Skocz do zawartości

[Salon] zestaw Stereo do ~8 tys.


tokens

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów :)

Jest to mój pierwszy post na forum bo przyszedł czas żeby zapytać kogoś kto się zna na rzeczy.

Sprzęt:

Zestaw stereo do ceny ~8 tys zl mniej więcej. Poczytałem forum i po wstępnej selekcji jako początkujący wyselekcjonowałem takie pomysły:

1. Amplituner stereo Onkyo tx 8390 + kolumny podłogowe ( nie wiem jakie)

2. Wzmacniacz Denon PMA-800NE + Streamer Denon DNP-800NE + kolumny

3. Wzmacniacz Onkyo A-9150B + Streamer

Wymagania:

Salon 20m2 w kształcie prostokąta ze ściana cala na TV plus sprzęt audio.

Sprzęt ma grac cieplo/czysto/naturalnie z miękkim soczystym basem i wyraźnym wokalem i górą. Surowe brzmienie np. Yamahy nie odpowiada mi.

Muzyka jaka słucham to: rock, pop, instrumentalna i inne gatunki.

Muzyka jakiej nie słucham to: rap, hip hop, techno, elektroniczna i pochodne.

Źródło muzyki to: Spotify no i TuneIn radyjko najczęściej wiec tylko streaming.

Fajnie jest mieć funkcje jakie maja Amplitunery sieciowe plus żeby mi się włączał sprzęt po włączeniu telewizora bez używania 3 pilotów do TV, C+, Audio itp. Mam stacje dokująca do laptopa po HDMI tez plus PS4 wiec fajnie by było to pospinać wszystko do jednego klocka chyba ze będzie szok jakościowy na korzyść samego wzmaka to zrezygnuje z amplitunera.

Wstępnie odrzuciłem ampli Yamahy 803 i Denon'a DRA 800. Marantza stylistyka jakos nie trafia do mnie.

Pionieer wzmacniacz A40 ma defekt fabryczny w postaci nie oryginalnych potencjometrów (filmik na YT Reduktora Szumu)wiec tez nie chce się pakować i czekać kiedy zaczyna się problemy i będę musiał nowy sprzęt lutować.

Podoba mi się brzmienie Onkyo, Denon, Marantz innych nie miałem okazji posłuchać.

Zaznaczam ze nie jestem audiofilem i daleko mi do płacenia marzy audiofilskiej i kupowania kabli za 15 tys zl.

Kolumny... tutaj już poziom trudności wzrasta i ciężko mi coś dopasować chociaż nawet zrobić jakaś selekcje żeby później ich odsłuchać było by fajnie mieć jakaś listę za czym się rozglądać.

 

Mam nadzieje ze pomożecie początkującemu :)

 

Edytowano przez tokens
dodatkowe info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie masz dwie drogi.

Albo amplituner stereo dobrej klasy jak Onkyo 8390 albo Yamaha RN 803. Dlaczego ją odrzuciłeś?

Albo wzmacniacz ale bez playera zewnętrznego. Dasz za niego po prostu za duzo. Za mało zostanie na kolumny. Wówczas przy takim wyborze trzeba się posiłkowac tańszym rozwiązaniem jak Malina, Yamaha WXAD 10 czy iEAST M30PRO.

W przypadku amplitunera masz jak powiedziałem dwa topowe : Onkyo 8390 , Yamaha 803. Ten drugi gra jaśniej. Ma kalibracje. Onkyo gra gęściej i równiej.

W przypadku wzmacniaczy dobre opcje to Cambridge CXA61 , Cyrus ONE , Magnat MR 780 , czy kombo Marantz PM 7000N

Co do kolumn to tu wybór jest szerzy. No musisz czegoś odsłuchać.

Bo w 20m może Ci się spodobać zarówno tańsze Heco aurora 700 jak i droższe a mniejsze ELAC Carina 243.4. Po środku jest także mnóstwo wyboru.

Zapraszam do nas na odsłuch albo po możliwość wypożyczenia sprzetu do domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Najlepszym rozwiązaniem pod względem jakości brzmienia będzie wzmacniacz stereo + streamer. Amplituner taki jak Onkyo 8390 to wygodne rozwiązanie, mamy wszystko w jednej obudowie ale jednak brzmieniowo będzie zdecydowanie niżej niż klasyczny wzmacniacz. 
Denon PMA800ne + DNP800NE + Heco Aurora 700 to dobre zestawienie, które powinno przypaść Ci do gustu. Brzmienie muzykalne z dobrą podstawą basową i łagodną górą. 
Magnat MR780 w połączeniu z Pylon Audio Ruby 25 MK II to drugi zestaw, który warto odsłuchać. W tym przypadku uzyskasz lepszą dynamikę i szybsz, bardziej zróżnicowany bas. 
Audiolab 6000a + Audiolab 6000n + Heco Aurora 700. W tym przypadku stawiasz na muzykalność i przestrzenność dźwięku. Alternatywą dla Aurory mogą być System Audio Saxo 40, które zagrają soczystą średnicą i szczegółową górą. Nie będzie aż tak dużo basu jak w Heco ale nie można powiedzieć, że go brakuje. Tam gdzie powinien być tam jest. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bardzo sensowne odpowiedzi.

Im więcej czytam tym bardziej jestem zmieszany co mam kupić topowy stereo amp czy wzmaka + streamer ewentualnie narazie Sony XH90 Android TV robiłby za źródło dźwięku po kablu optycznym.

Zaleta np tego Onkyo jest integracja z Home Assistant (inteligenty dom).

Z wad moge wymienic ze taki sprzet sie szybko starzeje a chcialbym cos kupic na kolejne 10 lat minimum wiec bardzo dobry wzmak ma duzy plus bo i za 20 lat bedzie dobrze gral a systemy stremingu sie zmieniaja i pozniej nic nie bedzie obslugiwane i sie skonczy na puszczaniu zrodla z czego innego. Mam racje ?

Jest mozliwosc wybudzania wzmaka jakims wejscie Remote control po wlaczeniu telewizora ?

Dodam ze mieszkam w UK i bede w PL za miesiac w okolicach Krakowa/Katowice i Łodzi wiec moge podjechac i ewentualnie kupic z wysylka do UK jak zrobimy tansza cene niz ta co jest w UK.

 

Ze wzmacniaczy moje typy to:

1. Denon PMA-1600NE ( nie wiem czy warto - przyrost jakości do tych poniżej z kolumnami np Heco aurora 700).

2. Cambridge CXA61 (brak regulacji barwy tonów dla mnie jest ciężki do zaakceptowania)

3. Denon PMA-800NE (faworyt)

4. Onkyo A-9150B (warty uwagi vs Denon 800NE ?)

 

Nie ukrywam ze estetyka jest dla mnie istotna i musi to jakoś wyglądać. Budżetu nie mam ustalonego ale nie mam zamiaru domu sprzedać żeby kupić audio :)

 

Edytowano przez tokens
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PMA 800 totalnie nie pasuje do Aurora 700. To dwukrotnie droższy model PMA 720AE z dodanymi złączami. Jest za drogi na to jak gra.

TV jako playera nie używaj. Bo to najgorsze możliwe źródło. Malina czy WXAD 10 od Yamahy zagra lepiej.

Uwierz że wielu naszych klientów podłączyło lepsze wzmacniacze do Aurora 700, to w nawiązaniu do Twojego pytania czy 1600NE nie jest przerostem formy. Nie, nie jest. Posłuchaj vs 800 zobaczysz o czym mowie.

Zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do wniosku ze wieszkosc mniej mi znanych firm jak Atoll, Rotel, audiolab i reszta ich wyglad nie powala i poprostu nie podobaja mi sie chociaz pewnie graja super ale niestety oko tez musza cieszyc.

W moj gust to klasyczny wyglad troche retro design jak:

Onkyo 9150

Denon PMA 800NE / 1600NE

Pioneer A40

Myslalem zeby moze kupic jeden z powyższych plus za resztę kasy kolumny tak za 6-7tys i ewentualnie pozniej jak bedzie kasa kupic wzmaka takiego jak:

Denon 1600NE

Pioneer A70 lub cos innego.

 

Cena Denon PMA 800NE w UK (richer sounds) to 1750zl (nowy) wiec sprzedaż później wchodzi w grę i przesiadka na klasę wyżej bo wszystkiego na raz nie jestem w stanie kupic.

Problem jest taki ze wizualnie 80% wzmakow nie podoba mi sie! Cabmridge jest OK ale nie ma regulacji barwy dzwieku.

Ehh tak to jest jak sie oczami kupuje no ale musi sie podobac i tego nie zmienie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ponownie za odpowiedzi.

Padło na Denon PMA-1600NE - wizualnie dla mnie 10/10. Malo recenzji na jego temat. jak sie prezentuje na tle konkurencji w tej samej cenie ?

Wstępnie wyselekcjonowałem kolumny po godzinach kopania na forum i na S4home fejsie:

 

Heco Celan GT

HECO AURORA 700/1000

KEF Q750

ELAC U5 FS

Klipsch RP6000F

Klipsch Reference Premiere RP-250F

 

Nie ukrywam ze zależy mi na nisko schodzącym mięsistym basie.

Ma ktoś takie zestawy do odsłuchu z branży z Gliwic/Katowic/Krakowa w kierunku Włocławka/Toruń/Płock ?

Edytowano przez tokens
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

ja na Twoim miejscu bym wpierw odsłuchał, gdyż różnice są dosyć duże. Uważaj też na wstawienie zbyt dużych kolumn do 20mkw, gdyż efekt będzie zupełnie odmienny od oczekiwanego i dudniący bas będzie Cię po prostu męczył. Zakładając budżet ~8000 zł możesz wybrać zintegrowaną elektronikę w postaci amplitunera stereo ( Onkyo TX-8390 czy Yamaha RN-803 ) i lepszych kolumn, na przykład Fyne Audio F501 czy też Audio Physic Classic 5. Możesz też wybrać opcję dzieloną ( osobno wzmacniacz i streamer ) ale wtedy zdecydowanie mniej zostanie na kolumny. Moim zdaniem ciekawą opcją może być również Cyrus One Cast z wspomnianymi tu Heco Aurora 700 lub Q-Acoustics 3050i. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

ja na Twoim miejscu bym wpierw odsłuchał, gdyż różnice są dosyć duże. Uważaj też na wstawienie zbyt dużych kolumn do 20mkw, gdyż efekt będzie zupełnie odmienny od oczekiwanego i dudniący bas będzie Cię po prostu męczył. Zakładając budżet ~8000 zł możesz wybrać zintegrowaną elektronikę w postaci amplitunera stereo ( Onkyo TX-8390 czy Yamaha RN-803 ) i lepszych kolumn, na przykład Fyne Audio F501 czy też Audio Physic Classic 5. Możesz też wybrać opcję dzieloną ( osobno wzmacniacz i streamer ) ale wtedy zdecydowanie mniej zostanie na kolumny. Moim zdaniem ciekawą opcją może być również Cyrus One Cast z wspomnianymi tu Heco Aurora 700 lub Q-Acoustics 3050i. 

Pozdrawiam,

Michał

Dziekie za sugestie, wezme pod uwage Fyne Audio F501. Zdecydowalem sie wrocic do punktu wyjscia czyli wzmak z funkcjami sieciowymi i chyba Yamaha 803 bedzie tu najlepszym rozwiazaniem.

Nie przepadam za Brytyjskim wykonaniem wzmacniaczy z wyjatkiem Cambridge a Cyrusy wygladaja jak CB radio :) Moim zdaniem japonski sprzet jest lepiej wykonany i wizualnie ladniejszy ale wiadomo ze w audio to jest najmniej istotne bo to ma grac (dla mnie musi jeszcze wygladac).

Bede w S4Home w sierpniu na odsluchu wiec prosze o sugestie co do kolumn bo chce juz kupic i miec to z glowy.

Moj obecny wybor po zebraniu informacji z forum jest takie (zaznaczam ze nisko schodzacy bass to priorytet):

1. Kef Q950/750

2.Heco Aurora 700/100

3.Fyne Audio F501

 

Mile widziane sugestie :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,moja propozycja to cxa80 z korekcja tonow,jeszcze mozna dostac ,ja niedawno kupilem,gra to umnie z heco aurora 700 na prawie 40m2,i jest dobrze,mysle ze do tego wzmaka jak na twe 20m2,mogly by byc kefy q750 do tego na poczatek chromecast,jako transport po optyku,ja go mam i jest ok,jak za tak smieszne pieniadze,chodz mysle olepszym transporcie,to takie moje sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2020 o 10:34, jsp napisał:

@S4Home @tokens Potwierdzam, warto do heco 700/1000 podlaczyc klasowa elektronike. Rozwijaja wtedy skrzydla. Nawet testy prasowe o tym mowia. Ja np. podlaczylem wzmacniacz, ktory katalogowo kosztuje trzy razy tyle co aurora 700 :)

A jaki?można wiedzieć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo820308 @tokens unison research simply italy. Ja bym w tym budzecie bral heco 700 i uzywany unison research simply italy albo nowy wzmacniacz SET na lampach el34 od sinus audio, do tego malina z hifiberry digi+ pro i uzywany arcam rdac lub nowy topping e30. Opad szczeki gwarantowany. Trudno bedzie w tym budzecie znalezc bardziej udane polaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2020 o 07:49, jsp napisał:

@tokens nie kombinuj, wez heco 700, a reszte budzetu zainwestuj w jak najlepsza elektronike.

Uważam podobnie

15 godzin temu, tokens napisał:

Bede w S4Home w sierpniu na odsluchu wiec prosze o sugestie co do kolumn bo chce juz kupic i miec to z glowy.

Moj obecny wybor po zebraniu informacji z forum jest takie (zaznaczam ze nisko schodzacy bass to priorytet):

1. Kef Q950/750

2.Heco Aurora 700/100

3.Fyne Audio F501

Daj znać wcześniej to je wszystkie odsłuchasz.

Ja z kolei podłączem Caspiana M2 i Naima XS3. Super granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Uważam podobnie

Daj znać wcześniej to je wszystkie odsłuchasz.

Ja z kolei podłączem Caspiana M2 i Naima XS3. Super granie.

Umowilem sie z wami telefonicznie na 11 Sierpnia o 11:00 na odsluch wiec fajnie by bylo zebycie mieli te kolumny gotowe na odsluch i Yamahe 803:)

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...