Skocz do zawartości

Ustawienie kolumn w 14m2


Radek2107

Recommended Posts

Dobrze by jeszcze doprecyzować co rozumiesz przez niski bas, ale w tak małym pokoju to raczej go nie będzie po prostu. Pierwszy mod pomieszczenia wypadnie ok 40 paru Hz, ludzie zazwyczaj nazywają "niskim basem" ten zakres 20-50 Hz... a u Ciebie większości nie będzie ze względu na ograniczenia fizyczne. Zresztą kolumny pewnie też już mają niezły spadek w tym zakresie, można by próbować na siłę subem... ale moim zdaniem się nie uda za bardzo. Ewentualnie - dosuń kolumny maksymalnie do ściany, punkt odsłuchowy dosuń do drugiej i sprawdź czy będzie. Może być, ale pewnie spieprzy się cała reszta :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

Dobrze by jeszcze doprecyzować co rozumiesz przez niski bas, ale w tak małym pokoju to raczej go nie będzie po prostu. Pierwszy mod pomieszczenia wypadnie ok 40 paru Hz, ludzie zazwyczaj nazywają "niskim basem" ten zakres 20-50 Hz... a u Ciebie większości nie będzie ze względu na ograniczenia fizyczne. Zresztą kolumny pewnie też już mają niezły spadek w tym zakresie, można by próbować na siłę subem... ale moim zdaniem się nie uda za bardzo. Ewentualnie - dosuń kolumny maksymalnie do ściany, punkt odsłuchowy dosuń do drugiej i sprawdź czy będzie. Może być, ale pewnie spieprzy się cała reszta :D 

U mnie niski bass to jest między 27-30Hz. Nie musi mi flaków przesuwać haha :D

 

Znaczy się w innym pokoju jak je świeżo kupiłem to naprawdę miło trzęsło, 2x BR robi jednak swoje. 

 

No pokój niestety średni.. W rogu z komody / szafki, zwał jak zwał, wstawiłem grube poduszki żeby coś w tym rogu było, lepiej to niż pusty róg. 

 

Jak dostawie bliżej ściany to słyszę jak regips pracuje, słychać aluminium haha a suba nie będę dokładał bo by musiał mieć max 20cm woofer, bo w tym pokoju powyżej 20cm nie gra, dusi się. 

 

Dziękuję Bartku za tak szybką odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...