Skocz do zawartości

Dylemat w wyborze kolumn do ok. 3 tys.


laf

Recommended Posts

Ostatecznie wybrałem połączenie Yamaha A-S501 + Heco Aurora 700. Jutro powinienem dostać kolumny, więc w wolnej chwili postaram się coś napisać na temat pierwszych wrażeń. 

Na ten moment jeszcze raz chciałbym podziękować użytkownikom, którzy wypowiedzieli się w tym temacie 🙂. Chciałbym również pochwalić bardzo dobry kontakt z firmą @S4Home oraz to jak błyskawicznie wysłali sprzęt. Szacunek!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zobacz na używane yamahy. Ja kupiłem as 700 (wg mnie gra identycznie jak 701) za 800 zł. Niemniej jednak as501 słuchałem i bardzo mi się spodobał charakter brzmienia. Pozostałą kwotę mógłbyś dorzucić do kolumn albo kupić DAC. U mnie yamaha gra z Sapphire 31 kupionymi za 2900 w promocji w eurortvagd. Były przez jeden dzień w takiej cenie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, laf napisał:

Oczywiście, najpóźniej w weekend postaram się wrzucić spostrzeżenia i zdjęcia. Na jakichś ujęciach konkretnie Ci zależy czy standardowo front? 🙂

Wrzuć fotę od frontu całego systemu, ustawienia w pomieszczeniu (zawsze może ktoś Ci coś doradzić a propos ułożenia kolumn). Możesz też jakiś zoomik na kolumnę zrobić, bo to całkiem ładnie zaprojektowane kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - ZAKOCHAŁEM SIĘ. Można twierdzić, że sklepy robią nachalną reklamę, ale prawda jest taka, że w żadnym stopniu to nie są kłamstwa. Nie znam się kompletnie na kolumnach, wzmacniacz i tym podobnych urządzeniach, jedynie miałem trochę styczności ze słuchawkami. Jeżeli miałbym porównywać Aurory, to wrzuciłbym je gdzieś pomiędzy AKG K550 a K712. Albo inaczej, niskie tony w stylu K550, natomiast średnie i wysokie - K712. Słucham ich od godziny 14 i nie mam ich w ogóle dosyć. Bierzcie je w ciemno, testujcie i tak dalej. Naprawdę warto!

Najpóźniej pojutrze napiszę coś więcej i wrzucę obiecane zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2020 o 18:28, Bart Osz napisał:

Zobacz na używane yamahy. Ja kupiłem as 700 (wg mnie gra identycznie jak 701) za 800 zł. Niemniej jednak as501 słuchałem i bardzo mi się spodobał charakter brzmienia. Pozostałą kwotę mógłbyś dorzucić do kolumn albo kupić DAC. U mnie yamaha gra z Sapphire 31 kupionymi za 2900 w promocji w eurortvagd. Były przez jeden dzień w takiej cenie 🙂

Jeżeli chodzi o mnie, to A-S501 w zupełności mi wystarcza. Bardzo mi się podoba design tego wzmacniacza, który jest bardzo klasyczny i minimalistyczny. Na ten moment nic lepszego nie potrzebuje 🙂. Mimo to dziękuje za wskazówkę. 
 

Dnia 19.11.2020 o 22:38, Wito76 napisał:

Jakby sentyment do Bronze 6 przeważył a Heco się nie sprawdziły (za mało detalicznie) to mogę polecić swoje Bronze. Chyba powoli dojrzewam do zmiany kolumn.

Na ten moment jestem bardzo zadowolony i chyba przez dłuższy czas nie będę chciał ich wymienić, aczkolwiek zawsze jest ta sama gadka, a później wychodzi jak zawsze 😀. Z drugiej strony, bardzo mnie ciekawią KEFy Q750 lub Q950 (może kiedyś). 
 

Dnia 20.11.2020 o 07:15, S4Home napisał:

Czekamy na opinie jak bedzie w domu :)

No i masz u nas pełne wsparcie po sprzedazy.

Pozdrawiam

Piotr

Tu już się przekonałem, ze można na Was liczyć. Super wsparcie, szybka wysyłka, bezproblemowy kontakt i bardzo dobre ceny. Polecam!

Dnia 20.11.2020 o 21:32, seba3002 napisał:

Kolejny zadowolony właściciel Heco Aurora 🙂
 

 

977622AC-4BEC-42F5-AEE3-23ED08F76F35.jpeg

3EE72996-7C1B-46CE-9E91-292F2EFB46D1.jpeg
 

sa jakieś limity na post? Bo ucięło mi spory kawałek tekstu 🙁

Edytowano przez laf
Uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, czym prędzej będę musiał coś dokupić, bo to biurko drażni moje oczy😀. Dodatkowo, myślę nad panelami akustycznymi, bo z ta kolorystyka ściany mogłyby się całkiem fajnie komponować. Ale to gdzieś na początku przyszłego roku, zaczynajac od szafki, bo to mój piorytet obecnie. 

Postaram się coś napisac jeszcze raz w takim razie odnośnie samych kolumn. Nie ukrywam, ze nie miałem dużo czasu w weekend. Co gorsza, niepotrzebnie odpalałem sprzęt w piątek, bo dzwiek mi tak utknął w glowie, ze później o niczym innym nie myślałem tylko o dalszym odkrywaniu muzyki 🙂
 

Zaczynajac od początku czyli od samego wyglądu i budowy. O ile wyglądowo można mniej więcej ocenić, tak jakość wykonania na żywo wydaje się dużo lepsza. Są to bardzo solidnie zbudowane kolumny, o całkiem sporej masie. Uważam, ze prezentują sie tez atrakcyjniej niż na zdjęciach. Osobiście wybrałem czarny kolor, bo: w razie czego bez maskownic wyglądają lepiej niż czarne przetworniki i białe wykończenie, lepiej się komponuje z czarnym wzmacniaczem i lubię czarny kolor. Uwaga! Wzmacniacz jak i kolumny lubią pozostawiać ślady palców na sobie. Dla rodzin z dziećmi może być to uciążliwe z wiadomych względów. Całość oceniam na 5. 
 

Dzwiek - jak już wspomniałem, nie miałem okazji słuchać ich długo. Natomiast starałem się rzucać im zróżnicowane gatunki. Wiadomo, ze zespoły takie jak Dire Straits czy Pink Floyd brzmią wyśmienicie, bo są fenomenalnie zrealizowane. To samo artyści tacy jak Madonna lub Michael Jackson. Z tego względu testowałem na nich rzeczy nowsze, które częściej nie są takie atrakcyjne pod względem realizacji. Odpaliłem płyty/utwory np Röyskopp, James Blake, Charli XCX, George Fritzgerald, ScHoolboy Q, Tame Impala, Bat for Lashes, Beyoncé, Sampha, JAY-Z, The Weeknd, Chromatics, Daft Punk, czyli całkiem spory przekrój muzyczny. Miałem jeszcze sprawdzić materiały od Deftones, ale już zabrakło czasu plus nie ukrywam, ze nie jestem jakimś wielkim fanem takich brzmień. Słucham w zasadzie wszystkiego oprócz metalu, disco polo i mocnego techno, ale głównie obracam się wokół rapu, R&B, popu, indie rocka, elektroniki i innych pochodnych. I powiem Wam, ze Aurory to są czarusie, które słodzą wszystko. Ciężko tak naprawdę je zagiąć aby coś zagrały zle, bynajmniej ja nie byłem w stanie. Jest to brzmienie wciągające, słucha się ich ze strasznym zaciekawieniem i można by powiedzieć z ekscytacją. Pasmo jest bardzo wyrównane moim zdaniem i nie powiedziałbym, ze bas się wybija przed szereg. Jest on nieco zmiękczony i ma całkiem niezłe zróżnicowanie. Gora jest bardzo łagodna ale za to wyrazista - hi-haty brzmią cudownie. Średnie tony wyważone, ładnie zaakcentowane i słyszalne. Tego mi brakowało w Jamo, gdy ich słuchałem. Co mnie najbardziej urzekło, to budowanie sceny, przez co dzwiek wydaje się ogromny, nie śmiejcie się - rzekłbym, ze spektakularny wręcz. Nie jestem obeznany w tym temacie, ale nie słyszałem czegoś takiego do tej pory. Kolejnym atutem jest to, ze na niskich poziomach głośności dzwiek jest bardzo fajny, co w moim przypadku to jest ogromny plus, bo zazwyczaj nie przekraczam 10 godziny, najczesciej jest to zakres między 8 a 9 godzina. 

Jeżeli chodzi o ustawienie kolumn, to słucham ich z odległości 220-230cm i rozstawilem je w podobnej odległości od siebie, skierowane w stronę słuchacza. Yamaha ma wszystko ustawione na FLAT/Zero. 

I tak z osoby, która była fanem analitycznego brzmienia, stałem się fanem tych slodzacych wielkoludów. 

Teraz tylko z ciekawości chciałbym posłuchać Auror 1000 i KEFów Q750/Q950, ale tylko odsłuchać. Jestem zbyt zadowolony, żeby myśleć o zmianie. 
 

Ode mnie leci 5, bo stosunek ceny do jakości/dźwięku jest niesamowity. 
 

Dziekuje Panowie jeszcze raz za rady oraz @S4Homeza transakcje i pomoc. 
 

Z czasem dodam jeszcze jakieś przemyślenia, jak trochę dłużej się z nimi zapoznam 🙂. W razie jakichkolwiek pytan chętnie udzielę informacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak do Apple Music to proponuje upolować Airport Express taki jak z linku poniżej:
https://m.olx.pl/oferta/airport-expres-CID99-IDHcrQi.html?reason=
Wtedy z Apple Music streemujesz 

AAA26939-9448-4BFD-BB44-0D5E86932280.jpeg

Airport Express ma port combo minijack/Toslink (optyczny) podłączasz po optyku do CXA80

I spokojnie grasz  z Apple Music 👍 to są sprzęty które trudno popsuć, osobiście bym się nie bal kupić z OLX czy Allegro 

@laf jak coś to mogę pomoc w konfiguracji czy doborze kabelka 🙂

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Inferno napisał:

to jak do Apple Music to proponuje upolować Airport Express taki jak z linku poniżej:
https://m.olx.pl/oferta/airport-expres-CID99-IDHcrQi.html?reason=
Wtedy z Apple Music streemujesz 

AAA26939-9448-4BFD-BB44-0D5E86932280.jpeg

Airport Express ma port combo minijack/Toslink (optyczny) podłączasz po optyku do CXA80

I spokojnie grasz  z Apple Music 👍 to są sprzęty które trudno popsuć, osobiście bym się nie bal kupić z OLX czy Allegro 

@laf jak coś to mogę pomoc w konfiguracji czy doborze kabelka 🙂

O, fajnie to wyglada. Na pewno będę miał takie coś na uwadze 🙂. Ale to myśle, ze dopiero w styczniu będę się za tym rozglądał. Dzięki za wrzutkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, laf napisał:

dopiero w styczniu będę się za tym rozglądał

Spoko, jak widzisz na fotce dostępne do strumieniowania też są Apple TV, tyle że tam masz wyjście tylko przez HDMI czyli jakiś amplituner jest potrzebny który ma takie wejście. Dodatkowo jak się wyposażysz do tego Airport Express w kabelek mini jack na cinch to możesz korzystać z jego przetwornika D/A i podłączyć do analogowego wejścia we wzmacniaczu.

Przy okazji działa TIDAL 

C0970008-6B74-4A10-9D10-5389E75CE1F8.jpeg

I Spotify

 

C49ED962-4A1C-4494-BF81-E17A9A710A3D.jpeg

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum w poszukiwaniu pytań na temat podłączenia cyfrowego, natrafiłem na taki post, w którym ktoś napisał, że takie połączenie nie jest zbytnio bezpieczne. Dodatkowo głośność karty dźwiękowej nie powinna przekraczać jakiejś tam wartości. Wpadło mi to do głowy, dlatego wolałbym się upewnić 🙂
 

Chciałbym podłączyć wzmacniacz do komputera tak, żeby wykorzystać w pełni jego możliwości, czyli żeby dzwiek przechodził przez wbudowanego DACa. Bo jak rozumiem, musiałbym do tego użyć wejścia Coaxial lub Optical we wzmacniaczu. I tu się rodzi moje pytanie, w jaki najtańszy sposób to zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...