Skocz do zawartości

Uniwersalny zestaw do salonu 21m - do 2000 zł


Marek Urbanek

Recommended Posts

Przede wszystkim chciałem się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post. Miło mi do was dołączyć! :)

Szukam pierwszego zestawu stereo - raczej używanego (do tej pory muzyka głównie na słuchawkach, lub niskiej jakości głośnikach) do 2000 zł za kolumny + wzmacniacz (mogę troszeczkę nagiąć, maks 2500)

Pomieszczenie odsłuchowe to salon, który znajduje się w otwartej przestrzeni razem z jadalnią, kuchnią, klatką schodową. Powierzchnia samego salonu to około 21m^2 (jak na planie - tylko lewa część)

Zależy mi na uniwersalności zestawu - źródłami będzie TV (filmy, netflix) i "linuxowe granie" z komputera (pliki, spotify).
Muzyka jakiej przeważnie słucham to:  różne rodzaje elektronicznej, pop, rock, klasyczna.
Nie zależy mi tak bardzo na głośności jak na tym, żeby zestaw grał czysto, dynamicznie, w miarę zrównoważenie i miał dobry bas 

Dodatkowe wymaganie jest zależne od siły wyższej (żony) - kolumny muszą się ładnie prezentować - kolor okleiny od frontu około dębowy.

Z rzeczy nad którymi się zastanawiałem to czy dobrym wyborem byłyby kolumny Tannoy Mercury M3/M4 ? A może M2 by wystarczyło?

Ze wzmacniaczy zastanawiałem się nad PIONEER A-40AE-S - myślę, że mega wygodne byłoby korzystanie z pilota, szczególnie że wzmak będzie używany z tv z poziomu kanapy. Z używanych chyba ciężko będzie złapać coś z pilotem.

IMG_20200715_090417.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na wzmacniacz Pioneer A-40AE z kolumnami Pylon Audio Pearl 25. Trochę przekroczysz założony budżet, ale będziesz miał nowoczesny, bardzo dobry dźwiękowo system, dodatkowo fabrycznie nowy z gwarancją.

Jak masz taką opcję, zapraszam serdecznie do nas na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zdecdyowanie polecam Ci używany sprzęt. Lepiej dać trochę wiećej (i tak mniej niż nowy) z pewnego źródła jak komis audio i mieć wyższej klasy sprzęt.

Denon PMA 860 / Yamaha AX 900 / Marantz PM 80 + Klipsch F2, Dali 450 ewentualnie modele Blue / Mission M34 / Tannoy M4

No to sprzęt dwie klasy wyższy niż nowe w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Poczytałem i poszukałem sprzętów które poleciliście, a po przemyśleniu sprawy rzeczywiście bezpieczniej będzie jeżeli zdecyduje się na zestaw nowy, szczególnie że wybór używanych sprzętów jest dosyć niewielki i po wyszukiwaniu dziesiątek sprzętów nie było w pobliżu nic ciekawego.

Zestaw Pylon Audio Pearl 25 + Pioneer  A-40AE wydaje się być odpowiedni dla mnie, jednak jest dosyć mocno ponad założonym budżetem (ok. 2000).
Czy te kolumny sprawowałby się równie dobrze z poleconą Yamahą A-S301? W jakich aspektach może być różnica? 
Dodatkowo widzę, że łatwiej na rynku dostać Pioneer A-40AE-S - jaka jest różnica pomiędzy nim a Pioneer A-40AE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A-40AE-S jest koloru srebrnego. Z  Yamahą A-S301 możesz się spodziewać trochę uboższego basu i ogólnie twardszego brzmienia co z Pylon Audio Pearl 25 może się nawet sprawdzić. Musiał byś sam spróbować.

Osobiście wybrał bym inny sprzęt. Np. wzmacniacz SMSL Q5pro i kolumny Magnat Quantum 723 ( do puki jeszcze są w sklepach ). Nie jestem pewien czy Q5 pro będzie działał z Linuxem. Z Androidem i mobilnymi sprzętami bez standardowego systemu operacyjnego nie działa połączenie USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie i odpowiedzi :) - postanowiłem nie ryzykować i zaopatrzyłem się w Pioneer A-40AE + Pylon Audio Pearl 25

Z pierwszych dni jestem zadowolony i cieszę się, że zdecydowałem się na nowy sprzęt. Jedyny minus zestawu to mam wrażenie, że bas jest trochę "rozlany" - nie jest dokładny, precyzyjny i ostry. Póki co odtwarzam ze spotify przez telewizor z wyjściem optycznym, więc to może być przyczyna. Czy ww. Pioneer ma w miarę przyzwoity wbudowany DAC?

Aktualnie chciałbym puszczać muzykę z laptopa z windowsem lub linuxem (daphile). Nie mam wyjścia optycznego z laptopa, więc jak najlepiej połączyć laptopa ze wzmacniaczem, żeby uzyskać jak najwyższą jakość dźwięku?
DAC z wyjściem tylko RCA? DAC z wyjściem RCA + optycznym? czy może tylko USPtoSPDIF ? 

Czy macie jakieś propozycje konkretnych DACów do 500-600 zł? Ludzie chwalą Arcam rDac, ale używka na allegro 900 zł... zastanawiam się nad Cambridge Audio DacMagic 100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się w DACa Topping D10 i póki co jestem bardzo zadowolony, mam wrażenie że poprawił sie bas. W najbliższym czasie będę testował konfiguracje czy lepiej 
Komputer -> Topping D10 -> RCA -> wzmacniacz, czy
Komputer -> Topping D10 -> Optical -> wzmacniacz

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc w skompletowaniu bardzo fajnego zestawu! :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping D10 zawiera dobry interface USB. DAC-i które wymieniłeś wcześniej to starsze konstrukcje które wejścia USB maja gorszej jakości.  Dobrze że się sprawdził i to szczególnie w dziedzinie w której miałeś główny problem. Sam układ DAC-a który zawiera również mógł mieć na to wpływ ( jeśli nie decydujący ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...