Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj o 6 rano ruszyło (na razie w Internecie) Radio Nowy Świat.

https://nowyswiat.online/

Zaczął Wojciech Mann piosenką The Beatles.
6:00-10:00 "Poranna Manna" (Wojciech Mann)

Obsada -znana i lubiana :-) z Polskiego Radia "Trójki".

Ramówka np. tutaj

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/radio-nowy-swiat-wojciech-mann-pierwszy-na-antenie/s5fbpf9,681c1dfa

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Pawlik napisał:

jakość znośna, może minimalnie głucho

Zaczęli nadawać z jakością 128 kb/s, ale nie przewidzieli tak dużej ilości słuchaczy, że nie wyrabiały się łącza. Dopiero po obniżeniu bitrate do 96 kb/s można słuchać radia bez zacinania.
Na Stream Magic 6 nie jest dostępne w zestawie, ale wpisałem ręcznie adres URL i gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł Pawlik napisał:

na Volumio jakoś nie widzę ...

Właśnie słucham przez Volumio z laptopa / WI FI / . Zainstalowałem na laptopie Open FN , następnie aplikację streamującą Tune Blade i działa przez Volumio. Właśnie pracuję nad Iphonem , by móc puścić przez Air Play . Leci właśnie świetny blues jak za dobrych , starych czasów Trójki. Brawo .

Adnotacja 2020-07-10 204202.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Panu Wojtkowi udało się wszystko poskładać i wreszcie (to lekka przenośnia-bo aż tak długo to nie trwało...) nowe radio ruszyło. 

Teraz jeszcze oczekiwanie na nadawanie w paśmie FM i może również DAB -w cyfrowym paśmie jest dość pusto niestety :-(

Jak obstawiacie-będzie też lista przebojów na wzór "Niedźwiedzia"?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem zlecenie stałe na rzecz Radia Nowy Świat , jakoś tak lepiej się poczułem , że teraz to moje radio ,a po za tym , że ratuję kawałek historii. Słucham od trzech dni , mają trochę wpadek / koncert życzeń wczoraj prowadzony przez Malajkata to pełna improwizacja i chyba blef jeżeli chodzi o ilość zgłoszeń / . Nie każdy rodzaj muzyki prezentowany jest mi bliski , ale piękne jest to , że tych gatunków jest dużo , że każdy może coś znaleźć , że można mieć swoją ulubioną audycję . Taka była Trójka , nie związana z jednym nurtem . Wg. mnie na nadawanie FM nie mają szans , szczególnie w obecnej rzeczywistości / nadanie pasma/ , mogą się podpiąć pod radia Polsatu lub TVN ale to już nie będzie niezależne , no cóż zobaczymy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 13.07.2020 o 12:56, marecki napisał:

Dla mnie brak reklam jest olbrzymim atutem tego radia. Nic nie denerwuje mnie bardziej, niż audycje przerywane reklamami.

Dokładnie. Co więcej, posiadanie radia to obowiązek płacenia abonamentu przez nas. Dla mnie koncept płacenia za to, że ktoś mi będzie puszczał reklamy, jest kiepski. 
Głównie przez reklamy wywaliłem rmf classic, a razem z nim odbiornik radiowy.

Co więcej, jak wejdą na antenę, zaczną się do nich przypierdzielać różne odwłoki regulacyjne. 


Stream w marnym 96/128 kbps można odbierać prawie wszędzie, więc nie narzekałbym na to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama konstrukcja abonamentu radiowo-telewizyjnego jest archaiczna.

Ja nie mam tradycyjnego radia w domu. Czyli nie muszę z tego tytułu płacić abonamentu, co nie znaczy że nie słucham radia. Teraz przecież odbywa się to przez net.

Podobnie jest telewizorami. Do odbioru telewizji przecież nie trzeba mieć telewizora. Może być monitor, wyświetlacz bez tunera np.Vizio P  czy projektor np.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Radio Nowy Świat przetrwało mimo powstania bezpośredniej "potrójkowej" konkurencji czyli Radia 357.

Obie stacje mają podobną liczbę patronów i słuchaczy, przychody RNŚ odrobinę siadły ale zachowują poziom wystarczający na stabilne finansowanie.

Pewnie dlatego, że słuchacze RNŚ tworzyli radio, gdy większość głosów 357 była jeszcze słyszana na falach Trójki i nie cenili ich na tyle, by dla nich porzucać arkę jaką zbudowali z powodu politycznego potopu.

Mnóstwo nowej muzyki, młodych głosów i "starej" kultury radiowej.

Poezja, reportaże, słuchowiska, publicystyka.

Co godzinę krótkie serwisy informacyjne, brak konieczności włączania telewizora...

Realizacja profesjonalna, jakość 64/128/256 kbps a podcasty nawet 320 kbps.

Oby tak dalej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marecki napisał:

Oby zaczęli nadawać w lepszej jakości, minimum 320 kb/s (są stacje nadające w formacie FLAC).

To jest radio, nie płytoteka.

mp3 256 kbps wystarczy, na telefon czy do samochodu nawet 128 kbps, bo transferu szkoda.

A w domu na dobrych kolumnach podcast 320 kbps.

Miodzio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 24.05.2021 o 13:31, marecki napisał:

Oby zaczęli nadawać w lepszej jakości, minimum 320 kb/s (są stacje nadające w formacie FLAC).

Nie wiem o co chodzi ale u mnie właśnie bardzo ładnie to gra mimo jakości mp3. Dla porównania, radio 357 brzmi znacznie bardziej technicznie. Czuje się cyfrowość na każdym etapie. Trochę to męczy.

W RNŚ słucham regularnie Wagli. Poza tym że dają fajną muzę to puszczają ją przeważnie z winyli (szczególnie młodszy pan Wąglewski ;))

I właśnie może ten analogowy sygnał na wejściu, mimo kompresji do mp3 powoduje, że efekt finalny jest bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 months later...
10 minut temu, maxredaktor napisał:

Chyba znam, to znaczy nigdy jakoś świadomie tych audycji nie słuchałem. Czas to zmienić :) Dzięki za polecenie.

polecam jutro o 22, piątek. najlepiej dobry sprzęt albo słuchawki plus kanapa :)

kolący głos prowadzącej idealny dla osób, które w piątkowy wieczór nie chcą imprezować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...