Skocz do zawartości

Kolumny aktywne - do 5-7 tys.


far

Recommended Posts

Szukam do swojego salonu aktywnych kolumn stereo. Do muzyki, do TV. Im mniej kabli tym lepiej. Pokój 30 metrów kwadratowych.
Słucham wielu gatunków muzycznych poza jazzem, bluesem. Na bazie tego co przeczytałem na forum i stronach testowych, znalazłem:

Audio Pro A36 - zachęcająca cena 3200 zł za parę, HDMI, Spotify, Multiroom

Triangle Elara LN-05A - ponoć dobrze grają, ale cena wysoka 6500 zł i chyba ich bluetooth aptX nie będzie wykorzystany przez mojego iPhone'a

Polecicie coś jeszcze? Jeśli nie, to z tej dwójki co brać?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

A tak realnie? To nie wolisz? Onkyo 8390 + naprawdę solidne kolumny podłogowe, pasywne? Nie będą wymagać suba?

30m to nie mało. Ile masz do kolumn?

 

5 godzin temu, Q21 napisał:

Pewnie to byłoby najlepsze rozwiązanie ale jest problem z miejscem. Jeśli w grę wchodzą monitory aktywne to warto zostawić sobie furtkę na podłączenie subwoofera.  


Dziękuję za odpowiedzi.
Taki wzmacniacz, to cena ponad 3000 zł. Nie wiem co mogę rozumieć jako "naprawdę solidne" kolumny podłogowe, ale zakładam, że to wydatek minimum 1500 zł za sztukę? Wiem, że grałyby lepiej niż aktywne, ale zależy mi na ograniczeniu kabli, miejsca itd.
Nie chcę się rozbijać na układy 2.1, ani kino domowe etc. Salon mam w kształcie prostokąta, kolumny są 2-3 metry od miejsca, w którym ich najczęściej będę słuchał

Zawęziłem wybór do 2 par kolumn. Będę wdzięczny za doradzenie, którą parę z tej dwóki wybrać. Przypominam, że na pierwszym miejscu jest dla mnie muzyka (elektroniczna), dalej dopiero TV i filmy.

Audio Pro A36  - 3,2k zł (para) - 2x75 W (4,5 calowe głośniki), HDMI ARC, Multiroom WiFi, BT


Argon Forte A55 - 3,9k zł (para) - 2x80 W (5 calowe głoośniki), BT, producent mówi tu sporo o systemie DSP (w Audio Pro tego nie ma?)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Audio pro nie da Ci basu w takim pomieszczeniu. To będzie pykanie. 11 cm membrana to na prawdę bardzo mało. A tam wzmacniacz jest montowany pokroju tego z toppinga.

Więc nawet Topping za 700 zł + Aurora 700 już jest lepiej.

A co do miejsca? To rozumiem że na małe podłogówki miejsce jest ale na deczko wieksze juz nie w 30 m? Możesz pokazać zdjęcie?

Masz budżet 5-7k nawet w tym najniższym

RN 602 + Aurora 700 zagra lepiej od wspomnianych aktywnych kolumn. Nie mówiąc że w cenie 5-7k masz wiekszy wybór.

Małe kolumny a wariaty to Fyne F501. No serio to Twój budżet nic mi do tego. Ale może być lepiej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2020 o 13:47, rms.pl napisał:

Jak kupisz Triangle to dostaniesz od nas rabat na taniego smartfona z aptX i dużą baterią, którego możesz używać jako dedykowany pilot. Będziesz miał problem z głowy. 

Jak kupisz Triangle to dostaniesz od nas rabat na taniego smartfona z aptX i dużą baterią, którego możesz używać jako dedykowany pilot. Będziesz miał problem z głowy. 

Dziękuję za ofertę.

Drobne btw i uwaga aporpos tych kolumn. Wasz konsultant wprowadził mnie w błąd kilka dni temu. Zapytałem o wysokość Triangle Elara LN-05A, ponieważ strony podają że mają one wysokość 90 cm, natomiast ich pasywna wersja LN-05 ma 92,1. Pomyślałem, że po prostu raz zmierzono kolumny z podstawkami (wersja pasywna), a raz bez (wersja aktywna kolumn). O to też zapytałem. Konsultant stwierdził, że aktywne są niższe. Jednak jest to nieprawda. Kolumny wysokościowo są identyczne, 90 cm to wysokość bez podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2020 o 10:01, Q21 napisał:

Ewentualnie spójrz jeszcze na model Klipsch The Fives, które mają złącze HDMI-ARC, daje to możliwość bardzo łatwego podłączenia kolumn pod telewizor. Oczywiście subwoofer jest raczej konieczny szczególnie przy filmach.

Zapraszam na odsłuchy, mamy kolumny The Sixes i The Fives.


ok, podumalem, poczytałem i kuszą mnie mocno The Sixes ale jest kilka kwestii:

1) Nie mają Wi Fi, jakiegoś sieciowego systemu, a Bluetooth generuje straty, jak zatem najlepiej je łączyć bezprzewodowo z telefonem/laptopem (glownie puszczanie spotify z iPhone’a i MacBooka, rzadko YT)

2) Jak je najlepiej podłączać do TV? (Może byc kabel)

3) Jaki najlepiej subwoofer do nich?

4) Gdyby nie ich wygląd, to pewnie już dawno nie miałbym dylematu miedzy nimi a wspomnianymi wyżej Audio Pro A36. Strasznie mnie razi ten retro deisgn, ale może jakoś go sobie na własna rękę mógłbym zamaskować. Prześpię się z tym 

5) znalazłem podobne do nich YAMAHA NX-N500, które mają wszystko co istotne dla mnie, poza deficytem mocy w stosunku do Klipschow i wyjściem na subwoofer i z tego wzgledu muszę je odpuścić

z góry dzięki za pomoc 

Edytowano przez far
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o tym właśnie mówię.

Małe głośniki do 30m i słabe źródło.

Szczerze. Weź je wypożycz do domu. Sprawdź czy jesteś zadowolony z dźwięku. Czy t jest na prawdę to czego szukasz. Może tak. Wówczas

1. Z kompem USB Audio

2. Optykiem

3. REL T5i / T7i / 1205

4. Moim zdaniem one są do 12 m a nie do 30

5. https://sklep-muzyczny.com.pl/FOCAL-SHAPE-65

do tego DAC i Malina i masz pozamiatane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, far napisał:

Nie mają Wi Fi, jakiegoś sieciowego systemu, a Bluetooth generuje straty, jak zatem najlepiej je łączyć bezprzewodowo z telefonem/laptopem (glownie puszczanie spotify z iPhone’a i MacBooka, rzadko YT)

Do przesłania dźwięku ze Spotify i YouTube wystarczający jest bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...