Skocz do zawartości

Podłączenie amplitunera do PC analogowo - czy ma sens?


JarekPL

Recommended Posts

Cześć!

Jestem posiadaczem komputera z flagową kartą dźwiękową Creative Sound Blaster AE-9.

Obecnie używam głośników 5.1 Edifier S760D cyfrowo po optyku (Dolby Digital Live) i zacząłem rozważać połączenie ich analogowo, gdyż karta obsługuje 32bit + 96kHz w tym samym czasie (DDL to kompresja, więc chyba ma 16bit + 48kHz - czy mam rację???). Analogowo dźwięk na Tidal wydaje się minimalnie czystszy, lecz głośniki mają wadę sprzętową - co 10-40 minut na analogu jakiś trzask w nich jest (znany problem, pierwsza rewizja tak miała, rozwiązany w 2017, bo dano lepszą elektronikę, ale gorsze coś innego i wtedy jest podobno stały szum w głośnikach).

Koniec końców, rozważam w przyszłości zakup amplitunera i kina domowego 5.1 (docelowo za ok. 6-12 tys. zł).

I tutaj pojawia się zapytanie. Wiem, można po HDMI z karty graficznej puścić i wszystko będzie cacy, zero zmartwień. Nie wiem jak z jakością po HDMI. Jednak karta dźwiękowa AE-9 ma dobre wyjścia po analogu (32bit, 96kHz, 129dB DNR/SNR, 0,0001% THD) oraz przede wszystkim efekty dźwiękowe (takie jak Crystalizer ulepszający dźwięk, lubię ten efekt). Wiadomo, equalizer, ale to w i amplitunerze by było. Chciałbym jej używać również dlatego, bo ma dodatkową stację dokującą, wygodną na biurko do słuchałem z dobrym dźwiękiem (słuchawki Sonorous VI i DT 770 Pro 250ohm). Wiem, pewnie do amplitunena też da się je podpiąć :P

Docelowo będę:
-grał w gry komputerowe (np. Call of Duty: Warzone)
-słuchał muzyki Tidal Hifi Master
-oglądał filmy (możliwie najlepsza jakość)

 

I teraz pytanie - czy ma sens połączenie tej karty analogowo z ampitunerem? Czy takie coś mocno traci na jakości?

Połączenie za pomocą kabli RCA-RCA (stereo), RCA-jack 3,5mm (center/sub, rear).

 

Pozdrawiam!
Jarek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci z tego połączenia analogowego nawet jeśli było by lepsze to dźwięków przestrzennych nie puścisz tylko stereo. W ciemno można szacować że przez HDMI będzie lepiej.

A co do słuchawek nie nie wiele amplitunerów posiada opcję ich podłączenia.

Hdmi to jedyne poprawne złącze które pozwoli ci przesłać dźwięk w każdej postaci od stereo do truehd analogiem można przesyłać tylko pcm.

I tak btw na rynku nie ma już amplitunerów które mają wejścia analogowe 5.1.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...