Skocz do zawartości

Kumny do Marantz NR1200


karbeti

Recommended Posts

Dzień dobry witam wszystkich.  Taki problem. Potrzebuję kolumn do mało ustawnego pomieszczenia jak na rysunku. Ciężko wyliczyć powierzchnię odsłuchową ale wg mnie około 20-25 metrów. Montuję pierwsze stereo do muzyki ale również do filmu i konsoli. Tannoy Revolution XT 6F, KEF Q750 bądź mniejsze 550. Które najlepiej brzmieniowo pasują do Marantza NR1200. Z góry dzięki wszystkim za pomoc.20200718_151957.thumb.jpg.07ecbc23acc83138c6d0eff4563ee498.jpg

Edytowano przez karbeti
błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2020 o 14:29, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

skoro rozważasz kolumny Tannoy Revolution XT6F to na pewno warto je skonfrontować z bliźniaczą konstrukcją Fyne Audio F501. Dobrze z Marantzem łączą się również niemieckie Audio Physic Classic 5, w tym pomieszczeniu powinny wypaść bardzo dobrze.

Pozdrawiam,

Michał

No i jednak padło na Tannoye. Kupiłem je dziś w waszym sklepie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karbeti skoro ich nie było w Wawie to czy udales sie do Oswiwcimia lub Pabianic? Czy tez zamowiles w ciemno bez odsluchu u siebie?

A ok to chodzilo o kef-y. 😅

Niemniej jednak skoro "padło" na Tannoy-e to czy dokonałeś odsłuchu w swoim pomieszczeniu?? Bo mozeszz sie mocno zdziwić bez uprzedniego odsłuchu!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

@karbeti skoro ich nie było w Wawie to czy udales sie do Oswiwcimia lub Pabianic? Czy tez zamowiles w ciemno bez odsluchu u siebie?

A ok to chodzilo o kef-y. 😅

Niemniej jednak skoro "padło" na Tannoy-e to czy dokonałeś odsłuchu w swoim pomieszczeniu?? Bo mozeszz sie mocno zdziwić bez uprzedniego odsłuchu!

Do Oświęcimia to ja mam prawie 500km. Kefy są w Warszawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zamówiłem z możliwością zwrotu jeżeli nie będzie satysfakcji. Potrzebuję zakupić amplituner. Waham się pomiędzy Marantz nr1200 a Onkyo tx8390. Kłopot w tym że tego Onkyo mam problem ustawić gabarytowo. W jakiej cenie mógłbym zakupić u was tego Marantza. A może on się kompletnie do tych Tannoy nie nadaje? Mam kłopot🤔😬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, karbeti napisał:

Nie. Nie raczę.

Kolego @karbeti, ale wkładając ten amplituner do takiej wnęki prosisz się o kłopoty. Taki sprzęt - jak już było to tutaj niejednokrotnie przez branże i użytkowników podkreślane - potrzebuje dużo więcej przestrzeni niż te 4,5 cm. Ja wiem, że szafki są jakie są, że często liczy się design i zdanie żony, ale upychanie amplitunera w taką wnękę nie jest dobrym pomysłem. Poza tym uważam, że kolumny, które kupujesz zasługują na coś więcej niż ten amp marantza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2020 o 11:15, S4Home napisał:

Zdecydowanie tak gra dźwiękiem bardziej to dociążony a przy tym równym jest po prostu mocniejszy. Biorąc pod uwagę te dwa modele to jest to zdecydowanie lepszy wybór. Zadzwoń do nas dzisiaj to dostaniesz dobrą cenę.

Przepraszam ale nocne służby i jestem tak zabiegany że ledwo sam siebie ogarniam. Zadzwonię w poniedziałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tannoy revolution xt 6f + Onkyo tx8390. Prawdę mówiąc jestem ciemny w tych sprawach a nie chciałem popełnić jakiegoś babola. Praktycznie wszyscy polecali ten zestaw więc postanowiłem posłuchać się bardziej doświadczonych. Prawda jest taka że gra to bajecznie natomiast szafka rtv do wymiany :) (żona wściekła) ten onkyo to ogromny bydlak. Kable 4PR Kimber Kable


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...