Skocz do zawartości

Biamping centralnego


Tenfilip

Recommended Posts

Hej, mam taki setup:

Shield tv -> Denon x3500h -> Tannoy 6f xt (@crown xls 2500) + C + WHARFEDALE CRYSTAL II WH2/Kef E301 + Jbl one (atmos) + Dali e12f

Chcę do "C" (czyli centralnego Tannoy xt c), podpiąc też jako końcówkę mocy Crown Xls, tym razem 1500. Celem jest uspójnienie brzmienia LCR i ożywienie C. Na razie tylko LR są na końcowce mocy Crown XLS 2500 (2x440w).

Pytanie, jak to podpiąć:

A/ x3500h preout -> 1xRCA -> Crown w stereo (2x300 w), ale grający jednym kanałem (czyli w sumie 1x300 w) -> kabel głośnikowy-> Centralny ze zworkami na terminalach
B/ x3500h preout -> 1xRCA -> Crown mono bridge(1x1000 w), grający jednym kanałem -> kabel głośnikowy-> Centralny ze zworkami na terminalach
C/ x3500h preout -> Rozgałeziacz sygnału RCA -> 2xRCA -> Crown w stereo (2x300 w, bez odcięcia DSP, zwrotnica w kolumnie sobie podzieli)-> dwa kable głośnikowe -> Centralny bez zworek
D/ x3500h preout -> Rozgałeziacz sygnału RCA -> 2xRCA -> Crown w stereo (2x300 w, z użyciem odcięcia DSP, zwrotnica w kolumnie nie będzie miała wiele do roboty)-> dwa kable głośnikowe -> Centralny bez zworek

Wiem, że najlepiej byłoby na ucho (zwłaszcza interesuje mnie poziomu szumu tła), ale nie mam czasu na testy ostatnio:( Na razie mam opcję A, bo to najszybsze, ale może warto coś zmienić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, balem sie B bo to duzo mocy.
@Tomek: uzywalem juz setupu z kd, teraz chce przejsc na setup jak w opisie, moze sie poprawi.

Co do zworek, nie mam z nimi problemu, raczej nie sadze by byly klopotliwe skoro producent daje je do typowego uzytkowania.Pytanie do B: dlaczego czasem ludzie daja plus do gornego terminala, a minus do dolnego ?

 

A i dziekuje za Wasze odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...