Skocz do zawartości

Problem z Bluos NAD C368


Frost40

Recommended Posts

Witam,

nie mogę okiełznać od tygodnia problemu, mianowicie.

Wzmacniacz w zakładce Bluos, w info pokazuje mi parametry ethernetu, wlan oraz I.P., czyli teoretycznie wszystko działa.

Natomiast aplikacja na telefonie nie widzi go i cały czas wyszukuje.

Resetowałem już każdy element.

Wzmacniacz podpięty do routera bezpośrednio kablem.

Co może być przyczyną?

 

Jednocześnie zapytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. 

Sterowanie Bluos jest tylko z poziomu aplikacji via WiFi.

Czy teoretycznie, jeżeli nie będę miał połączenia z siecią, mogę się skomunikować bezpośrednio z kartą MDC (np. chęć osłuchania z plików na USB), czy wzmacniacz musi być podpięty do sieci?

Czy po WiFi mogę bezpośrednio połączyć się Bluos - telefon?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy jak w Spotify wybierzesz opcje urządzeń zewnętrznych to widać moduł BlueOS?

Jezeli nie, to bym ponowił konfiguracje. Czyli reset i ponowne podłączenie. Jeszcze pytanie czy masz go na statycznym adresie czy DHCP? Zawsze lepiej mieć na adresie stałym takie klocki a pulę DHCP zmniejszyć o te adresy.

W prawdzie nie mam wzmacniacza z BlueOS ale mam Node 2i i przy podobnej sytuacji pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Zainstaluj na telefonie , który jest połączony do tej samej sieci Network Analyzer, kliknij na scan i zobacz czy urządzenie jest widoczne. Czy tesotowałeś z tylko jednego telefonu ? Masz inne urządzenia jak np komputer z windowsem na którym możesz zainstalować BlueOS app ? 

Po Twojej sugestii tak zrobiłem. Nie widzi go ani po Wifi, ani wlan.

Testowałem na Androidzie i na IOSie.

Odpaliłem także na Windowsie, też to samo.

Ale jak wejdzie się w Info karty Bluos na wzmacniaczu to pokazuje dane Wlan, Wifi i IP karty.

Po bluetooth komunikacja działa. Ale to poza kartą.

Nie pojmuję.....

 

Może jeszcze jakieś propozycje?

Edytowano przez Frost40
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 instrukcje na manualne połączenie, ale tak przed tym to z ciekawości to napisz jaki adres IP ma nad a jaki np telefon czy komputer. Używasz jakiegoś VPN ? 

 

Wireless Manual Setup: If the above method does not work, or if you are on a Windows PC or Apple Mac the below method will also work. 

On your tablet or smart phone or computer, look for the WiFi network matching your Player's Hotspot*, and join it. 

Open a web browser and visit http://10.1.2.3/ and the Configure Player menu should then appear.

Select Configure WiFi.

Select your Home WiFi Network from the Configure Wireless drop down menu. If your Home WiFi Network does not appear or is hidden, select Manual SSID Entry. Enter the Wireless SSID and select the Protection type your network uses.

Enter your home network’s Wireless Password in the field provided (if it is a protected network).

Select a Room Name from the drop down list, or create a customized room name in the field provided.

Press Update and wait for the unit’s light to turn solid blue, indicating that the player has successfully joined your home WiFi network.

Reselect your home WiFi network from your tablet or smartphone’s main network settings. It may correct to it automatically.

Open the BluOS App.

 

Wireless Setup over Ethernet: If you have installed a new router in your home or if the other methods listed above do not allow you to connect to your network, please follow the steps below to configure your player to your wireless network.

Disconnect the power from your Player

Connect an Ethernet cable to the back Ethernet port of your Player and the other end directly to your router

Reconnect power to the back of your Player

Wait until the LED on your Player returns to solid blue

Ensure your smartphone, tablet or computer is connected to your home WiFi network and open the BluOS app

Select the 3 lines in the top left corner of the BluOS app and go to Settings > Player > WiFi

From the list of available networks, select your home WiFi and enter your WiFi password

Wait 5 minutes and then disconnect the power from your Bluesound Player

Disconnect the Ethernet cable and then reconnect the power for your Bluesound Player

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2020 o 10:57, Felix1 napisał:

A w informacjach na wzmacniaczu pokazuje Ci jego adres IP? Jeśli tak, to spróbuj otworzyć pod Windows linię poleceń (cmd) i tam wpisać komendę "ping xxx.xxx.xxx.xxx", bez cudzysłowu, xxx to adres IP.

Zobacz, czy urządzenie odpowie, czy będzie "Request timed out".

Zobacz też, czy (jeżeli w ogóle są przypisane) adresy IP dla WiFi i ethernet nie są takie same (nie powinny być).

I podaj te adresy tutaj. Nie jak działa w tym wypadku BluOS, ale niektóre urządzenia jak nie dostaną adresu IP z serwera DHCP w sieci (z różnych powodów), to w ustawieniach nadal pokazują adres IP, ale jest to tzw. adres "self assigned", czyli przypisywany automatycznie przez urządzenie "samemu sobie".

Windows odpowiedział:

Ping statisticd for 169.254.7.181:

Packets: Sent = 4, Recived = 4, Lost = 0 (o% loss)

Załączam dane ze wzmacniacza

20200717_200304[1].jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Felix1 napisał:

Wykonaj jeszcze pod windows komendę (w linii poleceń) ipconfig i wklej jej rezultat. Wygląda to dziwnie...

Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 2:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :

Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 3:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :

Ethernet adapter Ethernet 2:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

   Connection-specific DNS Suffix  . : Home
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3c14:2a1:b80f:eb95%12
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.13
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Ethernet adapter Połączenie sieciowe Bluetooth:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Felix1 napisał:

Dziwne to. Zakres adresacji z serwera DHCP masz prawidłowy. Czyli NAD nie dostaje adresu IP. Ale nie mam pojęcia, czemu Windows był go w stanie niby zapingować?

Spróbuj wejść w ustawienia sieciowe NADa i zobacz, czy masz ustawione w ustawieniach IP DHCP, czy static. Powinno być DHCP.

NAD jest podłaczony do sieci kabelkiem, czy tylko WiFi?

Nie mogę znaleźć w NAD w menu ustawień dotyczących IP.

Podłączony jest po kablu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frost40 podtrzymuje swoje zdanie że stały adres IP dla tego typu urządzeń jest lepszym według mnie rozwiązaniem. Proponuje ustawić adres jakiś z końca puli np. 192.168.1.250/255.255.255.0 brama 192.168.1.1 DNS wpisz takie jak w kompie.

Jak wyciągnąć adres serwera DNS - Jak już znasz komendę ipconfig to użyj jej z przełącznikiem /all i tam będziesz miał troszkę więcej informacji na temat serwerów nazw/DNS zapisz sobie i wpisz ręcznie w tego NAD. Mam w domu urządzenie na BlueOS i na stałym adresie nie mam z tym problemu. Zreszta wszystkie „istotne” urządzenia w sieci mam na stałych adresach.

Jeszcze jak ta komenda: ipconfig /all

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 12:22, slaw0001 napisał:

Setings w prawo do System Info w dół i znów w prawo do Ip adress

To na pewno w NAD C368?

Nie mam takich pozycji w menu.

Dnia 18.07.2020 o 13:29, Inferno napisał:

@Frost40 podtrzymuje swoje zdanie że stały adres IP dla tego typu urządzeń jest lepszym według mnie rozwiązaniem. Proponuje ustawić adres jakiś z końca puli np. 192.168.1.250/255.255.255.0 brama 192.168.1.1 DNS wpisz takie jak w kompie.

Jak wyciągnąć adres serwera DNS - Jak już znasz komendę ipconfig to użyj jej z przełącznikiem /all i tam będziesz miał troszkę więcej informacji na temat serwerów nazw/DNS zapisz sobie i wpisz ręcznie w tego NAD. Mam w domu urządzenie na BlueOS i na stałym adresie nie mam z tym problemu. Zreszta wszystkie „istotne” urządzenia w sieci mam na stałych adresach.

Jeszcze jak ta komenda: ipconfig /all

Wczoraj po raz kolejny resetowałem wszystkie ustawienia wzmacniacza i okazuje się, że jest ten sam adres IP jak poprzednio.

Zatem domniemam, że jest stały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frost40 A jak teraz zrobisz polecenie Ping to odpowiada w sieci czy nie?

Mój Node2i odpowiada w sieci bez problemu. Komunikacja IP musi być żeby zadziałał 

Ten IP może i tak być z DHCP, tyle ze nie został przydzielony innemu urządzeniu i tyle. A powiedz mi jeszcze bo mój Node2i dość często się aktualizuje, chodzi o firmware. Aktualizowałeś kiedyś ten moduł BlueOS?

Spróbuj jeszcze wejść na stronę web samego odtwarzacza jezeli oczywiście odpowiada w sieci. Jak wchodzę na Node2i mam takie coś

8605F1C1-DFEA-4DDC-93A5-C28890F25919.jpeg

Możesz z tej strony puścić aktualizacje jezeli na module jest podobnie...

C28AEE7B-EC31-4329-927E-DF87FDA103BD.jpeg

Do wejścia użyj oczywiście tego IP jaki ma urządzenie, normalnie przez przeglądarkę 

Czyli 192.168.1.13

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ten 192.168.1.13 to był adres kompa tak?

Dobra widzę, no to tak ten adres jest rzeczywiście taki jakby coś w sieci było nie bardzo. Może gdzieś na drodze jest jakiś przełącznik za 50pln niezarządzalny który trzeba zrestartować ? Pytanie czy po wpięciu kabelka mruga dioda karty sieciowej wzmacniacza ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw basici  restart wzmacniacza wypięcie z prądu, sprawdzenie czy kabelek dobry, czy przełącznik po drodze jest jak jest to restart, może mały restart routera tez by się przydał, próba podłączenia przez WiFi a jak to wszystko nie da rady to bym zainstalował DHCP na lapku i podpiąłbym się kabelkiem z przeplotem do tego wzmacniacza i sprawdził czy karta sieciowa żyje.

8 minut temu, Felix1 napisał:

Tak :)

To wynik ipconfig pod Windows.

No napisałem że widzę i co dalej?

Mam wrażenie tylko czy starasz się mnie pouczać ?😏

Bo tu chyba bardziej o pomoc koledze chodzi, czy się mylę?

@Frost40 jak coś to daj znać na priva to możemy się prze Skype’a , Teams’y tudzież GSM zagadać to coś wykombinujemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

798E805B-E7E9-4F2D-9889-5DBFA696AF90.png

AF9BF4C8-4F7A-459D-A848-09F09183264A.jpeg

Reset zrozumiałem ze by robiony tylko karty BlueOS

Mnie chodzi o pełny prądowy restart wzmacniacza żeby wymusić załadowanie firmware’u od nowa. Wypięcie z gniazda kilka minut i ponowne wpięcie. 

Autor mówi sporo o WiFi wiec zakładam ze jest i adres MAC do wlan jest inny niż Ethernet 

Diody są, mój Node świeci nimi w nocy jak lampką fota powyżej 

Zamiana portu na inny, dobry pomysł 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Muszyński Faktycznie może to być jakiś prozaiczny problem w sieci, uszkodzony kabelek jakieś dziwne ustawienia speed/duplex na porcie itd... rozkminimy z Frostem40 i Felixem1 to napiszemy 🙂 Jeszcze nie osądzaj NAD368 👍

Ten BlueOS to naprawdę kozacki moduł a aplikacja do obsługi według mnie jest w elicie !

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję kolegom za pomoc w rozwiązywaniu problemu.

Po Waszych ostatnich sugestiach ponownie porozpinałem, po przełączałem.

 

Dostawcą netu i telewizji jest Multimedia. Od nich mam tez router.

Podpiąłem wzmacniacz pod pewny port, czyli ten, który daje sygnał do tunera TV.

Lampki karty sieciowej na MDC świeciły się, adres IP był taki jak podałem pierwotnie, ale aplikacje zarówno na Androidzie, jak i na IOSie nie widziały wzmaka, czyli powrót do punktu wyjścia.

Na tym samym (pewnym) połączeniu LAN zrobiłem reboot karty MDC i dalej to samo.

Podpiąłem się do nieużywanego wcześniej portu w routerze i nagle poszło.

Aplikacja go zobaczyła, od razu zaczęła pobierać aktualizację.

Wszystko zaczęło działać.

IP zmieniło się na zupełnie inne - 192.168.1.13. ale wersja oprogramowanie (po aktualizacji) została ta sama czyli 3.8.13.

 

Dziwna sytuacja, bo kabel do tunera pozostawiłem tak jak wcześniej i tuner TV działa poprawnie.

Wcześniej padło pytanie o to czy posiadam wpinane w USB WiFi, tak było wpięte.

I tu pytanie, czy jest to konieczne rozwiązanie, czy mogę śmiało wypiąć i uzyskać dodatkowy port do pendrive z muzyką?

 

 

Swoją drogą paskudnym jest to, żeby posłuchać muzyki bezpośrednio z USB koniecznym jest połączenie z siecią.

Rozumiem Tidal, Spotify czy radia internetowe ale w USB? Nie ma sieci, nie ma kontaktu z MDC. Szkoda.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...