Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy a może urządzenie all in one?


otherotter

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

W tej chwili posiadam kolumny głośnikowe Bowers&Wilkins 705 S2 oraz wzmacniacz Cambridge CXA80, do którego podłączam komputer za pomocą kabla USB. Korzystam wyłącznie z serwisów streamingowych (Tidal Hi-Fi oraz Spotify), rozwiązanie to jest mało wygodne i dlatego do tego zestawu poszukuję odtwarzacza sieciowego. Gatunki muzyki jakie słucham to głównie klasyczny rock, jazz oraz hip hop. Po lekturze forum wytypowałem dwa polecane modele: Cambridge CXN oraz Bluesound Node 2i. Drugą rozważaną opcją jest sprzedaż CXA80 oraz kupno urządzenia all in one. Proszę o pomoc w wyborze oraz wszelkie sugestie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia typu All in One nie ma sensu kupować. Jeśli kupisz odtwarzacz sieciowy to kiedyś jak Cię najdzie ochota na upgrade systemu będziesz mógł się zająć wzmacniaczem. W przypadku systemu dzielonego masz po prostu więcej możliwości, a CXA80 to udany model. Jeśli chciałbyś urządzenie na długie lata to bezapelacyjnie stawiałbym na Cambridge Audio CXN V2.2, który zapewni nieco muzykalniejszy charakter brzmienia z bardzo dużą ilością szczegółów. Dodatkowo będziesz mógł go podłączyć na 2 sposoby : analogowo oraz cyfrowo łącząc kablem coaxialnym z CXA80 uzyskując nieco inny charakter brzmienia. 

Jeśli uznasz, że chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter brzmienia to polecam zainteresować się w następnym etapie wzmacniaczem np NAD C356BEE, Audiolab 6000a, Vincent SV500 czy jeszcze wyżej Denon PM1600. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Czy to połączenie Ci się podoba? Bowers z Cambridgem? Jeśli tak to jest zostaw a dokup faktycznie CXN albo Node 2i

Jeśli chciałbyś jednak zmienić, ocieplić dźwięk to wtedy możesz myśleć o wymianie urzadzenia

 

Podczas zakupu tych kolumn byłem na odsłuchu ze swoim CXA80 oraz słuchałem z Hegel h120 oraz NAD M10. Z h120 było wrażenie gwoździa wbijanego w ucho, Nad grał minimalnie lepiej, było słychać więcej szczegółów, natomiast miałem wrażenie, że średnica jest mniejsza. Przy ewentualnej zmianie elektroniki zależy mi głównie na poprawie stereofonii, szczegółowości, szerokości sceny. Nie mam dużego doświadczenia ale z tych trzech wzmacniaczy obecne połączenie podobało mi się najbardziej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...