Skocz do zawartości

Rozbudowa kina


mirasor

Recommended Posts

Witam. Posiadam amplituner H/K AVR 255  z nagłośnieniem JBL. Za fronty służą JBL E 80 . Sprzęcik już leciwy ale gra i na razie nie zamierzam się go pozbywać lecz troszkę rozbudować  o  odtwarzacz  sieciowy .Obecnie do Harmana mam wpięty Chromecast audio i nawet daję radę do słuchania radia czy muzy  z telefonu.    Myślałem też o jakimś niedrogim wzmacniaczu  do którego wpięte będą fronty a wzmak z amplitunerem połączony przez pre out. Pytanie do fachowców jaki odtwarzacz polecacie , oczywiście  musi czytać flac  24bit / 192kHz. i byłoby fajnie  jak by odtwarzał dsd , wejście usb do wpięcia  dysku z obsługą wymienionych formatów. Wiadomo radio internetowe ,spotify,deezer itp. Odtwarzacz gdzieś w cenie do 1500zł . Czy zamiast wzmacniacza może kupić Dac jak myślicie jaka opcja będzie lepsza do współpracy z AVR 255.  Na wzmacniacz też mogę dać 1500 zł . Czekam na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz wolałbym kupić nowy  ale pooglądam używki . Co do odtwarzacza  to czytałem o tych proponowanych  .Yamaha nie posiada między innymi usb do wpięcia dysku lub pamięci na czym mi zależy . Odtwarzacz iEAST M30PRO  jest ciekawą propozycją  godną rozważenia.  Minie natomiast zainteresował Onkyo NS-6130 ale chyba ciężko go kupić ( skierowałem zapytanie do jednego ze sklepów i czekam na odpowiedż) . Dzięki za propozycję i czekam na więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdaje mi się że Pioneer A-40AE dużo lepszy, a co moich propozycji to nie nie jestem w stanie nic doradzić w tym temacie.

Co do amp in tak to prawda do tego ma wygodne przełączanie z guzika/pilota w nad musiał byś na stałe rozłączyć przedwzmacniacz z końcówką mocy.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeden ze sklepów  również zaproponował  mi  Pioneera A-40AE a z odtwarzaczy sieciowych Pioneera N-30AE  lub  Audiolab 6000N . Odtwarzacze w tej samej cenie 2199zł . Audiolab z tego co wyczytałem nie posiada usb i nie obsługuje DSD , natomiast Pioneer ma to czego szukam jednak cena przekracza cenę ustaloną na zakup (1500zł). A może jednak warto dołożyć ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wzmacniacz  mam wybrany . Po waszych propozycjach i po zasięgnięciu informacji jednego ze sklepów  padło na Pioneer A40 . Natomiast mam problem z wybraniem odtwarzacza sieciowego. Pisałem że Pioneer N-30AE  ma to czego szukałem , wejście usb , obsługuje  pliki hi res natomiast posiada tylko wyjście analogowe. Brakuje wyjścia  Optical, Coaxial . Czy to troszkę nie za mało jak na odtwarzacz . Pytanie kieruję do  znawców i posiadaczy tego sprzęciku. 

Edytowano przez mirasor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kicha bo nie może zostać użyty jako transport a może okazać się że dac w wzmacniaczu jest lepszy, wybierając transport z wyjściem analogowym i wyjściami cyfrowymi możesz bardziej dostosować dźwięk po siebie i zastosować to połączenie które brzmi dla Ciebie lepiej.

Poczytaj sobie na audiostereo forum tam jest sporo o odtwarzaczach, albo zbuduj sobie malinkę...

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kiedyś w rozmowie z kolegą @Remi Franek wspomniał on o odtwarzaczu https://www.paradigm.com/en/wireless/pw-link nigdy o nim nie słyszałem wcześniej i odtwarzacz z kalibracją akustyki ARC no coś niespotykanego i za taką cenę.

https://sklep.polpak.com.pl/produkt/11727/Bezprzewodowy_przedwmacniacz_PARADIGM_PW_LINK

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za złożoną ofertę tylko dostałem info że dostawa  Yamaha MusicCast WXC-50 gdzieś w połowie sierpnia . Mam pytanie posiadam kable  component  3x rca  .Wiem że to kable video ale mam pytanie czy mogę jakoś je wykorzystać np do połączenia amplitunera ze wzmacniaczem  ( Pre Out- Power Amp Direct  ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby możesz ale przeważnie te kable były naprawdę mizernej jakości więc na początek możesz je podłączyć i zobaczyć czy to działa jak działa to po prostu z czasem wypożycz sobie z jakiegoś salonu czy to od nas czy do kogoś innego jakieś lepszej jakości nie mówię drogie ale lepszej jakości kable RCA porządne do stereo. 

Połowa sierpnia na dostawę Yamahy to i tak jest krótki termin uwierz 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...