Skocz do zawartości

kabel głośnikowy


aDam997

Recommended Posts

Witam

Jestem świeżym posiadaczem zestawu YAMAHA R-N402D + INDIANA LINE TESI 561. Aby jak najszybciej odpalić zestaw z braku czasu zakupiłem  w sklepie elektrycznym zwykły kabel głośnikowy 4mm2,   2 x 6 metrów, z miedzi utlenionej za 9 zł/m . Brzmienie zestawu  nazwałbym poprawnym, z dolnego pasma jestem zadowolony, jednak brakuje mi wysokich tonów. W chwili obecnej poprawiam dźwięk "sopran +".

Czytałem że można poprawić dane pasmo zakupując odpowiednie kable. Jedne poprawiają niskie tony, inne wysokie.

Czy moglibyście mi podpowiedzieć jaki kabel kupić aby poprawić górę ? Cena kabla około 20-25 zł za metr.

Ewentualnie jakie inne zabiegi można wykonać aby uzyskać wyższe soprany ?

Wiem, że sprzęt pozostawia do życzenia, jednak być może istnieje jakiś sposób na poprawę góry.

 

Edytowano przez aDam997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aDam997 napisał:

Wiem, że sprzęt pozostawia do życzenia, jednak być może istnieje jakiś sposób na poprawę góry.

a możesz napisać co jest źródłem muzyki, może tam masz problem. Szkoda kasy na kable, co najwyżej zmień elektryczne na kable głośnikowe 1.5 - 2.5mm2.

bez przesady cenowej bo to nic nie zmieni:15_yum:

10 minut temu, Ma_ki napisał:

Zmieniając kable nic się nie zmieni poza stanem twojego portfela.

i z tym się zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam żeby kolumny tu były wadą tylko amplituner. 402D to słabe urządzenie. Kabel nie spowoduje że nagle uzyskasz więcej detali czy sopranu.

Owszem kable modyfikują brzmienie ale trzeba było iść w RN 602.

Nie wiem jakie masz teraz kable ale jeśli to 9 zł za metr to nie sadzę aby był to zły kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karol64208 napisał:

a możesz napisać co jest źródłem muzyki, może tam masz problem. Szkoda kasy na kable, co najwyżej zmień elektryczne na kable głośnikowe 1.5 - 2.5mm2.

bez przesady cenowej bo to nic nie zmieni:15_yum:

i z tym się zgadzam.

źródłem muzyki jest głównie Tidal w wersji Hifi (jakość CD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel działa jak equalizer w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wiadomo, że wymiana amplitunera na model wyższy RN602 czy rn803d dałaby jeszcze większy efekt ale w takim przypadku robią się koszty. W mojej ocenie warto spróbować z kablem, w najgorszym przypadku jeśli nie wniesie on spektakularnych zmian to będzie do wykorzystania w przyszłości z lepszym amplitunerem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...