Skocz do zawartości

Klipsch r-820 f


Robert1979

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na forum, mam pytanie kupiłem kolumny klipsch r-820 f i jestem w trakcie zakupu amplifier wybrałem dwie opcje pierwszy to yamaha rx-v2067, a drugi do onkyo tx-nr646, który lepiej będzie się sprawował, w nie dalekiej przyszłości chce zakupić głośnik centralny i satelity też klipsch, wszesniej miałem technics Su-a707 ale słabo się sprawdza. 

Edytowano przez Robert1979
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 656 to słabe amplitunery czy sie grzał? Nie mój nie, może piszesz o wcześniejszych onkyo o nich było głośno.

Problemem może być inny klipsch gra mocno wysokimi tonami Yamaha też i to MOŻE nie grać fajnie, ale to też kwestia preferencji jak i akustyki pomieszczenia.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest obiektywnie lepszym urządzeniem, ale to nie jest dobre połączenie z kolumnami Klipsch. Do Klipsch poszukaj amplituner o raczej spokojniejszym, bardziej ciepłym charakterze. Na pewno dobrą opcją będzie Denon, Marantz. Onkyo także wchodzi w rachubę, ale uważaj na modele, które grają jasno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawdzę że twoje kino będzie nie przyszłościowe ponieważ twój amplituner nie będzie potrafił raz że zdekodować pewnych formatów audio i przepuścić obrazu wideo.

Pioneer to ostre dynamiczne granie, ogólnie moim zdaniem popełniłeś błąd kupując klipsch a teraz jeszcze piszesz o gramofonie... ależ to będzie granie.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ja jeszcze nie kupiłem ampitunera szukam coś wmiare dobrego za rozsądne pieniądze więc pytam nie jestem jakimś znawca tematu, i dlaczego te klipsch są złe słyszałem jak grają są mocne i mają w mojej opinii dobre brzmienie, a gramofon też bym chciał dokupić ale w pierwszym planie amplituner 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery które wymieniasz to amplitunery AV. Klipsche które masz to raczej też paczki typowo kinowe. Jeśli myślisz o gramofonie to pomyśl raczej o klasycznym wzmacniaczu. I może - jeśli istnieje taka możliwość - wymień swoje kolumny na takie, które będą lepsze do stereo. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, seba3002 napisał:

Amplitunery które wymieniasz to amplitunery AV. Klipsche które masz to raczej też paczki typowo kinowe. Jeśli myślisz o gramofonie to pomyśl raczej o klasycznym wzmacniaczu. I może - jeśli istnieje taka możliwość - wymień swoje kolumny na takie, które będą lepsze do stereo. 

Dziękuję za odpowiedź tak szukam ampitunera do stereo i do kina domowego i do gramofonu wiem że jest ciężko to połączyć ale to jest tylko salon z dwojka dzieci w domu także chodzi mi o to że nigdy w życiu nie będzie to grało jak w studiu itp, szukam czegoś żeby to połączyć budżet na ampi ok 2000 zł, i takie pytanie dlaczego wszyscy są tak uczuleni na klipsch 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem - tak dla Twojej otuchy ;) ale prawdą jest, że seria R nie została stworzona do muzyki. I koledzy powyżej mają bardzo dużo racji. Skoro sam charakter grania Klipsch'a Ci podchodzi, to lepiej byś zrobił, gdybyś poszukał w używkach chociażby kolumn z serii Synergy. Zupełnie inna bajka. A gramofon, na ampli KD... poobcujesz z dźwiękiem, sam się przekonasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Robert1979 napisał:

 takie pytanie dlaczego wszyscy są tak uczuleni na klipsch 

Bo to imperialistyczne kolumny 😉. A poważnie to nie mam nic do tej marki. Ja akurat wolę cieplejsze granie ale jeśli komuś odpowiada klipsch, tutaj jeszcze z serii R, to mi nic do tego. Musi to być jednak świadomy wybór, a nie na zasadzie "bo są ładne" (bo i takie uzasadnienie tutaj padło). A jeśli chcesz godzić kino domowe i stereo a Twój budżet to 2000 może warto celować w jakiegoś używanego marantza z serii 5xxx bądź też w nowego slima tej firmy, który mimo małej mocy chyba powinien poradzić sobie z tymi kolumnami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nic do nich nie mam. Malo tego jako kolumny do kina uważam za świetne modele.

Surroundowe trójkątne duże centralne super elementy.

Niestety trochę przesadzili w linii Reference czyli dawnej Synergy . Po prostu stare były lepsze a są dostępne w dużej ilości an rynku wtórnym za ułamek ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F10 B20 C10 i 450SW są ze mną od początku, zakupione w sklepie. Po drodze nastąpiła wymiana centralnego na 450C, suba na 2x 115SW, surround'ów na S2, a fronty na F3 i efekt jest taki, że teraz mam dwa komplety ;) ale fakt, S2 i F3 kosztowały mnie przysłowiowe grosze. I szczerze, każdemu, kto poszukuje zestawu w minimalnym przedziale cenowym, tj. w okolicach 4k, polecam jednak pójść w używki, choćby właśnie we wspomniane Synergy, niż w nowe w tych pieniądzach, pokroju Taga, QQ, czy Polk. Zupełnie inna bajka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...