Skocz do zawartości

Co zamiast CA AXR100


Hfstjast

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Planuję zakup sprzętu stereo i mam poważnie namieszane w głowie. Informacje podstawowe:

1. Sprzęt stereo, kino domowe mnie nie interesuje.

2. Planowana kwota do wydania: 6 000 PLN 

3. Sprzęt nowy

4. Powierzchnia pokoju 48 m2

Planowałem zakup amplitunera (radio FM musi być koniecznie, funkcje sieciowe mile widziane, ostatecznie Bluetooth) i kolumn podłogowych. Po przeczytaniu wielu postów na forum wybór padł na Onkyo TX-8250 i Monitor Audio bronze 6.

Ponieważ w życiu nie ma lekko skończyło się na odsłuchu amplitunera Cambridge Audio AXR 100. Jak dla mnie zagrał bardzo fajnie, spodobało mi się na tyle, że byłem gotowy go kupić. Niestety, z nieznanych powodów CA zdecydował się produkować nowe modele tylko w wersji srebrnej, niestety dla mnie nie do przyjęcia - musi być czarny.

Teraz rozważam różne opcje: od powrotu do Onkyo TX-8250 (nie jestem pewny czy zagra przynajmniej porównywalnie od AXR100) po Audiolaba 6000a (tylko pozostaje pytanie co radiem?).

W związku z tym proszę o poradę/pomoc/pomysły. Wszystkie pomysły mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim nie wspomniałeś nic o preferencjach brzmieniowych i można się jedynie domyślać, że lubisz detaliczne brzmienie skoro do gustu przypadły Ci MA Bronze 6. Onkyo 8250 to delikatnie ocieplone brzmienie, które faktycznie jest dobrym uzupełnieniem dla tych kolumn. Audiolab 6000a będzie zdecydowanie półką wyżej, a jeśli chodzi o radio to jest kilka opcji : po bluetooth, po optyku do chromecast audio, po analogu dokupując tuner FM typu Pro Ject ( koszt około 700zł). Jak najbardziej Monitor Audio Bronze 6 pasują do tego wzmacniacza. Alternatywą mogą być Focal Chora 836, które zagrają dynamiczniej z lepszą prezentacją sceny dźwiękowej. 
Pomieszczenie do nagłośnienia jest bardzo duże i optymalnym rozwiązaniem byłyby takie kolumny jak choćby Pylon Audio Diamond 28/30 czy Magnat Transpuls 1500. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzięki za odpowiedź i od razu przepraszam, że moja wypowiedź nie była kompletna. Monitor Audio bronze 6 niestety mnie rozczarowały, miałem wrażenie, że przy szybszych numerach z większą ilością instrumentów robił się natłok dźwięku. Przy stosunkowo wolnych, spokojnych numerach było fajnie, ale już przy Dire Straits nie bardzo mi się podobało,, a na Metallice jak dla mnie poległo kompletnie. Ostatecznie odsłuch skończyłem na Polk Audio RTI A7 i w zestawieniu z CA AXR 100 podobało mi się zdecydowanie bardziej. 

Zastanawiałem się nad Audiolabem 6000a Play, tylko pytanie czy wzmacniacz jest rzeczywiście dokładnie taki sam jak jak w 6000a i nie chciałbym się całkowicie uzależnić od sieci (w miejscu gdzie mieszkam bywają problemy z dostępem do sieci), a radia słucha sporo - stąd chęć zakupu tunera FM. Swoją drogą Pro Ject ma fajną cenę, ale stylistyka zdecydowanie mi nie pasuje...

Z kolumn rozważałem jeszcze Pylon Audio Saphire 25, choć nie miałem okazji ich posłuchać. Jak to wszystko ma się do CA AXR100 + Polk Audio RTI A7.?

Jeśli chodzi o to, jakie brzmienie lubię, to jest mi dość ciężko to określić. Na pewno lubię słyszeć detale i wydaje mi się, że preferuję brzmienie raczej neutralne, nie męczące. Na pewno nie chcę Yamahy, jej brzmienie nie przypadło mi do gustu.

Na koniec pozostaje kwestia budżetu - po tych wszystkich rozważaniach pierwotne 6 000 zł zaczyna być kwotą zbyt niską. Jestem w stanie trochę ten budżet nagiąć, ale na pewno nie o połowę więcej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To olbrzymie pomieszczenie.

Moim zdaniem z amplitunerami jak 8250 czy RN 602 będzie problem. Nad Audiolabem też bym się zastanowił ale na pewno będzie lepiej.

Bardziej bym obstawiał Cyrus ONE , czy Atoll IN 80 a do tego wspomniane Transplus 1500 , ewentualnie HEco Aurora 1000.

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz brzmienia naturalnego to warto posłuchać Cyrus One + Pylon Audio Sapphire 31 lub Audiolab 6000a + Magnat Transpuls 1500. Tuner FM Pro-Ject to dobre rozwiązanie, nie zajmuje dużo miejsca, a faktycznie spełnia swoją funkcję jak należy. 
Odnośnie Audiolab 6000a Play to czekamy na dostawę i także nie możemy doczekać się porównań z klasycznym 6000a. 

Przede wszystkim musisz posłuchać kilku opcji i ocenić samemu. Zapraszam do nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, kiedy będziesz miał Audiolaba 6000a Play? Jestem bardzo ciekawy wrażeń z odsłuchu. Cenowo wychodzi porównywalnie z Atolle IN 80, a jednak funkcjonalność większa. Pytanie czy brzmienie Audiolaba i Atolla bardzo się różnią?

Nad Pylon Audio Sapphire 31 już się zastanawiałem, chociaż mam wątpliwości czy nie wystarczyłyby Sapphire 25. Muzyka gra u mnie często, ale nie cały czas głośno. Chciałbym, aby przy cichym odsłuchu sprawowały się przynajmniej przyzwoicie. Pomimo dość dużego pomieszczenia nie mogę też kolumn odsunąć mocno od ściany z tyłu, szczególnie jeśli będą duże - po przestudiowaniu forum obawiam się, że może to mieć niekorzystny wpływ na ich brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w watku obok wybrał Audiolaba 600A i dołożył chromecasta audio. Ma Audiolaba Pay za znacznie mniej :P

Atoll gra mocniej. Bardziej dociążonym dźwiękiem. Lepiej radzi sobie z wiekszymi kolumnami.

To moim zdaniem Heco. One zagrają dobrze na każdym poziomie głośności. Zarówno ultra głośno jak i chicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 22.07.2020 o 07:51, S4Home napisał:

Kolega w watku obok wybrał Audiolaba 600A i dołożył chromecasta audio. Ma Audiolaba Pay za znacznie mniej :P

Atoll gra mocniej. Bardziej dociążonym dźwiękiem. Lepiej radzi sobie z wiekszymi kolumnami.

To moim zdaniem Heco. One zagrają dobrze na każdym poziomie głośności. Zarówno ultra głośno jak i chicho.

Witam wszystkich! Odświeżam wątek po ponad pół roku. W między czasie trochę zmieniły się wymogi co do funkcjonalności - tuner FM już nie jest konieczny. Postawię jednak na dostęp sieciowy. Drodzy forumowicze, czy możecie się wypowiedzieć na temat porównania Nad C338 vs Audiolab 6000a Play? O ile Nad jest dość szeroko opisany, to o Audiolabie za dużo opinii nie znalazłem. Interesuje mnie porównanie dźwięku, ale również ciekawy jestem który oferuje lepszą i wygodniejszą obsługę funkcji sieciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...