich obecność na drodze sygnału zwykle najbardziej degraduje wysokie tony. Kabel podłączony do zwór i odłączony od wzmacniacza selektorem głośników ma nadal pewną pojemność i indukcyjność. Jednak ich wpływ powinien być bardzo mało znaczący. Nie mniej jednak zawsze może mieć jakiś wpływ na pracę wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki test miedzy kablami  przelaczajac A/B jest tylko porownawczy. Nikt przeciez  na stałe tak nie zostawi a za to da obraz sytuacji. Po wybraniu wlasciwych kabli po prostu drugie wypina i oddaje/sprzedaje. Ide o zaklad ze po wybraniu i pozostawieniu tylko wlasciwej pary dzwiek nie ulegnie zmianie. A co najwazniejsze NIC to nie kosztuje tylko troche zabawy :)

Ps: ten test a/b pokazuje roznice w kablach w czasie rzeczywistym i wielu moze sie to nie podobac bo klient "z miejsca" moze wyrazic opinie czy kable x wystarcza czy tez trzeba wiecej wydac na kable y

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kraft napisał:

Jak ktoś się boi w tym teście wpływu zworek, to może przyłączyć kable na krzyż: góra-dół i dół-góra.

Jak to mówią u nas.....:

Bravo Ten Pan! 

Ps: raczej miales na mysli problem gdzie podpiąć, czy w lf czy tez hf. Ale pomysł b.dobry👍

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowanie kabli poprzez wpięcie ich w wyjścia A i B wzmacniacza, a z drugiej strony w te same zaciski kolumn (zworki oczywiście muszą pozostać, aby dostarczać sygnał do wszystkich głośników) i przełączanie nie jest dobrym pomysłem, szczególnie, jeżeli nie wiesz, co jest podłączone do terminali od strony wzmacniacza (w środku ;) ).  Współczesne wzmacniacze mają wiele zabezpieczeń, w tym także takie, które "obserwują" wyjścia. Pojawienie się sygnału na wyjściach, które są rozłączone, a tak będzie przy opisanym połączeniu, może powodować reakcje ze strony zabezpieczeń i np wyłączanie wzmacniacza (wiem z własnego doświadczenia ;) ). Po drugie, jeżeli przekaźniki rozłączają tylko zaciski sygnałowe, niezależnie, które wyjście wybierzesz, sygnał i tak będzie "wracał" żyłami obu kabli podłączonymi pod zaciski -. Nie ma więc to za bardzo sensu. Przełączanie kabli będzie najpewniejszą metodą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to tez jest sposob!

Nawet nie majac mozliwosci w wzmacniaczu przełączania a/b wystarczy nabyc w elektrycznym dwa przelaczniki schodowe za 5zl. Wzmacniacz bezpieczny a my mamy mozliwosc porownania. Tylko prosze nie pisac ze styki nie sa rodowane

Ps: zwiększając  ilosc przelacznikow zwiekszamy ilosc porownywanych w tym samym czasie kabli np. Porownanie w czasie rzeczywistym 5 kabli naraz!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Najwięcej w torze audio zawsze zmieniają kolumny. Nie spieszysz się więc przetestuj zmianę kolumn. Wysyłkowo lub np bierzesz swoje źródło dźwięku (ewentualnie z YT lub Flac na pendrive ) osłuchujesz się z nagraniem w domu, następnie idziesz do salonu i przesłuchujesz na Nad C368 różne kolumny. Nawet jak test nie będzie miarodajny to jakieś wnioski będą i zaspokoisz ciekawość. Gdybyś zrobił odsłuchy to podziel się wnioskami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...