Skocz do zawartości

Kolumny na regał w salonie 32 m2


Draay

Recommended Posts

Hej. Posiadam w 32 metrowym salonie (który w części otwiera się także na drugie piętro) regał. We wnękach po obu stronach TV chciałbym postawiać/przytwierdzić do ściany kolumny, najlepiej podłogowe. Domyślam się, że akustyka pomieszczenia pozostawia wiele do życzenia, ale tego już nie przeskoczę. Maksymalna wysokość kolumny to 91 cm...
Słucham sporo elektronicznej muzyki, post rocka, rapu; lubię przede wszystkim głęboki bas. Jakkolwiek odpalam także folk czy gitarowe, wokalne brzmienia.

Edit: Po sporych dylematach, znalazłem rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje najbardziej. Aktywne kolumny Triangle Elara LN05A, łącznie 6,6 k zł.
Wolałbym wersję LN05 bez wbudowanego wzmacniacza, niestety jest o kilka centymetrów większa i nie zmieściłaby się we wnęce regału.

Jeśli umieszczenie głośników we wnękach nie będzie korzystne, to je po prostu postawię przed regałem.. ;)

comment_1594115079tgACdZe8jgSO5ggLomnHBP

Edytowano przez Draay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Co byś nie kupił rewelacji nie będzie. Małe kolumny, duże pomieszczenie. Bardziej do słuchania w tle. Tym bardziej że chcesz kolumny wcisnąć w kąt. 

 

Dziękuję. Chociaż liczę, że siedząc na kanapie, która jest przed regałem, trochę się tym dźwiękiem już będę mógł pocieszyć,

Wychodzi mi, że mógłbym kupić 2 tanie kolumny, każda po 1000 zł do tego wzmacniacz za minimum 2,8 k (ze Spotify, AirPlay, BT). Czyli niecałe 5000 zł. Za 6600 zł mogę mieć te Triangle Elary LN05A z wbudowanym wzmacniaczem, a przez to:
a) nie będę miał problemu gdzie zmieścić amplituner
b) łatwiej będzie mi je przenieść tymczasowo do innego pokoju, gdzie akustyka jest lepsza i tam się cieszyć dźwiękiem

Dlatego chyba Elary. Czy może jest jakieś sensowniejsze rozwiązanie w tym wypadku? (Pamiętając, że kolumny muszą mieć poniżej 91 cm i możliwie dużo tego basu dawać w tych 32 m2).

Edytowano przez Draay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem warto rozważyć rozwiązanie oparte o system 2.1, w twoim pomieszczeniu i preferencjach brzmieniowych powinny sprawdzić się Klipsche The Sixes wsparte subwooferem SVS model o konstrukcji zamkniętej SB-2000Pro, w miarę możliwości zapraszamy na odsłuchy , które pozwolą porównać pasywne systemy z aktywnymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dokładnie jak wyżej, również uważam że w tym pomieszczeniu optymalnym rozwiązaniem jest system 2.1 oparty o głośniki podstawkowe w regał i do tego aktywny subwoofer ( szczególnie przy preferowanym odsłuchu muzyki elektronicznej ). Spójrz na zestawie Cyrus One z kolumnami Fyne Audio F500 i subwooferem Quadral Qube 8. Dla głośników podłogowych ustawienie na takim regale ( wysokość ) będzie bardzo niekorzystne.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem warto rozważyć rozwiązanie oparte o system 2.1, w twoim pomieszczeniu i preferencjach brzmieniowych powinny sprawdzić się Klipsche The Sixes wsparte subwooferem SVS model o konstrukcji zamkniętej SB-2000Pro, w miarę możliwości zapraszamy na odsłuchy , które pozwolą porównać pasywne systemy z aktywnymi

 

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Dokładnie jak wyżej, również uważam że w tym pomieszczeniu optymalnym rozwiązaniem jest system 2.1 oparty o głośniki podstawkowe w regał i do tego aktywny subwoofer ( szczególnie przy preferowanym odsłuchu muzyki elektronicznej ). Spójrz na zestawie Cyrus One z kolumnami Fyne Audio F500 i subwooferem Quadral Qube 8. Dla głośników podłogowych ustawienie na takim regale ( wysokość ) będzie bardzo niekorzystne.

Dziękuję.
Proponujecie 2.1, czyli układ z subwooferem, bo głośnik niskotonowy powinien stać jak najniżej? Czy z jakiegoś innego względu?

A druga sprawa. Jak wtedy wyglądałby cały system? Amplituner, np. taki Onkyo TX-8270 lub Denon DRA800h czy wspomniany Cyrus. Do niego podłączone 2 kolumny podstawkowe. A subwoofer aktywny podłączony do czego? 
Ewentualnie dałoby radę zrobić układ bez amplitunera gdzie zarówno kolumny podstawkowe, jak i subwoofer byłyby aktywne?
Pozdrawiam

Edytowano przez Draay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kolumny podłogowe czy to aktywne czy pasywne odpadają w regale. 

Opcja z systemem 2.1 jest na prawdę dobra.

Mając taki budżet możesz śmiało iść w znakomite Dynaudio Emit 20 + NAD 356 albo Magnat MR 780 i do tego sub pod stereo. Tu żeby to dobrze grało fajnie aby był to chociaż REL 1003. Pewnie wyjdziesz ponad budżet ale system spełni oczekiwania.

DRA 800 i 8270 bierzesz pod kątem wyboru HDMI zgadza się? Jeśli to konieczne dla ciebie to lepiej Onkyo. Jesli nie to idż we wzmacniacz.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzetu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Na pewno kolumny podłogowe czy to aktywne czy pasywne odpadają w regale. 

Opcja z systemem 2.1 jest na prawdę dobra.

Mając taki budżet możesz śmiało iść w znakomite Dynaudio Emit 20 + NAD 356 albo Magnat MR 780 i do tego sub pod stereo. Tu żeby to dobrze grało fajnie aby był to chociaż REL 1003. Pewnie wyjdziesz ponad budżet ale system spełni oczekiwania.

DRA 800 i 8270 bierzesz pod kątem wyboru HDMI zgadza się? Jeśli to konieczne dla ciebie to lepiej Onkyo. Jesli nie to idż we wzmacniacz.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzetu.

Piotr

 

Bardziej od HDMI we wzmacniaczu chodzi mi o wspieranie Bluetootha aptX, AirPlay i Spotify.
Rozumiem, że w wypadku NAD 365 musiałbym dokupić jakiś zewnętrzny moduł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Draay napisał:

Dziękuję.
Proponujecie 2.1, czyli układ z subwooferem, bo głośnik niskotonowy powinien stać jak najniżej? Czy z jakiegoś innego względu?

A druga sprawa. Jak wtedy wyglądałby cały system? Amplituner, np. taki Onkyo TX-8270 lub Denon DRA800h czy wspomniany Cyrus. Do niego podłączone 2 kolumny podstawkowe. A subwoofer aktywny podłączony do czego? 
Ewentualnie dałoby radę zrobić układ bez amplitunera gdzie zarówno kolumny podstawkowe, jak i subwoofer byłyby aktywne?
Pozdrawiam

Proponujemy przede wszystkim kolumny podstawkowe, gdyż zdecydowanie lepiej sprawdzają się ustawione w takim regale. Kolumna podłogowa, jak nazwa wskazuje zostałą zaprojektowana i zestrojona pod kątem stania na podłodze ( chodzi o wysokość na jakieś znajdują się poszczególne przetworniki - głośniki w kolumnie ). Minusem kolumny podstawkowej w tak dużym pomieszczeniu będzie mniejsza ilość basu ( chociażby z racji gabarytów ), dlatego też piszemy o subwooferze w systemie. Jeśli zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, BT itd to rzeczywiście najlepszym wyborem byłoby takie Onkyo TX-8270, reszta systemu nie musi się zmieniać ( Fyne Audio i Quadral ). Subwoofer należy ustawić na podłodze, gdyż mocno drży podczas grania i gdyby stał na regale to mebel przejmowałby wszystkie drgania i cały sam by "grał" ( a już na pewno wszystkie rzeczy na nim ustawione ).

Oczywiście możesz pomyśleć o kolumnach aktywnych z subwooferem, jednak przy tym budżecie i przy założeniu, że chciałbyś mieć BT, Airplay, Spotify będzie ciężko. Sprawdź Kef LSX, można je rozbudować o subwoofer Quadrala Qube 8 i w budżecie się zmieścisz, Będzie to pewnego rodzaju kompromis ale brzmieniowo powinieneś być zadowolony. No i nie będzie potrzebna elektronika w postaci amplitunera itd. Na zdjęciu widzę jednak telewizor więc warto rozważyć czy amplituner z możliwością podłączenia konsoli, dekodera, odtwarzacza nie będzie bardziej funkcjonalny. Ale to już pytanie do Ciebie. :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2020 o 10:45, Draay napisał:

Hej. Posiadam w 32 metrowym salonie (który w części otwiera się także na drugie piętro) regał. We wnękach po obu stronach TV chciałbym postawiać/przytwierdzić do ściany kolumny, najlepiej podłogowe. Domyślam się, że akustyka pomieszczenia pozostawia wiele do życzenia, ale tego już nie przeskoczę. Maksymalna wysokość kolumny to 91 cm...
Słucham sporo elektronicznej muzyki, post rocka, rapu; lubię przede wszystkim głęboki bas. Jakkolwiek odpalam także folk czy gitarowe, wokalne brzmienia.

Edit: Po sporych dylematach, znalazłem rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje najbardziej. Aktywne kolumny Triangle Elara LN05A, łącznie 6,6 k zł.
Wolałbym wersję LN05 bez wbudowanego wzmacniacza, niestety jest o kilka centymetrów większa i nie zmieściłaby się we wnęce regału.

Jeśli umieszczenie głośników we wnękach nie będzie korzystne, to je po prostu postawię przed regałem.. ;)

Przed chwilą, Marek001 napisał:
Dnia 8.07.2020 o 10:45, Draay napisał:

Hej. Posiadam w 32 metrowym salonie (który w części otwiera się także na drugie piętro) regał. We wnękach po obu stronach TV chciałbym postawiać/przytwierdzić do ściany kolumny, najlepiej podłogowe. Domyślam się, że akustyka pomieszczenia pozostawia wiele do życzenia, ale tego już nie przeskoczę. Maksymalna wysokość kolumny to 91 cm...
Słucham sporo elektronicznej muzyki, post rocka, rapu; lubię przede wszystkim głęboki bas. Jakkolwiek odpalam także folk czy gitarowe, wokalne brzmienia.

Edit: Po sporych dylematach, znalazłem rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje najbardziej. Aktywne kolumny Triangle Elara LN05A, łącznie 6,6 k zł.
Wolałbym wersję LN05 bez wbudowanego wzmacniacza, niestety jest o kilka centymetrów większa i nie zmieściłaby się we wnęce regału.

Jeśli umieszczenie głośników we wnękach nie będzie korzystne, to je po prostu postawię przed regałem.. ;)

Zdecydowanie polecam aktywne kolumny, Klipsch The Sixes + subwoofer to może być dobre rozwiązanie dla Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...