Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju z kuchnią 28m2


genNighty

Recommended Posts

Cześć,

Jestem w trakcie przygotowań do remontu i pomyślałem, że warto w końcu będzie zainwestować w normalny sprzęt audio, a nie tylko polegać na pierdziawkach w TV czy soundbarze. Plus, będę mógł łatwo zrobić przygotowania pod odpowiednią infrastrukturę kablową.

Tak jak w temacie, pokój razem z kuchnią ma 28m2, a rozkład taki jak na poniższych wizualizacjach.

Do czego audio? Do tej pory przeważały seriale na Netflix i HBO, muzyki słuchałem rzadko, bo w komputerze miałem lepsze głośniki, ale po zorganizowaniu sprzętu, muzyka przeniosłaby się do salonu. Jaka muzyka? Rock i metal. Tak w 98% czasu. Sporadycznie PS4, gdy na horyzoncie pojawia się jakaś gra warta uwagi.

Budżet, jako że remont, jest raczej skromy, bo chciałbym zamknąć się w 3k, ale i tak przesiadka z tego co mam (czyli nic :D) będzie dla mnie zauważalna. Nie mam problemu z używkami.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

salon_rtv.thumb.jpg.9699c1cbbd6ab04539ca70a8d678cf13.jpg
 

salon2.thumb.png.81e4f0218dfa4c93f1d785baed7fcffb.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Szafka powinna być tak jak piszą koledzy krótsza, ponieważ gdzieś muszą stanąć kolumny. Widziałbym 2 rozwiązania:

1. Klasyczny zestaw stereo taki jak Yamaha RN602 + Heco Victa 702. Yamaha posiada wejścia optyczne więc bez problemu podłączysz TV, dodatkowo masz na pokładzie tuner FM czy dostęp do opcji sieciowych ( TIDAL czy Spotify).
2. Monitory aktywne. Jeśli nie możesz skrócić szafki bądź nie chcesz kolumn podłogowych, kabli itp. To postaw na Klipsch the Sixes, które świetnie sprawdzą się do Twoich zastosowań. W przyszłości, jeśli tylko uznasz, że basu jest za mało to będziesz mógł bez problemu podłączyć subwoofer. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak. Szafka do zmiany. Ani to ładne ani praktyczne. Monitory będą za małe w tym pomieszczeniu.

Chcesz sprzęt nowy to Pioneer A40 + Heco victa 702

Ewentualnie sieciowy Yamaha RN 602 + wspomniane kolumny.

Chyba że coś z używanego?

 

Za ładne to wiem, że nie jest, ale taką zmianę ciężko by mi było przeforsować z narzeczoną - ciągle jej mało miejsca na przechowywanie :D 
Musiałbym spróbować inaczej rozplanować meble, żeby nie było krzyku, ale spróbuję coś przearanżować :)

Używki jak najbardziej wchodzą w grę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, genNighty napisał:

Za ładne to wiem, że nie jest, ale taką zmianę ciężko by mi było przeforsować z narzeczoną

Optymalna długość szafki RTV to 140 cm ponieważ mieszczą się obok siebie z lekkim luzem trzy " klocki" o standardowej szerokości 43,5 cm. Masz wówczas sprzęty na blacie szafki , zapewnioną odpowiednią wentylację i swobodny dostęp .Głębokość 50 cm. byś mógł spokojnie zmieścić wtyki kabli. Możesz powiedzieć narzeczonej , że szafka będzie krótsza , bo za resztę kasy przeznaczonej na tą długą pójdziecie na romantyczna kolacje , lub coś w tym stylu. :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja dorzucę swoje trzy grosze. Zauważyłem że "doradzający" tutaj w ogóle nie zwracają uwagi nad estetyką pomieszczenia. Ludzie to ma stać w salonie więc to musi też być ładne. Projekt masz fajnie zrobiony i wcale nie rezygnuj z takiej długiej szafki bo to dobrze wygląda. Kolumny podłogowe w ogóle by tutaj nie pasowały.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavelm6 Chłopie , pomyliłeś fora , to nie " Deccoria " .  ' Dom i Wnętrze " , " Living Room" , My tu piszemy o dźwięku , i guzik nas obchodzi , że trendy są szafki pseudo RTV ,do których żaden normalny wzmacniacz nie wejdzie , a jak już uda się wcisnąć to się po pół roku ugotuje. Założyciel wątku ma 28 m2 i by to nagłośnić potrzebne są podłogówki lub duże monitory , Jak walnie sobie kolega taką szafeczkę to dopiero stworzy się problem , bo nie będzie gdzie postawić kolumn , chyba , że ja o czymś nie wiem i masz jakiś inny pomysł to proszę się nim podziel. Już w kilku wątkach ludziska dobierali sprzęt do szafki i nie kończy się to dobrze  Każda sugestia jest cenna więc pisz śmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że tutaj wielu z was za super dźwięk by się pokroiło, ale myślę że znajdą się i tacy którym zależy żeby to też wyglądało. Autor przesiada się z głośników z tv więc co by nie kupił i tak będzie dużo lepiej. Czy jedynym wyjściem jest zakup głośników na pół salonu? sąsiedzi też pewnie będą zachwyceni;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego , że nie ważne z czego ktoś się przesiada , wydaje swoje pieniądze , a naszą rolą jest w miarę swojej wiedzy podpowiedzieć najbardziej optymalne rozwiązanie. @genNighty jest i tak w tej komfortowej sytuacji , że z tego co pisze jest na etapie aranżowania wnętrza i pewne zmiany może jeszcze wprowadzić. Jak postawi pod TV tak długi mebel to co najwyżej będzie mógł postawić małe monitorki , bo wszystko inne albo zajmie przestrzeń przed szafką albo zaburzy komunikację po lewej stronie co jest nie do przyjęcia i całkiem nie potrzebne.

14 minut temu, pavelm6 napisał:

Czy jedynym wyjściem jest zakup głośników na pół salonu? sąsiedzi też pewnie będą zachwyceni;) 

Mylisz pojęcia , tutaj walka nie toczy się o poziom głośności powodujący obsypywanie tynku ze ścian , tylko wręcz przeciwnie. Głośno zagra każda kolumna nawet monitor , tylko co się zadzieje jak zejdziemy na poziom np. 60 50 , 40 dB ? Bas zniknie , w takim pomieszczeniu mały głośnik niskotonowy nie ma szans wytworzyć właściwego ciśnienia akustycznego. Przy głośnym słuchaniu z kolei jesteśmy narażeni na przestery , bo trzeba rozkręcić gałkę wzmacniacza by uzyskać satysfakcjonujący poziom dźwięku. 

A , i nie muszą to być kolumny na pół salonu , wystarczą mniejsze podłogówki ,ale muszą być dobrze ustawione , by nie wywalić kasy jakakolwiek by nie była w błoto, a na to potrzebne jest miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek4446 Wiem o co Ci chodzi i masz rację z tym dźwiękiem, ale czy jedynym wyjściem są podłogówki? co w sytuacji jak nie ma gdzie ich postawić (z różnych powodów)?

A tak od siebie pytanie co lepiej mniejsze podłogówki czy mały wzmacniacz (smsl czy topping) monitory i sub? muzyka/Tv - 60/40

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma gdzie postawić , a nie chcemy nic zmieniać to sprawa jest jasna. A tak wracając do małych monitorów w dużych pomieszczeniach to z ustawieniem, o ile nie stoją na standach jest większy problem niż z kolumnami podłogowymi :) Bo tak , z góry wiadomo , że będziemy mieli wykastrowane pasmo na basie  i trzeba nabyć subwoofer , który do muzyki tani nie jest, a jak kupimy tańszy kinowy, to z kolei bas będzie się średnio łączył z resztą pasma, bo będzie ospały / wiem z autopsji :) /. Następna sprawa to ustawienie subwoofera , które nie jest łatwe , bo niskie pasma w pomieszczeniach użytkowych bez adaptacji akustycznej sprawiają mnóstwo kłopotu i najczęściej sub gra najlepiej tam gdzie mamy akurat ciąg komunikacyjny :) Ustawienie monitorów na szafce / małych , bo duże wizualnie wyglądają kiepsko / też nastręcza problemy , bo powinniśmy w zasadzie mieć wysokotonowy na wysokości uszu a przy modnych niziutkich szafkach ta sztuka się nie udaje , podniesienie monitorów to z kolei estetyka , bo wygląda to dziwnie.

Pytam więc po co stwarzać sobie problemy meblem , czy nie lepiej mieć fajną oazę relaksu ,niż patrzeć na szafkę którą ma 99% sąsiadów , bo paru facetów / i Pań/ architektów się umówiło , że taki nurt będzie w tym roku obowiązywał ? :)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taaak ale kobieta powie że "Ty sobie kupujesz sprzęt a ona nic innego nie chciała tylko taką szafkę długą" to i tak nic nie ugrasz;) Czyli generalnie wzmacniacz + głośniki podstawkowe ustawione na szafce nie zagrają (słuchałem ostatnio dali oberon 3 i polk s20 i się zawiodłem)  a kupowanie wzmak+monitory+sub nie ma żadnego sensu tym bardziej finansowego (bo to już ładnych kilka tysięcy wychodzi). Z mojej strony to już zostaje mi chyba zakup głośników komputerowych z subem (edifier 350) i za 1200zł mam chyba problem z głowy. Chciałem fajny zestaw stereo na szafkę pod tv ale widzę że to chyba niemożliwe bez kolumn podłogowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprojektowałem trochę układ szafek, skróciłem dolną, żeby spokojnie dwie kolumny weszły, i na razie jest wstępna akceptacja pod tytułem "Nie jest źle" :D
 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Musisz walczyć teraz. Bo tak to wejdzie ci na głowę i nic nie będziesz mieć.

Jesli może być używane a budżet nie jest z gumy i 3k to maks co możesz wydać to polecam szukać takiego sprzetu. Skąd jesteś? Masz jakiś komis pod ręką?


Za używkami będę mógł się porozglądać, jestem z Warszawy, więc jakiś komis pod ręką na pewno się znajdzie :)

Od razu dodam, że pewnie w przyszłości, pierwszym zakupem byłby dodatkowo odtwarzacz CD, bo mamy sporo płyt i moglibyśmy to w końcu wykorzystać, a nie tylko polegać na serwisach steamingowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o mój metraż chodzi bo się podpiąłem do autora;) W tej chwili ok 30m (salon z kuchnią) ale będę się za 2 lata przeprowadzał do domu to te głośniki poszłyby do pokoju ok 15m a do salonu pewnie dam podłogówki (ok 45m). Już miałem plan że kupię Smsl AD18 i do tego coś (ładnego żeby nie było;) na szafkę - Q Acoustics, dali, polki... ale jak słuchałem ostatnio tych głośników to stwierdziłem że kompletnie nie ma to sensu, basu zero. Może jak damy głośno to jest lepiej ale przy średniej głośności cienko, a do filmów w ogóle by się to nie nadawało. Dodawanie suba do tego nie ma sensu finansowego bo wtedy taki zestaw wychodzi ok 4tys. a i tak nie wiem jak to zagra. Dlatego już się chyba poddaje i kupie edifiera, opinie ma bardzo dobre, pod tv, laptopa, telefon, ps4 mogę podpiąć i z bańki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...