Skocz do zawartości

Kino domowe do rozbudowy.


Marcin Muller

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów :)

Piszę z prośbą o doradzenie.. zacznę od tego że dwa lata temu wraz z narzeczoną zakupiliśmy mieszkanie. Niestety nie pomyślałem o tym wcześniej i nie zaplanowałem rozbudowy kina domowego. Ostatnim czasem naszła mnie chęć na poczucie czegoś więcej niż głośniki z telewizora. Jestem użytkownikiem telewizora LG oled 55B8. W 50% korzystam z dekodera Canal+, 30% Muzyka i 20% Xbox One X.  Niestety z powodu takiego a nie innego ulokowania kanapy nie jestem w stanie postawić głośników z tyłu kanapy, zaraz za nim znajduje się kuchnia ze stołem oraz krzesłami, a - płeć żeńska niestety wzbrania mi stawiania różnego rodzaju wytworów wystających i przeszkadzających typu tylne głośniki. Zatem rozglądałem się początkowo za soundbarem. Doszło do tego że w piątek odwiedził mnie kurierem wraz z soundbarem LG SL10Y. Powiem tak, spodziewałem się czegoś więcej, nie ma efektu wow. Soundbar jest fajny, dialogi w filmach są naprawdę bardzo wyraźne, odsłuch muzyczny też w miarę daje radę, podoba mi się opcja Chromcast, dzięki czemu mogę bez załączania tv odpalić z telefonu Tidala i bez problemu słuchać muzykę, a nie korzystać z YT w TV i ciągle klikać pomiń reklamę...  Nasłuchałem się również marketingowego bełkotu o dolby atmos. Mój telewizor "wspiera" dolbys atmos, tak jak soundbar. Z czego okazuje się że oba urządzenia nie mają wejścia eARC, zatem występuje tylko dzwięk DD+ i gra to jak gra, coś tam pierdzi. Nie czuję również aby głośniki boczne soundbara odbijały od ścian dźwięk aby poczuć ten dźwięk przestrzenny. Zatem dochodząc do setna, w najbliższym tygodniu planuje oddać soundbar i pomyśleć co dalej..

Budżet nie jest za duży - 2-3 tyś. Biorę pod uwagę także sprzęt używany. Początkowo planuję zakupić amplituner, oraz dwa głośniki przednie boczne i środkowy plus subwoofer. Za mniej więcej dwa lata planujemy remont i wtedy mógłbym rozbudować instalację o tył plus nawet pomyśleć o głośnikach sufitowych. Szukam sprzętu który na starcie działałby w formacie 3.1 a następnie za jakiś czas rozwinąć do 5.1 albo i więcej. 

Póki co upatrzyłem taki zestaw:

Taga harmony tav-606 - widziałem że można zakupić same kolumny, zestaw z głośnikiem centralnym, a także z surroundem. 

Magnat sub 302a

Yamaha RX-V485

 

Proszę o informację czy taki zestaw miałby sens póki co, lub co innego jesteście w stanie polecić :)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie. 

Udało mi się dostać w dobrej cenie 1.5 roczny amplituner Yamaha rx-v 483. Do tego we wtorek przyjadą głośniki Taga tav harmony 606 a w niedalekiej przyszłości sub mangnat 302a. Mam do Was natomiast prośbę/pytanie o okablowanie. Jakie kable zakupić do podłączenia kolumn z amplitunerem?

Do suba dostanę gratis kabel Oehlbach Easy-Connect. Czy taki kabel jest ok czy szukać czegoś innego?

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...