Skocz do zawartości
pirlo81

Słuchawki zamknięte ok. 1000zł do Yamaha r-n602

Recommended Posts

Nie słyszałem żadnego z nich, z opisów to w SAP siedzi Texas Instruments TPA6120A2. Dla SMSL SAP-8 nie mogę nigdzie znaleźć co tam zaimplementowali. 

Mocowo SMSL SAP-9 podaje takie parametry.

Moc dla złącza niezbalansowanego (pomiar dla THD + N = 0.1%):

32 ohm: 175 mW

64ohm: 130mW

150 ohm: 78mW

300 ohm: 45 mW

Moc dla złącza zbalansowanego (pomiar dla THD + N = 0.1%):

32ohm: 373mW

64ohm: 342mW

150 ohm: 245 mW

300 ohm: 155 mW

Dla SAP-8

Moc wyjściowa:( @1%THD + N)

32Ω            710mW

64Ω            660mW

150Ω          320mW

300Ω           160mW

Na MP3Store cena dla obu to 549,00 zł.

No właśnie o te moce chodzi,a nie bardzo się na tym znam. 

W praktyce/teorii który z nich będzie lepiej współgrał z AKG k702? 

SMSL SAP-9 wygląda na dobry dla tych którzy mają słuchawki z kablami zakończonymi złączem symetrycznym.

Musiał byś swoje do niego przerobić :) .

Witam wszystkich, tzw potrzeba skłoniła mnie do zadania pytania na temat "najsłuszniejszych" słuchawek do Korg dac 100m. Zdołałem przebrnąć prze wiele wątków ale takie moje "szczęście", że nie trafiłem na właściwe podpowiedzi.

Proszę szczególnie MobyDick"a ponieważ dzięki a może przez niego jestem w posiadaniu w/w Korga, czego zresztą nie żałuję. Na pewno nie sprowadzę dedykowanych Phonon SMB-02, raz, że nie jest tanio, dwa nie chcę aż tyle wydawać ponieważ skąpy jestem! ale to nie znaczy że ma być za friko. Dobry sprzęt musi kosztować nie zależnie co by to nie było. Interesuje mnie Sony mdr-1am2 tylko długość kabla jest bez sensu, czyli należało by postarać sie o przedłużacz. W grę wchodzą słuchawki innych producentów, których jest bez liku, co niestety utrudnia wybór. Czy przy wyborze konkretnych słuchawek kierować się impedancją 40 Ohm jak w przypadku Phonon SMB-02 lub oscylować wokół czy nie brać tego pod uwagę? Słuchawki mają też "grać" ze sprzętem stacjonarnym Quad 606. Pytanie czy będzie można dobrać coś uniwersalnego pod te dwa sprzęty?

Myślę że nie warto ryzykować ze słuchawkami o wysokiej impedancji i tych które mają niska skuteczność, bo będzie to grało po prostu cicho. Niską impedancję mają najczęściej własnie słuchawki które są w dużej mierze przewidziane do sprzętu przenośnego. Mogą być nimi telefony, DAP-y i układy dźwiękowe do komputera pod USB i te wbudowane w nie. Takie coś jest zwykle w zasięgu ręki i wtedy najpraktyczniejszy jest przewód długości około 125 cm. Dlatego takie słuchawki często wyposaża się w krótkie przewody. Z zasady krótszy przewód jest lepszy jeśli chodzi o dźwięk od dłuższego. Właśnie z tego powodu Sony mdr-1am2 wyposaża się w krótkie przewody, jeden z nich nie nadaje się do telefonów, tylko właśnie do przenośnych dobrych grajków z wyjściem symetrycznym lub tego typu wzmacniacza słuchawkowego. A ten Korg również zalicza się do urządzeń które powinno być w zasięgu reki. Gdy jest potrzeba przebywania dalej na przewodzie, od tego są własnie przedłużacze :) . A słuchawki dobrze by było dobrać pod własny gust.