Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera Denon AVR-X3300W


Wojtek_Ajla

Recommended Posts

Dzień dobry, posiadam a właściwie posiadałem amplituner jak w tytule plus głośniki Dali Zensor oraz subwoofer Dali, nie pamietam dokładnie jaki model w tej chwili. Pech chciał ze amplituner się uszkodził (przestał przesyłać obraz i dźwięk przez hdmi), drugi pech jest taki ze sprzedawca uznał reklamacje ale jako ze nie maja już takiego sprzętu mogę tylko dostać zwrot pieniędzy, nie było by to zła opcja ale kupowałem go w wyprzedaży w Euro po bardzo dobrej wtedy cenie 2225 zł i tyle tez mi zwrócili a za takie pieniądze nie kupie już niestety jego nowszego odpowiednika. Na chwile obecna jestem w stanie dołożyć 300-400 zł i szukać czegoś odpowiedniego w zamian za to co posiadałem, wymiana głośników nie wchodzi w grę, nie planuje również w przyszłości powiększać zestawu o większa ilość głośników, zastanawiam się nad denon AVR-X2600H Ew AVR-S950H chociaż nie mam pojęcia czym one się różnią bo jak dla mnie są identyczne może ktos mi tutaj pomoże? Niestety obydwa są słabszej mocy niż mój obecny ampli lecz czy jest tutaj sens się na tym skupić czy moc nie gra takiej roli? Zależy mi na możliwości podłączenia gramofonu w przyszłości. Czy ewentualnie jesteście w stanie polecić jakiś inny sprzęt w podobnej cenie? 80% użytkowania to filmu, reszta muzyka. Prosiłbym o pomoc z góry dziękuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam post, trochę żona mnie goni bo puste miejsce po zepsutym amplitunerze z milionem kabli źle się prezentuje:) a mi bardzo przeszkadza oglądanie czegokolwiek z dźwiękiem z TV.

Poważnie zastanawiam się nad tym Denonem AVR-X2600H, niestety nie pozwolę sobie na AVR-X3600H, a starszych modeli 3400 i 3500 i to nowych już nigdzie nie dostanę. Pytanie czy upierać się przy Denonie do tego co posiadam czy może macie jakąś inną propozycję w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do amplitunera skorzystam z tego że jest już założony temat, z Denonem miałem jeden problem, wydawało mi się że często zmieniała mu się głośność z jaką grał, czasem jak poziom głośności był ustawiony na 30 to było słychać wszystko głośno i wyraźnie a czasem trzeba było ustawić na 50 żeby był podobny efekt, czy jest to możliwe czy to były moje jakieś subiektywne odczucia ze względu na poziom dnia, poziom hałasu do jakiego uszy się przyzwyczaiły itd? Albo jakieś dziwne ustawienie w ampli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek_Ajla Mam podobne obserwacje.
Ponadto to, o czym mówisz to jedno, a drugie - może mieć związek z poziomami źródła - Denon wydaje mi się być na to dość czuły, nie ma żadnej globalnej normalizacji głośności. 
Można to skompensować ustawieniem Source Level (Setup > Inputs) w zakresie -12dB/+12dB, ale wciąż może być różnica np. miedzy jednym a drugim kanałem TV...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek88 może nie doprecyzowałem o co mi chodzi, jest to zauważalne na tym samym źródle, jednego dnia oglądam film to przy ustawieniu głośności na 30 jest wystarczająco a innego dnia to samo źródło i ustawienie 50 ledwo daje radę, było to trochę irytujące bo miałem ustawione że amplituner uruchamia się za każdym razem z poziomem volume 30 a odczucia były zupełnie inne za każdym razem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...