Skocz do zawartości

Wzmacniacz Marantz PM6006 czy Pioneer A-40AE?


el_blanco

Recommended Posts

Dzień dobry, bardzo prosiłbym Państwa o pomoc przy wyborze wzmacniacza do systemu stereo z 2 kolumnami podłogowymi, do pokoju (26 m2) w mieszkaniu. W chwili obecnej nie mam jeszcze zakupionych głośników, planuję je dokupić po uprzednim wyborze wzmacniacza. Wybieram pomiędzy wymienionymi w tytule wzmacniaczami Marantz PM6006 i Pioneer A-40AE, w chwili obecnej wybór ogranicza się do tych dwóch urządzeń i innych wolałbym nie brać już pod uwagę (z tego pułapu cenowego testowałem również Yamahę S-501, jednak jej brzmienie nie odpowiadało mi). Do wzmacniacza będę podłączał odtwarzacz CD i tylko w tej formule zamierzam słuchać na nim muzyki (ze względu na dużą kolekcję płyt CD, z żadnych serwisów streamingowych nie mam zamiaru korzystać, wzmacniacz nie będzie też podłączany do komputera czy telewizora).

Widzę, że ogólnie ww. Marantz ma dużo więcej wystawianych opinii, zdecydowana większość z nich jest pozytywna, martwią mnie jednak gdzieniegdzie pojawiające się informacje o jakichś dziwnych buczeniach pojawiających się przy tym modelu, przy niegrającej nawet muzyce. Miałem okazję chwilę przesłuchać go w sklepie i wrażenia były bardzo pozytywne.

Pioneer z kolei jest mniej oceniany, jednak pojawiające się w sieci bardzo pozytywne recenzje na jego temat, skłaniałyby mnie ku wybraniu tego właśnie modelu. Niestety w swojej okolicy nie mam możliwości przetestowania tego wzmacniacza. Pytanie czy fakt, że Pioneer jest jednak kilkaset złotych tańczy od Marantza, faktycznie będzie odczuwalny podczas słuchania i czy jest to model gorszej jakości? Przy nim z kolei nie natknąłem się na opinie mówiące o jakichś poważniejszych problemach technicznych.

Na całość zestawu (wzmacniacz + CD + kolumny) chciałbym wydać max. ok. 8-9 tys. zł.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Edytowano przez el_blanco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Marantz PM6006 i Pioneer A-40AE to bezpośredni konkurenci. Marantz zagra trochę spokojniej, bardziej plastycznie, gęsto. Do muzyki spokojniejszej będzie to rozwiązanie idealne. Pioneer za to zagra bardziej swobodnie, analitycznie, szybko, zwinnie. Pod względem niezawodności obecne serie urządzeń są praktycznie bezawaryjne, tak więc raczej sugerowałbym wybór podyktowany preferencjami muzycznymi. Wybór wzmacniacza jest także zależy od doboru kolumn, dokonując zakupu warto od razu brać pod uwagę zestaw, gdyż efekt końcowy zależy nie tyle od klasy poszczególnych segmentów, co odpowiedniego połączenia, to jest najważniejsze. 
W podanym budżecie możemy zbudować mnóstwo ciekawych systemów. Jeśli jest taka możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Jeśli nie masz możliwości podjechania do nas, proszę o kontakt, pomożemy w doborze systemu, jest także opcja wysłania urządzenia na testy, odsłuchy.

Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Koledzy słusznie podpowiedzieli różnice pomiędzy tymi wzmacniaczami. Ja natomiast mogę Ci zasugerować coś innego.

To jedynie pomysł. Zrobisz co zechcesz.

Natomiast przy wyborze A 40 + zapewne Pd 30 zostaje ci ponad 6000 na kolumny. Moim zdaniem jakie kolwiek kolumny z tego pułapu byś wybrał to zasługują na lepszy wzmacniacz. Często poleca się właśnie wrzucić więcej na kolumny. Ja lubię wrzucać osobiście po równo. Ale tutaj różnica jest dość spora.

Chyba że finalny budżet i kolumny będą prostsze? Uważam tego Pioneera za fajny wzmak ale po prostu nie do takich kolumn.

Na spokojnie sobie to przemyśl.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...