Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Poszukuje odpowiedzi na pytanie czy są dostępne na rynku takie urządzenia, które łączyłyby mi sygnał dźwiękowy puszczany kablem optycznym z dwóch źródeł (dekoder i PC) do głośników?

Posiadam zestaw Logitech Z906 - wiem, że są tam dwa wejścia optyczne, jednak wymaga to przełączania na konsoli sterującej między źródłami dźwięku. Chciałbym móc w tym samym czasie słyszeć dźwięk z tv oraz z komputera. Dźwięk z PC mam wyprowadzony z Karty dźwiękowej Creative Sound Blaster X AE-5 wyjściem optycznym. Na dekoderze netii również takie wyjście jest. 

Czy można jakoś te dwa kable wpakować do tego samego wejścia w głośnikach?

Wiem, że sa takie urządzenia jak splittery optyczne. Jednakże szukałem dość długo po internecie i znalazłem w przeważającej większości takie, do których mogę wpiąć jedno źródło dźwięku i kilka urządzeń wyjściowych - jak poniżej. Ja bym chciał zrobić na odwrót, czyli do jednego urządzenia wyjściowego podpiąć dwa źródła dźwięku i móc odtwarzać je jednocześnie. Czy w ogóle jest to możliwe od strony technicznej? Przyznam, że dopiero zaczynam interesować się dźwiękiem i nie znam się na tym. 

https://www.avstore.pl/splittery/splitter-rozdzielacz-optyczny-toslink-lindy-70407.html?utm_source=ceneo&utm_medium=porownywarki&utm_campaign=splitter-rozdzielacz-optyczny-toslink-lindy-70407&Ruch z Ceneo

I na koniec jeszcze pytanie czy będą jakieś straty jakości na takim splitterze?

 

Z racji, że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać z cała społecznością forum :)

Edytowano przez miso20
poprawki błędów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś do tego użyć mikser cyfrowy. Myślę że jego koszt zniechęcił by Cie do jego zakupu :) .

Znacznie tańsze są miksery analogowe. Są przełączane splittery do którymi możesz podłączyć kilka urządzeń z wyjściami optycznymi do jednego wejścia. Jednak pozwalają one na słuchanie tylko z jednego źródła w danej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...