Skocz do zawartości

KD do monitorów focal aria 906 do filmów i koncertów


slawek268

Recommended Posts

Cześć. Posiadam cambrige cxa80 +cxn z focalami 906 do słuchania muzyki. Chciałbym dokupić zestaw do KD. Obecny zestaw jak najbardziej sprawdza się do słuchania muzyki, ale chciałbym oglądać filmy głownie netflix, HBO, na USB, mam też starszą yamahe BR ale ma tylko wejścia HDMI może w przyszłości i to bym zmienił mam kilka koncertów na BR. Pokój 17 m2 prostokąt na przeciw TV przy ścianie w odległości 3m kanapa. Budżet to ok. 6k, ale jeśli byłaby klasa wyżej może być i 8k. Focale chcę zostawić na fronty, jako subwoofer myślałem o rel t5 jako, że do stereo też by coś wniósł, ale czy warto czy odpuścić suba do stereo? Jako ampli może Marantz SR5014 ? Co na tył i środek ? Miałem kiedyś tagi 606 v3 z niszowym ampli yamahy 373, ale pozbyłem się ich nie spełniały oczekiwań pewnie za sprawą amplitunera, dziwne teraz czytam że są one często polecane. Co warto brać pod uwagę ? Oczywiście zestaw tylko pod filmy 90% i koncerty 10%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są polecane - w pewnym budżecie... takie absolutne minimum, żeby robić podchody do kina i raczej przewija się tam Yamaha serii 4.

Tego Cambridge'a nadal zostawiasz do stereo, a ampli z przeznaczeniem tylko i wyłącznie kinowym, czy tym ampli zamierzasz zastąpić obecny wzmacniacz?

Co do centralnego, przydałoby się, żeby był z tej samej serii co fronty, aby zachować spójność brzmienia. Przy surroundach niby takiego wymogu nie ma, ale moim zdaniem, jak jest możliwość, to również z serii frontów.

Co do sub'a - do stereo może Ci nie być potrzebny, ale w kinie, to najważniejsza kolumna - z resztą na równi z kolumną centralną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będę mógł po prostu puścić dodatkowe kable do frontów żeby nie przepinać ampli - wzmacniacz czy to będzie miało jakieś minusy ?

Tak, zestaw Cambridge'a zostawiam do stereo słucham dużo muzyki z cxn2 z tidala. Planuje kupić sub, środek tyły i amplituner tylko i wyłącznie do kina. Fronty mają też do kina zostać. 

Budżet sporo przekroczy jeśli byłby to zestaw też z focala, a jeszcze zostaje ampli i sub, ale jeśli nie będzie lepszej alternatywy jest to do rozpatrzenia. Amplituner z Cambridge odpada z uwagi na cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli półka Ci pozwala to zrób na kablach banany i po prostu przepinaj i temat z głowy.

Jeśli nie to beresford przełącznik miedzy źródłami i tez z głowy.

Yamaha 685 Ci wystarczy. Centralny i tyły weź do kompletu focala.

A sub lepiej REL ale model HT 1205. Jest bardziej uniwersalny. Bo i pod kino się nada świetnie i pod stereo.

Zapraszam po wyceny i wypożyczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Marantz SR5014 to bardzo dobry kierunek i mocny wzmacniacz, który poradzi sobie z Focalami. Głośnik centralny warto wybrać tej samej serii i postawić na Focala. Zachowasz spójny charakter brzmienia na froncie. Tylne głośniki możesz wybrać Kef Q150 czy Polk Audio S10e natomiast subwoofer polecam Klipsch R12SW lub klasę wyższy REL HT1205. 
Taga Harmony 606 to budżetowy zestaw i nie ma co porównywać z Focalami, Kefami czy Polk Audio. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Nie widzi mi się przepinanie kabli mimo, że mam banany. Można prosić o link do takiego urządzenia które zmienia KD-stereo we frontach ? Propozycje Q21 głośników na tyły są atrakcyjniejsze cenowo od tych focali - ponad 2 tyś taniej jak ma się to do jakości ? Podobnie z subem różnica między tańszą propozycją to też prawie 2 tyś. Razem to już 4k.

Czy warto kupić subwoofer który będzie też działał w stereo ? czy dużo wniesie do mojego systemu stereo ? Jeśli nie to może wybrać tylko pod kino sub.

Czym różnią się te ampli Yamaha 685 i Marantz SR5014 czy to ta sama klasa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek268, myślę że kolędzie nie chodziło o to, że Twój wzmacniacz to kiepski sprzęt a raczej o to, że nie da się go połączyć z amplitunerem AV, tak aby w prosty sposób korzystać z niego i w kinie i w stereo. Moim zdaniem masz dwa wyjścia - albo dzielnik napięcia (tak to się chyba nazywa) albo wymiana wzmacniacza. Jeśli nie potrzebujesz wzmacniacza, który w kinie może robić za końcówkę mocy i jesteś zadowolony z tego jak gra Twój system w stereo to uważam, że pierwsza droga jest ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażają mnie stwierdzenia że mam kiepski sprzęt itd. Nie lubię na forach nabijania postów pisząc odpowiedzi nic nie wnoszące do tematów i tyle.

Co do zestawu tak stereo zostawiam na 100 % jedynie fronty wykorzystam do KD. Jeszcze muszę się wiele do edukować stąd moje pytania. Z tego co piszą na stronie 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2463-cambridge-audio-cxa80

ma końcówkę mocy, ale co do dla mnie oznacza w tym przypadku nie wiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slawek268 napisał:

Z tego co piszą na stronie 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2463-cambridge-audio-cxa80

ma końcówkę mocy, ale co do dla mnie oznacza w tym przypadku nie wiem. 

Każda Integra ma końcówkę mocy 🙂. Co nie znaczy, że może jako końcówka mocy pracować. Masz fajny wzmacniacz, który kiedyś słuchałem właśnie z focalami (nie pamiętam modelu). Powtórzę jeszcze raz. Jeśli nie chcesz zmieniać wzmacniacza, kup dzielnik napięcia, który zdaje się ktoś tutaj już oprócz mnie polecał i problem z głowy. Ja co prawda stosuje rozwiązanie, w którym wzmak pracuje w kinie w trybie końcówki mocy ale nie jest to przecież wymóg. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

@seba3002

Ale co da dzielnik napięcia? nie rozumiem... dzielnik można użyć w amplitunerze który np nie ma wyjść pre out i tam podłączyć końcówkę.

 

Opcje są jak już pisałem

1. Przepinanie kabli.

2. Przełącznik kabli/wzmacniaczy osobiście nie lubię tej metody jest ona nie popularna a urządzeń do wyboru jest jak kot napłakał do tego są one marnej jakości, mase kabli.. zobacz w google wnętrze tego Beresford, lepiej zbudować samemu albo zlecić.

3. wyjść sygnałem pre out z ampli do wzmacniacz w jedno z wejść audio, wadą jest używanie podwójnej skali głosu czyli to że zawsze trzeba ją dostosować do momentu z kalibracji kina długo by gadać... ale da się niektórzy tka używają.

4. kupno wzmacniacz który ma main in / amp in z wygodnym przełączaniem.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jasiek88 napisał:

 

2. Przełącznik kabli/wzmacniaczy osobiście nie lubię tej metody jest ona nie popularna a urządzeń do wyboru jest jak kot napłakał do tego są one marnej jakości zobacz w google wnętrze tego Beresford, lepiej zbudować samemu albo zlecić.

 

O takie rozwiązanie mi właśnie chodziło. Napisałem, że być może użyłem złej nazwy 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałeś chyba odwrotnie

18 godzin temu, slawek268 napisał:

Proszę powiedzcie mi jakie minusy ma podłączenie z pre out ze wzmacniacza do amplitunera ?

jakie minusy ma podłączenie z pre out z amplitunera do wzmacniacza?

O to chodziło?

Jeśli tak to zyskujesz sieć i kalibrację.

Tracisz to że PRE w amplitunerach są po prostu przeciętnej klasy. Więc teoretycznie końcówka z wzmacniacza nie jest w pełni wykorzystywana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...