Skocz do zawartości

Raspberry Pi3 i HifiBerry Dac+ PRO wzmacniacz i kolumny


Happyhardcore1

Recommended Posts

Witam!
Dostałem taki wzmacniacz: Harman Kardon HK 610 i kolumny Quadral Platin Phonologue E. Podłączyłem do tego moje Raspberry Pi3 z kartą HiFiBerry Dac+ PRO. Na malince mam zainstalowane Volumio, ale nie jestem zadowolony z jakości dźwięku, który wydobywa się z tego zestawu. Słucham plików flac, głównie trance i dance. Są bardzo słabe basy a sopranów aż za nadto. Oczywiście reguluję potencjometrami, ale dalej to nie to. Czy te kolumny są za słabe, ćzy HiFiBerry Dac+ Pro ma taki słaby, płaski dźwięk? Wszyscy w sieci zachwalają HIFIBerry, że niby tak świetnie gra. Nie jestem audiofilem - sprzęt ma po prostu fajnie grać i tyle, a to co słyszę u siebie fajnie nie gra. Nie wiem, czego to wina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Happyhardcore1 changed the title to Raspberry Pi3 i HifiBerry Dac+ PRO wzmacniacz i kolumny

To trochę dziwne , miałem tą nakładkę i źle nie było . Skoro masz Volumio , spróbuj posłuchać radia Paradise / flack/ , może coś jest nie tak z wejściami USB. Druga opcja to sprawdzenie z Botland nakładki Allo Boss DAC , obecnie gram na niej i u mnie się sprawdza. Jak coś jeszcze będzie nie tak to możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Początkowo myślałem, że problem leży po stronie wzmacniacza i te kolumny potrzebują coś mocniejszego i delikatnie ocieplonego ale wspomniałeś, że po podłączeniu dekodera i wyeliminowaniu z toru malinki jakość uległa poprawie. To jest bardzo dziwne, ponieważ malinka brzmi bardzo dobrze i nie można powiedzieć, że jest to płaskie brzmienie. Jak masz taką możliwość to podłącz malinkę do innego zestawu, u siebie czy u kolegi. Zobaczysz czy problem w Twoim przypadku faktycznie leży po stronie Maliny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac+ pro sam w sobie jest cieńki.Miałem go u siebie i grało dokładnie tak jak opisujesz.Odpadł przez ostrość górnych rejestrów.Nie jestem pewien czy zmiana zasilania coś pomoże,to budżetowa nakładka.

Moim zdaniem, Chromecast audio gra zdecydowanie lepiej.

Zainteresowałbym sie allo digione lub allo Boss dac z zasilaniem liniowym i izolatorem.

W Botland możesz śmiało testować do miesiąca,jak nie podejdzie to zwrócisz.Masz na to drugi miesiąc. Może być jednak problem z dostępnością.

Jednak jak wymagasz naprawdę wysokiej jakości dźwięku,to poluj na digione signature. To naprawdę świetna nakładka, może powodować opad szczeny przy odsłuchu.

Ups,teraz widzę że wzmak nie ma coaxiala, więc digione odpada.Alternatywą będzie jednak Boss Dac.Gra dociążonym dołem i gładszą górą.Jednak scena jest płytsza i mniej szczegółowa.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Skoro jest problem ze źródłem to proponuje jeszcze sprawdzic z cd i porownac do maliny i tv.

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Skoro jest problem ze źródłem to proponuje jeszcze sprawdzic z cd i porownac do maliny i tv.

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Skoro jest problem ze źródłem to proponuje jeszcze sprawdzic z cd i porownac do maliny i tv.

Wgrałem plik flac na malinę i gra spoko. Niestety, gdy tylko włączam flaca z pendriva, obojętnie do którego usb w malinie - efekt jest taki, jak opisywałem na początku. Spotify z Volumio też gra ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem plik flac na malinę i gra spoko. Niestety, gdy tylko włączam flaca z pendriva, obojętnie do którego usb w malinie - efekt jest taki, jak opisywałem na początku. Spotify z Volumio też gra ok.

Sprobuj tego powerbanks. Jaki masz zasilacz? Jaki "amperaż"? Ktora wersja rpi?
Jesli nie pomoze reinstalowalbym volumio.
Problem nie w nakladce tylko malina, zasilanie albo soft/system operacyjny imo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Spotify gra dobrze, wgrany na malinie plik tez a problem jest tylko z odczytem z USB? No to ja sie z tym nie spotkałem.

Spotkałem się że zasilacz był za słaby i w ogole nie można było odczytywać plików z USB. Ale no jakoś ciezko mi sobie to wyobrazić. Chromecast Audio nie ma USB, tu nie pomoże.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...