Skocz do zawartości

salon 60m2 - yamaha 602/803 - prosba o dobór kolumn


kufel10

Recommended Posts

3 godziny temu, kufel10 napisał:

Koledzy jeszcze jedna sprawa. Nie udaje mi się połączyć z musiccast. Natomiast nowa szafka pod tv uniemożliwia postawienie całkowite anteny w 803d. Antenka od poziomu postawiona zaledwie na 30 stopni i mamy deskę. Czy antenka musi stać na 90 stopni od poziomu?

U mnie antena jest w poziomie i sygnał wifi na amplitunerze jest na max. Wszystko zależy od rutera jaki posiadasz no i w jakim miejscu jest umiejscowiony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartosz Szumny napisał:

U mnie antena jest w poziomie i sygnał wifi na amplitunerze jest na max. Wszystko zależy od rutera jaki posiadasz no i w jakim miejscu jest umiejscowiony. 

Dziękuję za info, router jest 10cm nad amplitunerem, a krotce przestawię go 3m dalej, bez ścian. Właczam CONNECT, uruchamiam apke, po 5tym razie załapie, kółko się zakręci (długo) do końca, amplituner z niecierpliwości wyłączy CONNECT i tel nie jest połaczony. Co robię nie tak? Tel to nowa nokia, router starszy tp link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam taki zestaw. Wystarczy aby antenka była wkręcona. Yamaha ma moduły sieciowe dobrej jakości i stabilności. U mnie np. bluetooth i wifi działa przez strop domu. Problemem jest router ew ustawienia sieci 803d. W menu jest wireless i wireless direct, a to roznica. Na początek skoro są blisko siebie podłącz Yamahę i router kablem LAN. W menu sieci ustaw na WIRED. Sprawdź czy można sparować w musiccast. Np. Bez parowania z tel. radio internetowe powinno działać. 

Czy podlaczaleś mikrofon i uruchomiłeś YPAO? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YPAO nie jest zrobione bo jeszcze nie mam kabli.

Zmieniałem ustawienia wg instrukcji nie łaczy się. Tzn 803 ma symbol antenki i jest połaczona z routerem, jak sądzę, ale apka z telefonu z 803 już się nie łaczy.

Dodatkowo DAB z anteną na ścianie nic nie zbiera.

-------------------

Panowie doradźcie co kupić do stówki, potrzebuję max 2x2m :

1)Oehlbach 1008 / 1048 po 15zł/mb

2) Norstone Classic White W250 po 15zł/mb

3) a moze takie srebrne o dobrej opinii https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-srebrny-silver-in-akustik-2x2-5mm-7148130783

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2020 o 07:35, KrzysiekSJK napisał:

Dołączę się do tematu  szukamy coś do 7 tyś głośniki + wzmacniacz  , na salon  25m2 + 15m2

W euro agd Heco aurora 1000 +  Yamaha RN803d  wychodzi   6444 dobra cena za ten zestaw ?


 

Napisz do nas będzie lepiej.

 

5 godzin temu, kufel10 napisał:

YPAO nie jest zrobione bo jeszcze nie mam kabli.

Zmieniałem ustawienia wg instrukcji nie łaczy się. Tzn 803 ma symbol antenki i jest połaczona z routerem, jak sądzę, ale apka z telefonu z 803 już się nie łaczy.

Dodatkowo DAB z anteną na ścianie nic nie zbiera.

To skąd wiesz że gra płasko 😒

Bo taka konfiguracja jest daleka od grania płasko. 

Albo to kwestia wygrania sprzętu albo co bardziej prawdopodobne akustyki pomieszczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

To skąd wiesz że gra płasko 😒

Z odsłuchów ;) Za mało góry i dołu, ale mam nadzieje ze po wymianie kabli i wygrzaniu sytuacja ulegnie zmianie. W zasadzie nie wyobrażam sobie, aby było inaczej.

Możecie mi doradzić w sprawie kabelków głośnikowych? Jako 4) zastanawiam się jeszcze nad melodika MDC2250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

To są właśnie płaskie kable. Obcinające górę pasma i dół. Więc nie. Jak chcesz coś żywego to qed, chord clearway. 

A po co do tego zestawu żywy kabel? Chcesz się zmęczyć za jakiś czas? Ja szukałbym czegoś zrównoważonego i z dobrą kontrolą basu. Audioquest albo Wireword.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Miras23 napisał:

A po co do tego zestawu żywy kabel? Chcesz się zmęczyć za jakiś czas? Ja szukałbym czegoś zrównoważonego i z dobrą kontrolą basu. Audioquest albo Wireword.

?

Dnia 27.07.2020 o 13:24, kufel10 napisał:

Z odsłuchów ;) Za mało góry i dołu, ale mam nadzieje ze po wymianie kabli i wygrzaniu sytuacja ulegnie zmianie. W zasadzie nie wyobrażam sobie, aby było inaczej.

Wystarczy przeczytać post kolegi jakie ma oczekiwania.

😩

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...