Skocz do zawartości

Głośniki Dolby Atmos-sufit


slawek72

Recommended Posts

Witam,

Szukam porady odnośnie głośników sufitowych dolby atmos, mam zestaw M.A silver 5.1 w połączeniu z Marantz 7013 i chciałem go uzupełnić o dwa głośniki sufitowe najlepiej M.A. No ale mam mały problem gdyż sufit z płyty G.K mam podwieszony w odległości ok 8cm od płyty(od wew strony ok 7cm), no i niestety nie umiem znaleźć głośników sufitowych które by mi się w ta lukę zmieściły, że nie wspomnę o takich które by pasowały do reszty komponentów. M.A które mnie interesują mają głębokość ok 8.8cm i więcej , podobnie jak większość innych firm, znalazłem Cantony  InCeiling 443 które być może weszłyby w tą lukę ale zastanawiam się jak brzmieniowo spasowałby się one z całością, po cichu myślę że nie ma to większego znaczenia gdyż są to głośniki efektowe, ale być może jestem w błędzie( nie mam doświadczenia z Atmosem) ? No i druga zasadnicza kwestia jeśli znalazłbym głośniki mieszczące się w tej wnęce to jaki wpływ mają drgania wywołane na płytę G.K, czy jest duże ryzyko że będzie pękać, tu mam także pewne obawy, wiadomo że w wypadku sufitu napinanego problemu by raczej nie było ?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania czego? Te głośniki nie są od generowania drgań czy niskich tonów. To są głośniki stricte efektowe. Nic Ci tam nie będzie drgało.
O ile pamiętam to nie ma to aż takiego znaczenia czy będą to głośniki z tej samej serii, tego samego producenta. Byleby faktycznie nie były diametralnie odmiennie brzmiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziękuję za szybka odpowiedź, w kwestii drgań i pęknięć mnie uspokoiłeś 😉, czyli rozumiem że spokojnie bez obaw mogę takie głośniki tam wsadzić, teraz kwestią jest dobór odpowiednich głośników, ma ktoś może jakieś propozycje sensownych głośników o  głębokości do 8cm i budżetu do ok 1 tyś zł komplet ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo mocno myślę nad tym IC62( tylko zastanawiam się czy te 80mm tam wejdzie), lub ArtSound MDC401, ArtSound FL501 , w grę wchodzą jeszcze Apart Audio CM608D,  Heco INC 62 , ewentualnie  Taga Harmony TCW-480R SLIM. Niestety M.A bardzo bym chciał ale w większości przypadków głębokość to 88mm, jest niby jeden slim ale jego cena zdecydowanie przekracza budżet i bądź tu człowieku mądry i coś wybierz 😬. Wczoraj wieczorem jeszcze raz mierzyłem ten otwór i tak na 99.9% wychodzi do płyty od stropu jest ok 73 mm, z płytą ok 83-85mm, teraz nie wiem czy głębokość montażowa jest liczona razem z ramką na zew czy tylko to co w środku ?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slawek72 napisał:

teraz nie wiem czy głębokość montażowa jest liczona razem z ramką na zew czy tylko to co w środku ?

Powinna być podana typowo montażowa, czyli tylko to co w środku. Tak jak na przykładzie IC62

https://glosniki-instalacyjne.pl/magnat-ic62-maly-mocny-glosnik-sufitowy-podtynkowy-instalacyjny.html

masz podaną montażową i całkowitą. Ale wiadomo, różne sklepy/opisy, różnie mogą do tego podchodzić. Zawsze możesz poratować się jakimś pierścieniem dystansowym ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Markcox napisał:

Powinna być podana typowo montażowa, czyli tylko to co w środku. Tak jak na przykładzie IC62

https://glosniki-instalacyjne.pl/magnat-ic62-maly-mocny-glosnik-sufitowy-podtynkowy-instalacyjny.html

masz podaną montażową i całkowitą. Ale wiadomo, różne sklepy/opisy, różnie mogą do tego podchodzić. Zawsze możesz poratować się jakimś pierścieniem dystansowym ;) 

Dzięki, z tego wychodzi że powinien wejść, tylko, no właśnie, wiadomo że ten magnes tam sobie pracuje i pytaniem jest czy te ok 3-5 mm od stropu to nie za mało i czy warto ryzykować 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Markcox napisał:

co tam ma Ci pracować?! to nie 15" niskotonowiec w suficie, tylko montażowy głośnik do obsługi atmos. Nie nakręcaj się ;) 

Kurde, pewnie masz rację, ja z tych co myślą do przodu z zachowaniem wszelkich bezpiecznych odchyłek, nic nie zrobisz taki charakter 🤪, a tak na poważniej ten Magnat ma moim zdaniem najciekawszą konstrukcję z tych głośników które wybrałem. Wiadomo to jest głośnik atmosa, więc nie ma co oczekiwać cudów, ale jak czytam opinie użytkowników tego IC62 to w tym przedziale cenowym, a nawet ciut większym  to ciężko znaleźć coś lepszego. Chyba się na niego zdecyduję, ewentualnie troszkę podszlifuję strop żeby dać mu ciut więcej miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...