Skocz do zawartości

Odtwarzacz strumieniowy do Triangle Elara LN05A


Draay

Recommended Posts

Kupiłem kolumny aktywne stereo Triangle Elara LN05A. Wyposażone są w BlueTooth 4.0 aptX, ale nie mają podłączenia do sieci, a zależy mi na możliwie najlepszej jakości, kiedy będę puszczał muzykę z laptopa/telefonu przez Spotify czy z dysku sieciowego. Dlatego rozglądam się za odtwarzaczem sieciowym.

Kolumny mają złącza analogowe i cyfrowe (koaksjalne i optyczne), więc najlepiej gdyby odtwarzacz sieciowy łączył się z głośnikami cyfrowo.

Znalazłem Triangle AIO C. Będzie to ok wybór do tych głośników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubad napisał:

Szukasz gabarytowo niedużego odtwarzacza czy może być coś większego? 

Teoretycznie mogłoby być, ale na kolumny wydałem więcej niż chciałem, więc idę w koszta.
Z tym, że jeśli jakość muzyki ma być z tego odtwarzacza słaba, bo będę wolał dopłacić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Jeśli chcesz wyraźnie lepiej, to NuPrime Omnia WR-1. Tańsze opcje będą wszystkie porównywalne brzmieniowo.

O, dzięki. 
A czy w wypadku użycia odtwarzacza strumieniowego (powiedzmy takiego Triangle AIO C), który jest podłączony do kolumn aktywnych, czyli z ich własnym wzmacniaczem, ten w wbudowany w moje Elary LN05A wzmacniacz wpływa jeszcze na jakość dźwięku, polepsza go?

czy może jest tak, że mając pasywną wersję moich kolumn, podłączyłbym je bezpośrednio do odtwarzacza Triangle AIO C to miałbym te sama jakość puszczanej muzyki?

 

Edytowano przez Draay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać dostęp do sieci i załatwić tę kwestię po kosztach to polecam zwrócić uwagę na Chromecast Audio lub Audio Pro Link 1. Jeśli chciałbyś postawić na jakość brzmienia i bardzo dobry stosunek jakości do ceny to postaw na Audiolab 6000n, którego podłączysz analogowo oraz cyfrowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskasz 2 nieco inne brzmienia co może mieć znaczenie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Draay napisał:

O, dzięki. 
A czy w wypadku użycia odtwarzacza strumieniowego (powiedzmy takiego Triangle AIO C), który jest podłączony do kolumn aktywnych, czyli z ich własnym wzmacniaczem, ten w wbudowany w moje Elary LN05A wzmacniacz wpływa jeszcze na jakość dźwięku, polepsza go?

czy może jest tak, że mając pasywną wersję moich kolumn, podłączyłbym je bezpośrednio do odtwarzacza Triangle AIO C to miałbym te sama jakość puszczanej muzyki?

 

Nie podłączysz pasywnych kolumn bezpośrednio pod AIO C, tylko AIO C do wzmacniacza zewnetrznego, do którego podłączone byłyby kolumny. 

Nie myl pojęcia strumieniowca ze wzmacniaczem - tak, podłączając AIO do LN05A dalej korzystasz ze wzmacniacza w kolumnach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...